משפחת שפרלינג-קדמת צבי

הכירו את משפחת שפרלינג-וידבסקי מקדמת צבי
ביקשנו משרי לספר לנו על המעבר לגולן...וכך זה מתחיל :
"הדבר קרה באוגוסט, לפני 4 חודשים, כאשר עברנו מרמת גן לקדמת צבי המקסימה. אנו משפ' שפרלינג-וידבסקי, נדחסנו ברכב: זוג בריא עם שני מתבגרים, 3 כלבים גדולים שמקיאים בנסיעות ועוד 3 חתולים עיוורים היסטריים ואת המרווחים מלאנו בהמון שמחה ואור. מאוחר יותר הצטרפה למשפחה איזבלה, גורת חתולים שעברה כריתת רגל, שמצאה אותנו בצמח כשניסינו ליהנות מארוחה."
 
אנחנו מרגישים בבית בגולן ומברכים שזכינו לממש את כמיהתנו לחיות בטבע ולהאט את הקצב. אור לומד בכתה י"א ב"נופי גולן", פעיל ב"נוער מנהיגות הגולן" ושוקד על עבודת גמר ב"מכללה אקדמית כנרת" והוא בחור מוכשר ויוצר.
נועה לומדת בכתה ז' ב"אביטל" והולכת ל"תנועת בני המושבים" עם החברות. בעלי מנה, הוא איש שיווק עם נסיון עשיר בתחום ציוד ספורט והפעלה ואני שרי, גננת אנתרופוסופית.
 

משםחת שפרלינג


מספר שנים שמשפחתנו תורמת לעיקורים של כלבות רחוב ולטיפולים רפואיים בבעלי חיים של אף אחד. בתי נועה הכינה עוגות (טבעוניות) ומכרה לעוברים ושבים בתוספת הסברה למה נועדה המכירה. את הכסף תרמה לאחר שבחרה למי (זה לא קל לבחור מבין מאות מיקרים נזקקים).
חשוב לנו לעורר מודעות וחמלה לכאבם של בעלי החיים הנטושים, לכן הקמנו את "בזארים בגולן למען בע"ח". אוהבי בעלי חיים ומכירות יד שנייה תורמים ביגוד וחפצים שנמכרים בבזאר במחירים מצחיקים.
 
בבזאר הראשון שערכנו בקדמת צבי, בעזרת שכנינו בישוב שהתגייסו באופן מרגש נאספו 750 ₪ שבזכותם חוסנו עשרות גורים בכלביות כדי למנוע את מותם ממגיפות הפרוו והכלבלבת הקטלניות.

עם המעבר לגולן הקמתי את קבוצת ה"מפשפשים – רמת הגולן, גליל, עמק הירדן" בפייסבוק, המקום הכי זול לקניות בצפון, נקודה.הקבוצה מונה כיום כ-1,300 חברים וכאן המקום לקנות/למכור/לבקש/למסור כל דבר.
המסר שאני מבקשת להעביר הוא שיש ביקוש לכל דבר, לא זורקים ולא קונים חדש ככל שניתן. האנושות אינה יכולה להרשות לעצמה להמשיך בתרבות ה"קנה וזרוק" ואין יותר מקום לזבל על פני כדור הארץ. אז בואו נשנה יחד את הרגלי הצריכה כדי שגם ילדינו יוכלו להמשיך לחיות כאן.
לסיכום, אשמח לשיתוף פעולה ולכל עזרה ותרומה שתביא לצמצום יצור הזיהום על פני כדור הארץ ושביחד נעזור לידידינו על ארבע שתלויים בנו כל כך.