20/04/2023 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
כוחו של הגולן הוא באחדותו .
הקשר והקהילתיות, המאפיינים את אנשי הגולן, באים לידי ביטוי בחיי היומיום של כולנו. זה קורה בתוך היישובים וביניהם. יישובים קהילתיים ובהם חילוניים, דתיים, קיבוצים ומושבים, שיחד אורגים רקמה אנושית חזקה ובריאה המקרינה על כל הסובב אותנו.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

יפים ממני וממך - טקס יום הזיכרון בגולן תשפ"ג 2023

יפים ממני וממך - טקס יום הזיכרון בגולן תשפ"ג 2023
ביום שלישי הקרוב, ד' אייר תשפ"ג, 25/4/2023, יתקיים כמידי שנה הטקס המרכזי לבני ובנות הגולן שנפלו. השנה הטקס עומד בסימן 50 שנה למלחמת יום הכיפורים, המלחמה הקשה בתולדות מדינת ישראל, שבה בלבד נפלו 2656 חללים. רבים מהם נפלו פה על אדמת הגולן במערכה הקשה מול הסורים. השנה צפויים להשתתף בטקס תלמידים רבים מכל מוסדות החינוך בגולן, משפחות שכולות, חיילים רבים, מכובדים רבים וכן משמר כבוד. את הטקס יכבד בנוכחותו אל"מ יניב מלכה, סגן מפקד אוגדת הבשן, שגם יביא את דבר צה"ל למשפחות השכולות ויניח את זר צה"ל על קיר הזיכרון.
למידע נוסף על יפים ממני וממך - טקס יום הזיכרון בגולן תשפ"ג 2023

מרוץ הבשן

מרוץ הבשן
מרוץ הבשן שיערך ביום שישי 21/04/2023, הוא מיזם משותף למועצה ואוגדת "הבשן" המסמל את הלכידות והשותפות בין הצבא ותושבים ברמת הגולן.
המרוץ השנה עומד בסימן 50 שנה למלחמת יום הכיפורים והוא יפתח בהתכנסות באנדרטת עוז 77 בעמק הבכא. בסיומו יתקיים הפנינג במקום. ההתכנסות החל מהשעה 06:00 בבוקר. בואו לרוץ עם חיילי האוגדה בשבילי הגולן.

פיצויים לתיירני הגולן

פיצויים לתיירני הגולן
בהתאם לחוק מס רכוש וקרן פיצויים בגין נזק עקיף לענף התיירות, המועצה קבלה אישור מרשות המיסים, כי בעלי עסקים מתחום התיירות בגולן שספגו אבדן הכנסות בפסח האחרון בעקבות המצב הביטחוני נכללים בהוראת החוק. בסיכום עם רשות המיסים, "תיירות גולן" תעביר רשימה מסודרת של כל האטרקציות על מנת שיכללו באישור ההגשה.
למידע נוסף על פיצויים לתיירני הגולן

אתכם לאורך כל הדרך

אתכם לאורך כל הדרך
השבוע, החלה לפעול בגולן ניידת סיור מס' 16 של חברת "נתיבי ישראל". חברת "נתיבי ישראל" מפעילה, בשיתוף משרד התחבורה, 16 ניידות סיור ברחבי הארץ. ניידות הסיור מזהות מפגעי דרך, מכשולים ובורות בכבישים ומעניקות סיוע למשתמשי הדרך בהחלפת גלגל מפונצ'ר, הנעת הרכב, אספקת דלק לרכב שנתקע עם מכל ריק ועוד
למידע נוסף על אתכם לאורך כל הדרך

מוגנות בגולן

מוגנות בגולן
ברוב יישובי הגולן פועלים צוותי מוגנות שעברו הכשרה במניעת פגיעות מיניות והגשת עזרה וסיוע, בעת הצורך. במסגרת הפעילות לקידום הידע וההכשרה של צוותי המוגנות, התקיימה השבוע הרצאתה של עדי מרקשטיין, המשמשת כמנהלת של "בית לין", בצפת. ב"בית לין", חוסים ילדים ונוער שנפגעו מינית וזקוקים להגנה ולשיקום.
ההרצאה עסקה בנפגעים, בדרכי חשיפה של פגיעה ובתגובות לחשיפת הפגיעה בקהילה ובמשפחה. הצוותים שמעו על המענים הטיפוליים הקיימים עבור הנפגע ומשפחתו. אלו נושאים לא פשוטים, אך חשובים בצורה קריטית. ניתן להתייעץ גם באופן אישי ואנונימי עם "בית לין", בטלפון: 04-66111930.

