11/03/2021

רוחק עם נתניהו
איך יודעים שבא אביב? מסתכלים סביב סביב....
כמה יפה האביב בגולן. אי אפשר להתעלם מהפריחה בשדות, מהמטעים שהחלו להתעורר ומשינויי מזג האוויר. את התחושה הזו יש גם בעשייה היום יומית. תחושת הלבלוב של הגולן. אתמול חתם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, על אמנת הגולן במעמד מרשים ומרגש. ברמת טרמפ הסתיימה סלילת הכבישים ונערכות הכנות אחרונות לקליטת המשפחות הראשונות. החלה עבודה בהרחבות חדשות ועוד...
ראש הממשלה חותם על אמנת הגולן!

מהי אמנת הגולן ומה מטרתה?

אמונת הגולן
אמנת הגולן נכתבה במטרה לחבר את כל הגורמים הרלוונטיים לפעול לקידום ופיתוח הגולן. החתומים על האמנה מקבלים על עצמם לפעול לפיתוח, קידום, ביסוס ההתיישבות בגולן תוך קידום חבל ארץ ייחודי זה אל יעד הכפלת האוכלוסייה.
למידע נוסף על מהי אמנת הגולן ומה מטרתה?

בנייה, הרחבות ורמת טרמפ

רמת טראמפ
השבוע סללו כבישים ברמת טרמפ. היישוב החדש ממתין למגיעים אנו תקווה כי בימים הקרובים ישלמו ההכנות והמשפחות הראשונות יכנסו בקרוב.
למידע נוסף על בנייה, הרחבות ורמת טרמפ

פגישות השבוע-אגף הנדסה ותכנון

פגישה
ביקור מתכנן מחוז צפון אדריכל יונתן כהן ליטנאט-במסגרת הביקור שמתקיים אחת למספר חודשים, במטרה לקדם תוכניות סטטוטוריות ברמת המחוז, התקיים מפגש במועצה בו נסקרו הליכי והחזון התכנוני למרחב הגולני.
למידע נוסף על פגישות השבוע-אגף הנדסה ותכנון

הוקרה לצוותי החירום היישובים

אוכל
השבוע פנינו לצוותים וביקשנו כי ישלחו לנו במייל מתכון לחג הפסח. מתכון כזה שהם, אנשי הצח"י אוהבים להכין. זה יכול להיות מתכון שמתאים גם לימות השנה אבל שיהיה כשר לפסח. אנו נכין מזה חוברת מתכונים אותה נפיץ בעותק דיגיטלי לכל התושבים.
למידע נוסף על הוקרה לצוותי החירום היישובים

מתחמי בדיקות

בדיקות
ביום א' 14.03 יתקיים מתחם בדיקות לזיהוי נגיף הקורונה במתחם האירועים צנובר בשעות 12:00-19:00. המתחם פועל שיתוף בין פיקוד העורף ולמועצה ולא נדרשת הפנייה או קביעת תור. אנא הגיעו ברכב עם תעודה מזהה ומסכה.

המשך מפגשי מליאה בנושא טורבינות הרוח

טורבינות
השבוע התקיים המפגש נוסף בסדרת מפגשי הלמידה על תחום אנרגיית הרוח. במפגש הנוכחי הציגו תושבים רבים, את עמדתם, החששות העולים מתוספת טורבינות בקרבת בית המגורים, או מוסדות החינוך בגולן.
למידע נוסף על המשך מפגשי מליאה בנושא טורבינות הרוח

תמונות גולניות

נוף
בהמשך להצלחה המזהירה של התמונות ששלחתם לחוברת לתושב אנו מבקשים מכם לשלוח תמונות של היישוב שלכם, תמונות מסוגים שונים: אירועי קהילה, תמונות רחפן של כל היישוב/האזור, תמונות של הבית/השכונה מבחוץ ועוד.
למידע נוסף על תמונות גולניות

הכנות לפסח

פסח
המועצה באמצעות אגפיה וכך גם החכ"ל, בשותפות עם גופים נוספים כמו הרט"ג ונת"י, נערכים לחג. השנה יבלו הישראלים את החג בארץ באזורים שונים ונראה כי גם הפעם הגולן יהווה מוקד משיכה חזק. אנו נערכים לכמות המטיילים הגדולה המגיעה ומבקשים גם מכם בעלי העסקים והתושבים, להיערך.
למידע נוסף על הכנות לפסח
פרחים
ושוב אני קורא לכם, לכו להתחסן. בואו נחזור לשגרה, הילדים בכל הגילאים יוכלו לשוב למערכת החינוך, נצא להופעות, לקניות, לטיולים-בקיצור נחזור לחיים.
מתחסנים וחוזרים לחיים!
 

סומך עליכם,
חיים