50 שנה למלחמת יום כיפור- 2023 בגולן

ישראל בעקבות לוחמים

ישראל בעקבות לוחמים
 

להרשמה לאירוע לחצו כאן

 

לאחר שנתיים של תכנונים, מאות שעות עבודה ומאמצים מרובים, בחוה"מ סוכות יתקיים האירוע המרכזי בגולן לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים. האירוע יימשך שלושה ימים רצופים, במהלכם יחנכו אנדרטאות מלחמת יום הכיפורים בגולן, שעברו בחצי השנה האחרונה שיקום מקיף וחסר תקדים.

בפרויקט שיקום האנדרטאות בגולן הושקעו למעלה מ-20 מיליון ₪ מתקציב משרד הביטחון, מה שהופך אותו לפרויקט ייחודי ברמה הארצית.

האירוע, "ישראל בעקבות לוחמים" יחל ביום השני של חוה"מ סוכות, 2/10/2023 ויינעל ביום רביעי 4/10/2023.

במהלך ימי האירוע, מוזמנים אזרחי ישראל לאתרי ההנצחה המשוקמים, סיורים והדרכות בהוהלת לוחמי 73, הפעלות לילדים, הופעות חיות של הלהקות הצבאיות ואמנים, חניון צה"ל ענק, סוכות אירוח ועוד.

נתראה בגולן!

 

להרשמה לאירוע לחצו כאן

 

 

אנרגיות חיוביות

אנרגיות חיוביות

השבוע, בחניית "האבזלת" בני-יהודה, התקיים טקס גזירת סרט וחנוכת פרויקט עמדות הטעינה לרכב חשמלי בגולן. בטקס לקחו חלק נציגים מהחברה הכלכלית, מהמועצה ומחברת "אינטר "EV, שהקימה את העמדות ומתפעלת אותן. את הפרויקט מוביל יאיר גרשוני, מהחברה הכלכלית.

פרויקט עמדות הטעינה בגולן יצא לדרך לפני מספר חודשים, באמצעות תמיכה של משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי בהיקף של כמעט שני מיליון ש"ח.

הפרויקט כולל שמונה אתרי טעינה בכל מרחב הגולן, שבהם 40 עמדות טעינה כפולות (עמדה כפולה יכולה להטעין שני כלי רכב בו-זמנית). 

בשלושת האתרים החדשים, שבע עמדות כפולות (שני כלי רכב בכל עמדה) לטעינה אטית. האתרים הפעילים הם: מתחם "צנובר", חניית "האבזלת" באזור התעשייה בני יהודה ובחניית אתר עין קשתות.

לאחר החגים, יתווספו באתרים אלו עוד ארבע עמדות טעינה מהירות כפולות.

במקביל, נמשכות העבודות על הקמתם של חמישה אתרי טעינה נוספים, במתחם וואסט, בחניית המועצה, בפארק הירדן וביישובים בני יהודה וחספין.

אתרים אלו ייפתחו לציבור בהדרגה, בהתאם לקצב סיום עבודות ההקמה, במהלך חצי השנה הקרובה. לאחר סיום ביצוע הפרויקט, יעמדו לרשות הציבור 40 עמדות טעינה כפולות (80 שקעי טעינה), בשמונה אתרים מרכזיים בגולן. 

למידע נוסף על אנרגיות חיוביות

מקדמים את מדיניות הרווחה בגולן

מקדמים את מדיניות הרווחה בגולן

הנהלת המועצה נפגשה השבוע בירושלים עם מנכ"ל משרד הרווחה, ינון אהרוני וצוות משרדו, לישיבת עבודה מקצועית. במהלך הישיבה, המנכ"ל שמע סקירה על ההתפתחות בגולן ועל ההשפעות וההשלכות של התפתחות וגדילה זו. עסקנו בסוגיות השונות והמגוונות של האוכלוסייה ביישובים, תוך מתן דגש מיוחד לאוכלוסיית הוותיקים הגדלה וצומחת משנה לשנה וכך גם הצרכים של אוכלוסייה זו.

במפגש הוצג גם מרכז החוסן של הגולן, המהווה דוגמה למצוינות. ביקשנו את המשך תמיכת המשרד במרכז החוסן ופעילותו הברוכה.

חלקה השני של ישיבת העבודה הוקדש לדיוק סעיפים בהחלטת הממשלה, הקשורים למשרד הרווחה, על מנת לקדם את מימוש הסעיפים הללו, תוך התאמתם למציאות בשטח ולגידול באוכלוסיית הגולן המבוגרת. נושא נוסף שעלה הוא צורך דחוף בתגבור מערך העובדות הסוציאליות. כמו כן, סוכם כי משרד הרווחה, בשיתוף משרד השיכון, יקדמו את הקמת הכפר השיקומי בגולן, הדומה ל"עדי נגב", כפי שהוחלט בהחלטת הממשלה.

