25/05/2023 עדכון משולחן המועצה

מהמשטח למטבח

מהמשטח למטבח
לפני כשנה וחצי, הקימה היחידה החקלאית, יחד עם הג'וינט ומשרד החקלאות, קורס ייחודי לחקלאי הגולן בתחום השיווק הישיר. בקורס השתתפו חקלאים מכל הסוגים, שהפכו עם הזמן לקהילה פעילה ותוססת. שניים מהמשתתפים, בני הזוג אלה שלומקוביץ ואביב שעל, לקחו את העניין שלב אחד גבוה יותר והחליטו ליזום ולהקים פתרון טכנולוגי שיסייע לחקלאים בשיווק הישיר.
למידע נוסף על מהמשטח למטבח

שיקום תשתיות ביוב

שיקום תשתיות ביוב
במסגרת שיקום תשתיות ביוב ביישובי הגולן, חברת "קולחי גולן" נמצאת בימים אלו בביצוע פרויקטים במושב רמות ובקיבוץ מבוא חמה.
ברמות, הפרויקט נמצא בשלבי סיום.
למידע נוסף על שיקום תשתיות ביוב

"קולחי גולן" - לקראת הפיכה לספק מים אזורי

"קולחי גולן" - לקראת הפיכה לספק מים אזורי
רשות המים הארצית מובילה מזה זמן מהלך להעברת הטיפול במי השתייה מהמועצות האזוריות לחברות עירוניות, דוגמת "קולחי גולן". הסיבה למהלך נעוץ בקושי לפקח על מספר רב של אגודות.

ביקור שכנים

ביקור שכנים
רים עמשא, מורה לערבית בבית החינוך "שורשים", החליטה להרים פרויקט מיוחד עבור תלמידיה בכיתה ו' ובשבוע שעבר, הביאה אותם לביקור בבוקעתא, הכפר בו היא מתגוררת. את התלמידים קיבל ראש מועצת בוקעתא, עבאס אבו עואד, שבירך את התלמידים וליווה אותם בסיור מיוחד בכפר.
למידע נוסף על ביקור שכנים

המחלצים

המחלצים
בשבוע שעבר, יצאו חברי צוות הטג"ח (טיפוס גלישה וחילוץ), מיחידת חילוץ גולן, להשתלמות לשם שמירה על כשירות. ההשתלמות נמשכה שלושה ימים, בהם החבר'ה פרסו חבלים על מצוקים, גלשו, טיפסו וחילצו האחד את השני בחום כבד.
תודה לחיילי מדור טג"ח של ביה"ס ללוחמה בטרור, המלווים ומדריכים את צוות החילוץ כבר שנים רבות ושגם הפעם העבירו את ההשתלמות.

ללכת שבי אחרייך

ללכת שבי אחרייך
בבית החינוך "שורשים", התכנסו לרגל יום ירושלים, לערב מרגש של שירה עם כלת פרס ישראל, הפזמונאית והמלחינה נורית הירש.
הילדים למדו את שיריה של נורית הירש תקופה ארוכה לפני האירוע. הם גם למדו על דמותה של נורית ועל הנסיבות בהן חוברו חלק מהשירים. בערב האירוע ישבנו יחד תלמידים, הורים ואפילו סבים וסבתות שבאו במיוחד, כדי לשיר ולהתחבר באירוע שגרם לכולם לחוש את הקסם המיוחד הטמון בבית החינוך.

בשביל היער

בשביל היער
תלמידי שכבה ג', משבעה בתי ספר יסודיים בגולן, יצאו ליום שיא גולני, בנושא טבע וסביבה, שהחל ביער קק"ל שבחניון דליות. אחרי ארוחת בוקר, יצאו התלמידים לסיור בשביל הסובב את היער. בתחנות לאורך המסלול, הם פגשו את מדריכי רשות הטבע והגנים שהעבירו להם תכנים על הגולן, התפתחות היישובים והטבע הגולני.
למידע נוסף על בשביל היער

הילד הזה הוא גם אני

הילד הזה הוא גם אני
"זהות יהודית-ישראלית בגנים" היא תכנית משותפות של "עיינות - יהדות ישראלית" שבמרכז הקהילתי גולן, יחד עם מחלקת הגיל הרך באגף החינוך במועצה. מטרת התכנית היא ליצור חיבור של ילדי הגנים למרחב הגולני, הכולל אורחות חיים שונים וקהילות מגוונות ובמקביל, לחזק אצל הילדים את השייכות לקהילה ממנה הם באים.
למידע נוסף על הילד הזה הוא גם אני