חינוך על יסודי

מערכת החינוך בגולן פועלת במגמה של התחדשות פדגוגית מתמדת על מנת לחזק את חווית הלמידה וחדוות היצירה של תלמידי הגולן. כמו כן, אנו פועלים לעידוד אנשי החינוך להיותם יזמים ויוצרים של תכניות לימודים פורצות דרך. ראיית צרכי התלמיד על כל רבדיו, מדגישה בפני אנשי החינוך את הצורך לתת מענה להיבט הקוגניטיבי, הערכי, הרגשי והחברתי. מערכת החינוך בגולן שמה דגש על פיתוח סביבות למידה מגוונות ורואה בגולן כולו מרחב לימודי המזמן חוויות למידה משמעותיות.  בגולן מגוון של מוסדות חינוך על-יסודיים המאפשרים לכלל תלמידי הגולן לקבל חינוך איכותי, המשלב פדגוגיה מתקדמת, חינוך ערכי וסביבה תומכת.
 

מערכת החינוך בגולן שמה לה למטרה לקדם תהליכים חינוכיים כוללים, אותנטיים ומותאמים לקהילה. מושגים כמו כבוד האדם, בחירה ואחריות, אוטונומיה, יצירתיות יזמות וחדשנות תופסים מקום  משמעותי במעשה החינוכי הגולני.                                                                                                                                         

במאה ה-21 נדרש האדם למיומנויות חשיבה מסדר גבוה וליצירתיות. הלמידה מכוונת בתפיסה קונסטרוקטיביסטית המטפחת ומעצימה את יכולות התלמיד וכישוריו כלומד עצמאי. תלמיד החווה למידה מתוך סקרנות- ילמד מתוך חדוות יצירה ויועצם בהערכתו העצמית. במוסדות החינוך בגולן, בשיתוף משרד החינוך, אנו שוקדים על קידומה של תפיסה חינוכית ברוח זו בראיה אזורית.   העשייה הפדגוגית מכוונת לכך שהתלמידים יהיו פעילים- שואלים, יוזמים ומבנים את הידע. את תוצרי הלמידה מציגים התלמידים בדרכים מגוונות בסביבות עתירות טכנולוגיה.

 

 

 

רשימת בתי הספר על יסודי בגולן

 

נופי גולן

נופי גולן
 
מנהלת בית הספר: ד"ר הילי מרום
 
כתובת ביה"סת.ד.18 קצרין 12900
 
טלפון ליצירת קשר:  04-6962090
 
פקס: 04-6962529
 
דואר אלקטרוני ליצירת קשרperla1ng@gmail.com
 
 
 
 
בית הספר נופי גולן בקצרין הינו בית ספר אזורי המשותף לשתי המועצות בגולן – מועצה מקומית קצרין ומועצה אזורית גולן ובפיקוח פדגוגי של המנהל לחינוך התיישבותי. בית הספר הינו 4 שנתי (ט'-יב') ומונה כיום כ500 תלמידים וכ85 אנשי צוות הוראה ומנהלה.

בבית הספר נופי גולן מופעלת החל משנת תשע"ה תכנית גוונים, המובילה חדשנות פדגוגית בישום תפיסה הוליסטית של תהליכי הוראה, למידה, חינוך וההערכה. תכנית גוונים נועדה לפרוץ את המרחב הכיתתי המסורתי והמוכר מבחינה פדגוגית, מבחינה צוותית ומבחינה פיזית. סביבת הלימודים מתאפיינת בקשר אישי עם התלמידים, עבודת צוות של מורים ואפשרויות למידה מגוונות מתוך דגש על מתן מענה לצרכים ונטיות אישיות של תלמידים, ועל תהליכי הבנה ולא רק הצלחה במבחן.

"נופי גולן" הוא בית ספר שמתבונן על הבאים בשעריו, ילדים ומבוגרים, מתוך 3 נקודות מבט:

1.חינוך אישי ומכוונות פרט גבוהה - אנחנו מכירים היטב את התלמידים שלנו ואת המורים שלנו, ואנחנו אוהבים אותם מאוד. האמירה הפשוטה הזאת היא הבסיס לעשייה החינוכית.

2.חינוך חברתי-ערכי - תלמידי "נופי גולן" צומחים ומתפתחים ע"י כל הפלטפורמות המשמעותיות בחינוך החברתי והערכי, החל משל"ח, טיולים נודדים ארוכים, מסע ישראלי, סמינרים וימי עיון וכלה בפרויקטים מקומיים כמו שח"ק ירוק, חילונים-דתיים ועוד.