שמחנו לראות את הנכונות והרוח החיובית של המנכ"ל וצוותו ואנו מצפים להמשך שותפות פורה עם המשרד.

משווקים את הגולן לעולם

משווקים את הגולן לעולם

קבוצות תיירים נוצריים ממשיכות לפקוד את הגולן, כתוצאה ממאמצי השיווק שמקיים אגף התיירות למגזר זה בחו"ל.

בין הקבוצות שהגיעו לאחרונה לגולן, הייתה קבוצה דוברת ספרדית, משיקגו, ארה"ב. חברי הקבוצה בילו יום שלם בגולן; בבניאס, סוסיתא, אתר גמלא והר בנטל. הסיור שולב בלימוד תנ"ך.

במהלך שהותם, רכשו חברי וחברות הקבוצה מוצרים מתוצרת הגולן וכן צרכו שירותי הסעדה והדרכה.

 

כנס הדרכה והרשמת מועמדים לבחירות 2023

כנס הדרכה והרשמת מועמדים לבחירות 2023

ביום ראשון האחרון, התקיימה במליאת המועצה הדרכה לתושבים שהגישו את מועמדותם, או ששוקלים לעשות כן, לאחד מהתפקידים הבאים: ראש או ראשת מועצה, נציגת או נציג היישוב במליאה, חברה או חבר בוועד המקומי.

את המפגש הובילה והנחתה מנהלת הבחירות במועצה אזורית גולן מטעם משרד הפנים, מילה שפיר, שהסבירה על דרך מילוי חוברות למעומדים ועל כללי שמירת טוהר הבחירות.

חלקו השני של המפגש הוקדש לדגשים מיוחדים, תנאים לאישור המועמדות, מועדים להגשה ופרטים טכניים נוספים. לאחר חלוקת החוברות, ניתן זמן לשאלות.

אנו מאחלים לכלל המעומדות והמועמדים לתפקידים השונים הצלחה רבה ושנה טובה.

דודיק הנהג החברה'מן

דודיק הנהג החברה'מן

שנת הלימודים אומנם החלה כבר לפני שבוע, אבל סיפורים מיוחדים לא מפסיקים להגיע אלינו.

ביום הראשון ללימודים, הגיעו הורי וילדי קדמת צבי לפגוש את דודי הנהג (אם אתם לא מכירים, אז תדעו שמדובר בנהג הכי אכפתי ואדיב שהיה פה אי פעם), בכדי להעניק לו שי וברכות תודה על עבודתו בשנת הלימודים הקודמת ואיחולים לשנה החדשה.
אין ספק שכולנו זכינו בגדול שנהגים כמו דודי משרתים אצלנו במועצה, כבר 35 שנה!

אין מילים בכדי לתאר כמה מדהימים ההורים והילדים שהגו, חשבו והפיקו את המחווה הזו עם כל הלב והנשמה.

נספר לכם עוד, שבמהלך השבוע, העלינו את הידיעה הזו לעמוד הפייסבוק של המועצה ומה שהולך שם מאז יכול לאכלס ספר עב כרס של סיפורים.

מזמינים אתכם להיכנס לעמוד הרשמי של המועצה בפייסבוק ולקרוא את התגובות על דודיק, שמסיע היום את הנכדים של אלו שאותם הסיע לפני 30 שנה לבית הספר.

ברכת הדרך וברכת ברוכים הבאים

ברכת הדרך וברכת ברוכים הבאים

בתחילת השבוע, התקיים בסניף גולן, של האגודה למלחמה בסרטן, ערב גיבוש והוקרה למיכל נאור, יו"ר הסניף הגולני שסיימה את תפקידה. במקביל, ציינו בברכות ואיחולי הצלחה את כניסתה לתפקיד של שמרית אזולאי, יושבת הראש החדשה. 

סניף גולן של האגודה למלחמה בסרטן פועל בשיתוף שתי המועצות (גולן וקצרין), שחברו יחדיו גם להפקתו של ערב זה.

את האירוע כיבדה בנוכחותה מנהלת המחוז הצפוני של "האגודה למלחמה בסרטן", פאולה לאם חיים, שאף נשאה דברים בהם הודתה למיכל על שנים של פעילות ואיחלה הצלחה לשמרית בתפקיד החדש.

הערב נחתם בפעילות מעשירה וחווייתית של אורית סורוקה למחלימים, לחולים ובני משפחותיהם שנכחו בערב זה.

תודה לכל המסייעים להצלחתו של ערב זה, בפרט למתנדבי ורכזות אגודת "חזקים ביחד", המקיימים פעילות התנדבותית לטובת החולים והמחלימים בגולן.