ערוכים לחירום

ערוכים לחירום
ביום רביעי , קיים מרכז חוסן גולן מפגש של צוותי הלוגיסטיקה המתנדבים בצוותי הצח"י היישוביים, עם נציגי המועצה העוסקים בלוגיסטיקה בשוטף. המפגש התקיים במועדון של קיבוץ גשור. מלבד המתנדבים, לקחו חלק במפגש מנכ"ל "קולחי גולן", רוני זיגלר, מנהל אגף התפעול במועצה ומכלול הלוגיסטיקה בחירום, מיקי מנחם ומנהל אגף ההנדסה והתכנון, מולי שפיגל.
השלושה שיתפו את הנוכחים בתפקידם בחירום והעלו נקודות לחיזוק שיתוף הפעולה בחירום בין הקהילות והמועצה.
הערב הסתיים בהרצאתו של רפי סדי, ממרכז "משאבים", מומחה למצבי חירום שהביא דוגמאות מהשטח וסימולציות. אנחנו מודים לכל הפעילים על השקעתם והנתינה המבורכת עבור הקהילות בגולן.

זוכרים ומאמצים אל הלב

זוכרים ומאמצים אל הלב
ביישובי המועצה האזורית גולן חיים כיום 28 שורדי שואה. יחידת ההתנדבות של אגף הטיפול והייעוץ במועצה מפעילה פרויקט ליווי של שורדי השואה בידי בני נוער, המגיעים לבקר בביתם, כמה פעמים לאורך השנה ובמיוחד לקראת החגים.
לקראת חג הפסח, הגיעו בני הנוער לבתיהם של שורדי השואה המתגוררים בגולן, על מנת לברך בברכת חג שמח ולהעניק שי צנוע. המפגשים היו מרגשים ומחממי לב. יישר כוח לנוער ולרכזי החינוך ביישובים, על ההירתמות למפגשים.

שביל עמק הבוסתנים

שביל עמק הבוסתנים
בתחילת השבוע, נחנך השביל החדש והמשודרג של "עמק הבוסתנים". השביל מתחיל במצפה רונן (מצפה קוניטרה) סמוך לעין זיוון ומתפתל במורדות הר אביטל, בין טרסות ובוסתני פרי. השביל שודרג לאחרונה בידי החברה הכלכלית גולן, במימון הקרן לשטחים פתוחים וכעת, הוא מותאם לכל המשפחה.

נקלטים וזוכרים

נקלטים וזוכרים
מתוך רצון לחבר את המשפחות החדשות שנקלטו בגולן גם להיסטוריה של המקום, יזמה מחלקת הקליטה פרויקט הנגשת מידע, ייעודי לנקלטים החדשים, בנושא אנדרטאות ופינות הנצחה הסמוכים ליישובי הגולן. כל יישוב, שסמוך לו קיימות אנדרטאות, קיבל ערכת הסבר על האנדרטאות הללו, שמות הנופלים, רקע על האירוע וכן ודרכי הגעה.
למידע נוסף על נקלטים וזוכרים

בשביל הנופלים

בשביל הנופלים
לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, תושבי הגולן מוזמנים לסיורים בגולן בהובלתם של האלופים במיל. עוזי דיין ויוסי פלד. האלוף עוזי דיין יוביל ביום ב', 24.4, סיור נדיר בפסגת החרמון. האלוף יוסי פלד יוביל ביום ג', 25.4, סיור בעקבות חטיבה 205 בדרום הגולן.
הסיורים הם חלק ממיזם "בשביל הנופלים", להנצחת זכרם ומורשתם של חללי צה"ל, בסיוע וארגון "קשת יהונתן" ו"עיינות" במרכז הקהילתי גולן. ההשתתפות חינם. לפרטים נוספים והרשמה - חפשו ברשת "בשביל הנופלים".

מירוץ האנדרטאות 2023

מירוץ האנדרטאות 2023
ביום הזיכרון יתקיים בגולן בפעם העשירית "מרוץ האנדרטאות", מרוץ שהוא מסורת שהחלה לפני עשר שנים ברגלי כמה רצים מקבוצת "רצי הגולן". בכל שנה, המשתתפים רצים בשעות אחה"צ של יום הזיכרון, שעות אחדות לפני כניסתו של חג העצמאות, מסלול העובר דרך  אנדרטאות בגולן, תוך עצירות למורשת קרב, מתן כבוד לנופלים והנחת זרים.
למידע נוסף על מירוץ האנדרטאות 2023

