17/08/2023 עדכון משולחן המועצה

יוצאים לדרך לדשה!

יוצאים לדרך לדשה!

ביום שלישי השבוע, לאחר עבודה מאומצת של למעלה משנתיים, נחנכה בשעה טובה הוועדה המיוחדת לתכנון ובנייה לגולן. הוועדה התכנסה לישיבתה הראשונה והחגיגית, שנפתחה בהרמת כוסית ודברי ברכה. בישיבה, נטלו חלק נציגים מכל משרדי הממשלה השותפים ובהם: השיכון והבינוי, הבריאות, התחבורה והפנים. כמו כן, נכחו בישיבה נציגים של המועצות השכנות ובכלל זה המועצות הדרוזיות, נציגים של מנהל התכנון והבנייה, לשכת התכנון המחוזית, נציגי החברה להגנת הטבע, רשות שמורות הטבע ו"שומרי הגולן", נציגי צה"ל, נציגי ציבור, חברי מליאה, חברי הוועדה ועובדי המועצה.

למידע נוסף על יוצאים לדרך לדשה!

האמת והשלום אהבו

האמת והשלום אהבו

בשבוע שעבר, וכן בזה הנוכחי, חווינו מקרוב את המחאות בעד ונגד הרפורמה המשפטית, בשל הגעת ראש הממשלה ורעייתו לנפוש בנווה אטי"ב והשבוע, במושב רמות.

המועצה, כרשות מקומית, שמחה על כל אדם הבוחר לנפוש בגולן, בין אם מדובר בראש הממשלה, או כל אורח אחר, חשוב יותר או פחות. יחד עם זאת, לצד חופש המחאה, חשוב למועצה לאפשר גם שגרת חיים וסדר במרחב הציבור, הכול במסגרת החוק.

השבוע, נשלחו פקחים של המועצה להסיר שלטים של מתנגדי ותומכי הרפורמה, במסגרת אכיפת חוקי העזר העירוניים. לצערנו, חלק מעובדי המועצה נתקלו באמירות פוגעניות, חלקן בעלי אופי אישי. דבר זה איננו מקובל ולא ראוי שיקרה במחוזותינו.

חשוב להדגיש לכלל הציבור כי עובדי המועצה העושים את עבודתם הציבורית, אינם כתובת להבעת מחאה וכי הם פועלים אך ורק לפי הנחיות, נהלים וחוקים.

המועצה מבקשת מכולם להמשיך ולשמור על רוח הגולן, המשלבת כבוד והדדיות אחד כלפי השני.

מקשיבים לכם

מקשיבים לכם

בשבוע שעבר, דיווחנו כאן על תחילת העבודות בשלב א', בפרויקט שיקום המעיינות בגולן. לאור פניות של תושבים לדחות את תחילת העבודות לתום חופשת הקיץ, המועצה שמחה לבשר כי המעיינות עין תות,

עין עלמין ועין דנניר יישארו פתוחים לקהל הרחב עד לסוף אוגוסט והעבודות בהם יחלו רק ב-1.9, על מנת לאפשר את פתיחתם המחודשת לציבור לקראת חגי תשרי.

עבודות השיקום בעין אורחה (ג'וחדר) יחלו בתחילת השבוע הבא, כמתוכנן, ולצורך כך המעיין יגודר וייסגר לשם שמירה על שלום הציבור לכ-20 יום.

אנו מבקשים שלא להיכנס לאתרים מגודרים הנמצאים בתהליכי שיקום. מדובר בסכנה של ממש. תודה על שיתוף הפעולה.

ממריאים בלי להפריע לשכנים

ממריאים בלי להפריע לשכנים

בישיבת מליאת המועצה, שהתקיימה בשבוע שעבר, נדונו מספר סוגיות משמעותיות, בנוסף לנושאים השוטפים.

חברי המליאה אשרו את ההסכם שנחתם לאחרונה בין המועצה לחברת "אלביט", על הארכת השימוש במנחת "פיק". ההסכם כולל סעיף בו "אלביט" תשקיע בשדרוג משמעותי של המנחת בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, שיבואו לידי ביטוי במקומות תעסוקה, רכישות מספקים מקומיים ופעילות עסקית נוספת. 

לאחרונה התקיימו פגישות בין נציגי אלביט ותושבים מהישובים הסמוכים למנחת, על מנת למצוא דרכים להפחית את הרעש שנגרם מהפעלת כלי הטיס במנחת, באמצעות הגבלת שעות הפעלה וטווחי טיסה.