3.חינוך למצוינות לימודית ולהישגים לימודיים גבוהים - אנחנו מובילים את התלמידים שלנו למיצוי מקסימום הפוטנציאל הלימודי הטמון בהם, מתוך אמונה שכל תלמיד יכול, וכל תלמיד שרוצה- יכול עוד הרבה יותר. פועל אצלנו מרכז למידה בימי שישי, אנחנו פותחים קבוצות לתגבורים לימודיים, מקיימים מרתונים ללמידה מאומצת וכד'. כל זאת מבלי להוריד מאחריות הלומד ללמידה שלו.
 
 

ברנקו וייס גולן - קצרין

ברנקו וייס גולן - קצרין
 
מנהל בית הספר: הילה חורי
 
ליצירת קשר: bw-golan@brancoweiss.org.il  04-6763501
 
כתובת: מושב רמות, ד"נ הגולן, 1249800
 
 
 
תיכון ברנקו וייס גולן-קצרין משמש בית חינוך לתלמידים שזקוקים למסגרת קטנה, מכילה ופרטנית יותר. בבית הספר לומדים כ-140 תלמידים ותלמידות בכיתות ט'-י"ב המגיעים משלוש רשויות עיקריות: גולן, קצרין ועמק הירדן. מטרתנו – לפתח בוגר עצמאי המאמין בעצמו וביכולותיו. בוגר ערכי ותורם, המסוגל להשתלב בחברה הישראלית.

אנו מאמינים שכל נער ונערה יכולים להגשים את חלומותיהם בהינתן המעטפת המתאימה. המעטפת החינוכית שלנו כוללת מענה רגשי, חברתי ולימודי. כיוון שמבוגר משמעותי בחייו של נער כחוליה הכרחית להעצמה בגיל ההתבגרות, אצלנו מתקיים ליווי וקידום תהליכים התפתחותיים של כל התלמידים תוך יצירת קשר אישי והיכרות רב ממדית.

מבחינתנו מבחני בגרות משמשים ככלי חינוכי בתהליך החינוכי הכולל מתן הזדמנות שווה לכל תלמיד והם אמצעי להגשמת מטרה.

אנו שוקדים על קידום והתפתחות הצוות כאנשי המפתח בתהליכים החינוכיים מול התלמידים.

בית הספר התיכון ברנקו וייס גולן-קצרין נושא את דגלי רשת בתי הספר האתגריים של מכון ברנקו וייס -למידה עיונית וטכנולוגית, מבוגר משמעותי, צוות לומד ומתפתח ו-חיבור לקהילה ולחברה.

הישיבה התיכונית חיספין

הישיבה התיכונית חיספין
 
כתובת: רמת הגולן 12920
 
טלפון ליצירת קשר: 04-6761000
 
פקס: 04-6762284
 
דואר אלקטרוני ליצירת קשר: misrad_1@yth.co.il
 
 
 
ישיבת חספין אשר ברמת הגולן נהנית מחינו של חבל ארץ יפהפה זה אשר יש בו פיסות נוף מגוונות ומיוחדות המשרות מאווירתן על הישיבה. הישיבה משרתת את הצבור הדתי לאומי בגולן ובכל רחבי הארץ. הצבור הזה, אף הוא מורכב ואינו מקשה אחת, מקורותיו מגוונים ורבים: תנועת תורה עם דרך ארץ הדוגלת בשילוב חכמת העולם עם התורה, תנועת תורה ועבודה, המורכבות של משולש העקרונות: עם, תורה וארץ, הערכת היחיד יחד עם דבקות באידיאולוגיות גדולות, 
כל אלה  - אנחנו, זהו הציבור שלנו – זו ישיבת חספין.
 

אולפנת הגולן

אולפנת הגולן
 
שם המנהלת: ורדית טפרברג
 
מספר תלמידים: 120 בנות.
 
מס' כיתות: 5
 
היישובים המיועדים למוסד: בני יהודה, אבני איתן, נוב, חספין, רמת מגשימים, נטור, יונתן, אלוני הבשן, קשת, קצרין.
 
כתובת: איה 6 קצרין
 
טלפון: 04-6193807
 
 
 
 
בית חינוך תורני באווירה משפחתית. האולפנה מהווה בית לצמיחה והתפתחות רוחנית, העמקה והרחבת האישיות, למידה לחיים וגם לבגרות, פיתוח יכולות למידה עצמאיות ועידוד למיצוי היכולת של כל בת ובת מתוך אווירה חברתית ומשפחתית חמה ואוהבת.
באולפנה שלנו מחנכים לתורה, לערכים ולדרך ארץ והכל מתוך שילוב ושיתוף הבנות באחריות ובהובלה.
  • תלמידים בחלק מיישובי צפון הגולן לומדים גם בביה"ס הר וגיא בקיבוץ דפנה.
  • תלמידים בחלק מיישובי דרום הגולן לומדים גם בביה"ס בית ירח בעמק הירדן.