01/07/2021

משולחן ראש המועצה,

דובדבנים
פסטיבל ארץ הגולן הגיע לסיומו. כמעט חודשים רצופי אירועים גדולים וקטנים, אתרי לינה ואטרקציות הומי מבקרים, קטיפי הדובדבן ופירות היער גדושי מבקרים ובכלל, הגולן סואן ומשגשג. איזה כייף! קהל של כ-20,000 איש הגיע אל האירועים השונים שהתקיימו בגולן-המופעים הגדולים והקטנים, יום הגולן ופעילויות נוספות.
למידע נוסף על משולחן ראש המועצה,

הצללות

גן שעשועים
אנו בישורת האחרונה בתחום ההצללות. יישובים רבים קיבלו מענה בשבוע האחרון ואנו צופים כי במהלך השבועיים הקרובים נסיים את תליית ההצללות בגני המשחקים ובגינות הספורט שהוגדרו.

וועדת תיירות

לוגו תיירות גולן
ביום א' האחרון התכנסה וועדת התיירות של המועצה. הוועדה מורכבת מתיירנים, נציגי ציבור, נציגי המועצה ונציגי החברה הכלכלית גולן ובכללם אנשי אגף התיירות.
למידע נוסף על וועדת תיירות

פיקוד העורף עדכן את זמני ההתגוננות של חלק מיישובי הצפון‼

לוגו פיקוד העורף
בעקבות עבודת מטה שבוצעה בפיקוד העורף, זמן ההתגוננות הוארך בחלק מהיישובים. כתוצאה מכך, במערכה הבאה יהיה לתושבים זמן רב יותר להגיע למרחב המוגן מרגע האזעקה.
למידע נוסף על פיקוד העורף עדכן את זמני ההתגוננות של חלק מיישובי הצפון‼

סיור עם רשות מקרקעי ישראל

בזלת
ב-29.6.21 התקיים סיור עם נציגי רשות מקרקעי ישראל במטה ובמחוז צפון בנושא שיווק אבן בזלת ממקורות קיימים (הכשרות חקלאיות, פעולות פיתוח ועוד) מהגולן לטובת משק הבנייה והסלילה במדינת ישראל.
למידע נוסף על סיור עם רשות מקרקעי ישראל

סיור עם המשרד להשכלה משלימה

סימן שביל ישראל
השבוע התקיים בגולן גם סיור עם מנכ"ל המשרד להשכלה משלימה, מר' מרדכי בניטה. מטרת הסיור הייתה לשוחח על עתיד שביל הגולן. כרגע נבחנות מספר חלופות ביניהן לחבר את השביל לשביל ישראל, לחבר אותו לשביל צפוני-גליל מזרחי-שיכלול בתוכו את שביל הגולן, שביל סובב כנרת ושביל עמק המעיינות שיחבור בהמשך לשביל היורד דרומה דרך בקעת הירדן. אנו צופים כי תעשה החלטה בקרוב ונעדכן אתכם בחידושים.

חיסונים כנגד נגיף הקורונה

חיסון
הוחלט במשרד הבריאות על חיסון בני 12 ומעלה. הופעת הווריאנט ההודי, מסיבות הסיום הרבות, מפעלי הקיץ והקייטנות, החזרה לשגרה ברוכה ויחד אתה זרם המגיעים אל הגולן, מזכיר לכולנו את החשיבות בשמירה על הבריאות שלנו.
קופות החולים יחסנו כרגע במרכזי חיסונים בסניפים נבחרים.
למידע נוסף על חיסונים כנגד נגיף הקורונה

בריכות שחיה

בריכה
הקיץ החם מזמין את כולנו לטבול בבריכות. נותרה כמות מנויים מוגבלת למכירה ואנו מזמינים אתכם ליהנות מהבריכות הקרירות!

לינק להרשמה ורכישה אונליין:
בריכת בני יהודה

מרכז תעסוקה גולן מגיע עד אליכם!

גיוב קלאב
עם סיום מענקי החל"ת והאבטלה אנחנו מנגישים את השירותים במתן מענה אישי ועל מנת לסייע לכם לחזור למעגל העבודה, בצורה מיטבית. כחלק מההנגשה נקיים גם סדנאות שונות.
למידע נוסף על מרכז תעסוקה גולן מגיע עד אליכם!

חוסן פרט ומשפחה

משפחה
השבוע הסתיים קורס ייחודי בן 48 שעות בתחום חיזוק התא המשפחתי. הקורס נבנה כמודל חדשני המותאם לימי הקורונה שעברו עלינו ע"י מרכז חוסן ומכון אדלר. הקורס הותאם לגולן ושילב למידה מקצועית לצד סדנא התנסותית. משתתפי הקורס ישתלבו בתכניות של היחידה להתנדבות ע"מ ליישם את התכנים שנלמדו.
למידע נוסף על חוסן פרט ומשפחה

החוסן שלנו כיחידים וכמשפחה

ידיים
לאחרונה הסתיים קורס זוגיות–בשיתוף פעולה של מרכז חוסן והמועצה הדתית ושמו"החוסן שלנו כיחידים, כמשפחה". בין נושאי הקורס שנלמדו זוגיות-מעין שמרווה את עצמו, תקשורת מקרבת, אתגרים זוגיים והצמיחה מהם ואמון בונה זוגיות.
למידע נוסף על החוסן שלנו כיחידים וכמשפחה

היחידה להתנדבות

חולצת מתנדב
היחידה להתנדבות מזמינה אתכם התושבים לתכנית התנדבות חדשנית–בה שני הצדדים לוקחים חלק: תכנית ביחד– התנדבות הדדית. תוכנית בה כל אחד יכול לתרום מהידע והניסיון ובאותה העת להיתרם חזרה מידע והניסיון של מישהו אחר. ההתנדבות לקבוצות גיל 55 ומעלה. לפרטים לפנות למרים 050-5204331

לסיכום

צבי בגולן
אנחנו עסוקים בשלל תהליכים ותוכניות, לעשייה למען הגולן. כבר עכשיו התחלנו לתכנן את תקציב 2022 ואף לחלום קדימה. התיירות בגולן בשיא וחודשי הקיץ-יולי אוגוסט, יביאו עמם גל עוד יותר גדול של מבקרים, לגולן. אני מאחל ומקווה כי נלמד ליהנות ולמיטב את העשייה וההצלחה הזו.
אמשיך לעדכן אתכם ולספר את אשר מתרחש במועצה ומחוצה לה. אנו כאן לשירותכם.
מזכיר כי דלתי ודלת מנהלי האגפים במועצה, פתוחה בפניכם.

שלכם כתמיד,
חיים

 
צילום אוהד עומסי