למידע נוסף על ממריאים בלי להפריע לשכנים

רק בהסכמה

רק בהסכמה

במסגרת הפרויקט הייחודי המובל בידי אגף הקהילה במועצה, למפגשי תושבים סביב המחלוקת בין תומכי ומתנגדי השינויים במערכת המשפט, התקיימו עד כה שלושה מפגשים.

המפגשים נערכים בהובלתו של המגשר אילן קרן, ממרכז גישור גולן, שבאגף הייעוץ והטיפול. הדיונים נערכים כאשר בכל פעם יושבים סביב השולחן שני נציגים מכל צד, עם המגשר. הנציגים עושים הכנות ובונים את עמדתם לקראת המפגש. עד כה, ישבו סביב השולחן: משה כוכבי, מגשור, פיני ורדי, מכפר חרוב, מנחם גורן, ממבוא חמה והרב טוביה בר אילן, מחיספין.

.

למידע נוסף על רק בהסכמה

עוד מעט אוניברסיטה

עוד מעט אוניברסיטה

השבוע, התקיים סיור בגולן עם המנכ"ל ועם נשיא המכללה האקדמאית תל חי. בסיור, נדונו נקודות ממשק ושותפות בין המועצה והמכללה, שלפני שנתיים התאחדה עם מכללת "אוהלו בקצרין". הקמפוס בקצרין משמש כיום כפקולטה לחינוך של מכללת תל-חי.

בסיור, הועלו גם נקודות הקשורות בחקלאות, תיירות, יזמות, חינוך, מחקר ופיתוח. עלו דרכים להעמקת הקשר בין המכללה והמועצה, במטרה למשוך לגולן אוכלוסיית סטודנטים צעירה, כאלה שחלקם אולי יישארו ויבנו כאן את ביתם. כמו כן, עסקנו בצעדים לקראת הפיכת המכללה לאוניברסיטה של הגליל, על מנת לוודא שהגולן יישאר גורם משמעותי בהתפתחות זו.

קייטנת סבתוש

קייטנת סבתוש

קייטנה ייחודית לסבתות ונכדים התקיימה השבוע, במשך שלושה ימים, במועדון הוותיקים בחיספין, המופעל בידי מחלקת הוותיקים במועצה. הסבתות, הנכדות והנכדים נהנו מזמן משותף ומהנה שכלל יצירה, הפעלות ובעיקר הרבה צחוק והנאה מכניסתם של האורחים הצעירים למרחב המועדון החדש ומאיר הפנים.

יישר כוח למאיה סבג, מנהלת המועדון, על היוזמה וההובלה וכל הכבוד לסבתות האלופות.

מטעינים אתכם

מטעינים אתכם

פרויקט עמדות הטעינה לרכבים חשמליים של החברה הכלכלית יצא לדרך השבוע, עם פתיחתם של שלושת אתרי הטעינה הראשונים בהאבזלת בני יהודה, אתר עין קשתות ומתחם צנובר.

 

במסגרת הפרויקט יוקמו סה"כ 40 עמדות טעינה בפריסה אזורית ב-8 מיקומים מרכזיים בגולן.

הקמת העמדות מבוצעת ע"י החכ"ל בתמיכת משרד הנגב והגליל והחוסן הלאומי, ומתופעלות בידי חברת אינטר אלקטרו-מכניות בע"מ. הטעינה מתבצעת בהורדת אפליקציה InterEV .

 

תושבי המועצה זכאים להנחה קבועה בטעינה ול-3 שעות ראשונות חינם (בכפוף לרישום בקישור המצ"ב והתנאים המפורטים).

 

.

 

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

השבוע נפתחה ההרשמה לעונת החוגים הבאה עלינו לטובה.

אבל עוד לפני שהם מתחילים, הכנו לכם כמה אירועים נחמדים.

נכון שכאן אנחנו מפרסמים רק את מה שקורה בשבוע הקרוב, אבל אם תקפצו ללוח האירועים המתעדכן שלנו, תוכלו לראות ולהזמין כרטיסים ראשונים עוד לפני הפרסום.

ביום ראשון הקרוב, נארח בספריית אופק את אוסנת שחף לסדנת יצירה בחרוזים.

ביום שני הרצאה שלישית בסדרת ההרצאות הכלכליות 'בדרך הכסף' והפעם איך מנהלים משבר כלכלי במשפחה עם שני לוי מנדל וענת ניר.

ביום רביעי סבב הקטאן הגולני באליפות הקיץ יוצא לדרך, בואו לשחק!

להמשך קריאה לחצו כאן > https://bit.ly/news_170823