תנופת פיתוח בלתי פוסקת

תנופת פיתוח בלתי פוסקת
בחכ"ל מסכמים את הרבעון הראשון של 2023 בסיפוק רב, עם התקדמות ענקית בשלל פרויקטים, מבינוי והקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים ועד להיערכות לפתיחת עונת הרחצה בבריכות, בבני יהודה ובחיספין.
בתחום הבינוי והתשתיות, ניתן למנות 37 מגרשים בהרחבת נאות גולן החדשה, הנמצאים בשלבי סיום. בהרחבה הוותיקה, ישנם עוד 67 מגרשים, כאשר עבודות הפיתוח הכוללות מדרכות, מעגלי תנועה וכבישים כבר הסתיימו.
באפיק, עבודות הפיתוח של 27 מגרשים חדשים עומדת להסתיים. גם הכשרת כביש הגישה למרכז הקיבוץ נמצא בשלבי ביצוע מתקדמים. בגשור, הסתיימו עבודות הפיתוח של 30 מגרשים בהרחבה. במושב רמות, הסתיימו העבודות בחלק הדרומי של ההרחבה וכן פיתוח הכבישים במושב.
ברמת טראמפ, ישנם 99 מגרשים בשלבי ביצוע מתקדמים. בחיספין, נסללו מדרכות בין ההרחבה ליישוב הוותיק. בשעל, 54 מגרשים נמצאים בשלבי ביצוע מתקדמים. גם באודם, זהו המצב, עם 69 מגרשים. בהרחבה ביונתן, הסתיימו עבודות הפיתוח של 42 מגרשים וכן ביצוע מדרכות, כבישים, שטחים ציבוריים ומתקני משחקים.
למידע נוסף על תנופת פיתוח בלתי פוסקת

"בני עקיבא" עם הלב לקהילה

"בני עקיבא" עם הלב לקהילה
תנועת "בני עקיבא", במחלקת הילדים והנוער של המרכז הקהילתי גולן, ממשיכה בעשייה הבלתי פוסקת. צוותי "נחשון" יצאו לקראת הפסח לאיסוף מזון לנזקקים, ניקיון בתים של ותיקים שורדי שואה. כמו כן, הם הכינו חבילות שי לחג לחיילים בבסיסי הגולן ועוד.
למסע פסח, יצאו יותר מ-300 חניכים, בליווי הצוותים ובהובלת הקומונריות. לקראת יום הזיכרון, צוותי "נחשון" נטלו חלק במיזם "נר ודגל", במסגרתו הניחו נר ודגל על קבריהם של למעלה מ-3,500 נפגעי פעולות איבה, למדו את סיפורם וקראו פרק תהילים. המיזם מתקיים בשיתוף האגף לנפגעי פעולות האיבה בביטוח הלאומי ומועצת תנועות הנוער. למיזם קדמה עבודת הכנה ארוכה, בה חולקו הצוותים באופן שלא יהיה קבר של נפגע פעולות איבה שיישאר מיותם ביום הזיכרון.

מעלים הילוך ב"תנועה החדשה בגולן"

מעלים הילוך ב"תנועה החדשה בגולן"
בתחילת חופשת הפסח, יצאו כ-600 חניכים ומדריכים בגילאי ד'-י"ב, לפעילויות פסח. אירועי פסח הם אירועי שיא ב"תנועה החדשה", רגע אחרי החורף ועוד לפני הקיץ, שבו חם מדי. חניכי כיתות ד'-ו' נהנו ממחנה פסח שהתקיים בפארק הירדן, הליכה במסלול סובב כנרת ופעילות חברתית משותפת של כל היישובים.
חניכי כיתות ז'-ח' יצאו למסע של שלושה ימים בהרי ירושלים, המסלולים התקיימו באזורים שדרכם ניתן ללמוד ולחוות את סיפורי ראשית המדינה וליהנות ממגוון טבע ונוף. החניכים למדו על חלוציות ולקיחת אחריות על החברה הישראלית. הזיקה ליישוב, למועצה וחיזוק הקשר בין היישובים, הם יסודות בהוויה של תנועת הנוער "התנועה החדשה בגולן". כעת, כולנו מחכים ומצפים למפעלי הקיץ השונים.

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן
שְׁנֵי יְמֵי זִכָּרוֹן סְמוּכִים כָּל שָׁנָה,
לְטוֹבַת הַחִשּׁוּב הַכְּלָלִי
כַּמָּה עוֹלֶה לָנוּ עִם מְדִינָה
וְכַמָּה עוֹלֶה לָנוּ בְּלִי.
בהפרש של שבוע  / צור ארליך
בשבוע שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה, לבין יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה ויום העצמאות.
בשבוע שבו אנחנו עוברים מעצב לשמחה, אנו שמחים שזכינו לחיות במדינה שלנו, ומזמינים אתכם להצטרף אלינו לאירועי השבוע הקרוב במרכז הקהילתי.
להמשך קריאה לחצו כאן >
https://bit.ly/News_200423