שדולת הגליל והגולן בכנסת

שדולת הגליל והגולן בכנסת

ביום שלישי, התקיים בכנסת טקס הקמת השדולה לגליל ולגולן. השדולה הוקמה על מנת לתת לאזורים הפריפריאליים בארץ תשומת לב והשקעה כלכלית מסיבית, לאפשר את צמיחתם של האזורי הפריפריה ותושביהם.
הנושאים שעלו על הפרק בוועדות השונות הם חינוך - אוניברסיטה בגליל, בריאות - הצורך בהרחבת שירותי הבריאות, התמקצעותם, הנגשת השירותים ועוד, ביטחון - הצרכים המיוחדים של הצפון, היום ובעתיד והרחבת יישובים. בתחומי הכלכלה והכספים, דנו על תוספת מקומות עבודה, הכשרה, הרחבת מערכי התחבורה ועוד.
ביום זה, התקיימו שמונה דיונים בוועדות הכנסת ובנוסף, דיון במליאה. את הקמת השדולה, יזמה והובילה ח"כ יעל רון בן משה (כחול לבן). ח"כ רון בן משה, תושבת הגליל, יזמה את היום המיוחד מתוך כוונה לבשורות ולהחלטות ממשלתיות למען תושבי הצפון: "היום, ביום הגליל בכנסת, מונחת אבן הפינה לתכנית לאומית לצפון, כי הגליל הוא העתיד של מדינת ישראל".
היום כולו מתקיים בשיתוף חברי כנסת, שרים, אנשי השלטון המקומי, התעשייה והבריאות הצפוניים, שרואים בתכנית הצפון לקראת תקציב 2023 הזדמנות לשינוי המיוחל.
שר הביטחון, בני גנץ, הדגיש במפגש את חשיבות ההשקעה במרחב: "אם לא נדאג לכך ש-25% מאזרחי ישראל יחיו בצפון ו-25% בדרום, אנחנו נהפוך את מרכז הארץ למקסיקו סיטי. הצפיפות במרכז תהיה בלתי נסבלת והנגב והגליל יהיו עניים וחלשים. חייבים לחזק את המרחב הגלילי ולחבר אותו תעסוקתית, תחבורתית ותקשורתית".
נמשיך לפעול למען הרחבת השירותים לתושבי הגולן, קידום ושיפור תחומי החיים השונים.