חינוך על יסודי

מערכת החינוך בגולן

כיתת לימוד
מערכת החינוך בגולן פועלת במגמה של התחדשות פדגוגית מתמדת על מנת לחזק את חווית הלמידה וחדוות היצירה של תלמידי הגולן. כמו כן, אנו פועלים לעידוד אנשי החינוך להיותם יזמים ויוצרים של תכניות לימודים פורצות דרך.
ראיית צרכי התלמיד על כל רבדיו, מדגישה בפני אנשי החינוך את הצורך לתת מענה להיבט הקוגניטיבי, הערכי, הרגשי והחברתי. מערכת החינוך בגולן שמה דגש על פיתוח סביבות למידה מגוונות ורואה בגולן כולו מרחב לימודי המזמן חוויות למידה משמעותיות.
בגולן מגוון של מוסדות חינוך על-יסודיים המאפשרים לכלל תלמידי הגולן לקבל חינוך איכותי, המשלב פדגוגיה מתקדמת, חינוך ערכי וסביבה תומכת.
 
  • תלמידים בחלק מיישובי צפון הגולן לומדים גם בביה"ס הר וגיא בקיבוץ דפנה.
  • תלמידים בחלק מיישובי דרום הגולן לומדים גם בביה"ס בית ירח בעמק הירדן.

התפישה החינוכית

מערכת החינוך בגולן שמה לה למטרה לקדם תהליכים חינוכיים כוללים, אותנטיים ומותאמים לקהילה. מושגים כמו כבוד האדם, בחירה ואחריות, אוטונומיה, יצירתיות יזמות וחדשנות תופסים מקום  משמעותי במעשה החינוכי הגולני.                                                                                                                                         
במאה ה-21 נדרש האדם למיומנויות חשיבה מסדר גבוה וליצירתיות. הלמידה מכוונת בתפיסה קונסטרוקטיביסטית המטפחת ומעצימה את יכולות התלמיד וכישוריו כלומד עצמאי. תלמיד החווה למידה מתוך סקרנות- ילמד מתוך חדוות יצירה ויועצם בהערכתו העצמית. במוסדות החינוך בגולן, בשיתוף משרד החינוך, אנו שוקדים על קידומה של תפיסה חינוכית ברוח זו בראיה אזורית.   
העשייה הפדגוגית מכוונת לכך שהתלמידים יהיו פעילים- שואלים, יוזמים ומבנים את הידע. את תוצרי הלמידה מציגים התלמידים בדרכים מגוונות בסביבות עתירות טכנולוגיה.
תלמידים בשיעור