15/03/2023 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

צילום: מני צוברי
החורף חזר לבקר והגשם מנקה את האוויר ומשפר את מאזן המשקעים. לא רק הגשם מייצר אצלנו תחושה טובה – גם ההצלחות במשרדי הממשלה נותנות רוח גבית להמשך פיתוח הגולן.
השבוע התקיימו פגישות רבות במשרדי הממשלה, אחת מהן חשובה במיוחד, של וועדת היישום להחלטת הממשלה לגולן. כאשר אנו בוחנים את הנתונים אנו למדים כי 616 משפחות עברו וועדות קבלה מאז תחילת 2022 והיישובים קולטים וממשיכים להתרחב.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

כנס גולן בצמיחה

צילום: רוני אלוש
ביום ראשון השבוע, התקיים כנס צמיחה גולני בהפקת אגף הקהילה, בשותפות משרד השיכון והחטיבה להתיישבות. הכנס יועד להנהגות היישובים ולכלל בעלי התפקידים בתחום הצמיחה הדמוגרפית ביישובים. כפי שכולנו יודעים, הגולן בצמיחה מתמדת שרק תמשיך ביתר שאת, בשנים הקרובות. בכנס, הועלתה החשיבה האסטרטגית שמאחורי הצמיחה וכן דנו בשאלות כיצד מייצרים חיזוי דמוגרפי שיסייע למועצה וליישובים להתכונן.
למידע נוסף על כנס גולן בצמיחה

החלטות ועדת היישום הממשלתית לחוק הגולן

החלטות ועדת היישום הממשלתית לחוק הגולן
בתחילת השבוע, התקיימה בירושלים ישיבה של ועדת היישום להחלטת הממשלה לגולן בנושא עידוד צמיחה דמוגרפית בת-קיימה. בפגישה, הציג צוות המועצה בפני הנציגים של משרדי הממשלה את נתוני הקליטה מאז התקבלה החלטת הממשלה.
למידע נוסף על החלטות ועדת היישום הממשלתית לחוק הגולן

נותנים שירות באמצעות אפליקציה חדשה

נותנים שירות באמצעות אפליקציה חדשה
כפי שכבר דיווחנו בגיליון הקודם, בימים אלו מוטמעות מערכות דיגיטליות חדשות במועצה, וכולן מכוונות לשיפור השירות לתושב, התאמתו לכמות האוכלוסייה הגדלה ומתן אפשרות לעובדים לעקוב ולטפל במשימות. אחת מהמערכות החדשות שיחלו לפעול לאחר חג הפסח, הוא יישומון (אפליקציה) שרות חדש של המועצה.
למידע נוסף על נותנים שירות באמצעות אפליקציה חדשה

הגולן והמדע עולים לירושלים

הגולן והמדע עולים לירושלים
ביום רביעי, התקיים בירושלים מפגש של נציגי המועצה ו"מכון שמיר למחקר", עם גדי אריאלי, המנכ"ל החדש של משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה. במפגש, נטלו חלק סגן ראש המועצה - גל גפני (כנציג שתי המועצות) , מנכ"לית "מכון שמיר למחקר" -דינה גלעד ונציגים נוספים.
למידע נוסף על הגולן והמדע עולים לירושלים

ותיקים ונהנים

ותיקים ונהנים
בשעה טובה, נפתח מועדון ותיקים חדש בחיספין עבור ותיקי הגולן מיישובי הגוש הדתי ומרכז הגולן. במועדון החדש, מתקיימת פעילויות ענפה ומושקעת, שמאחוריה חשיבה רבה. בין היתר, מתקיימים במועדון שיעורי התעמלות, ריקוד וחיזוק, פילאטיס, שיעורי אומנות, הרצאות, סדנאות אפייה, ארוחות בוקר משותפות, טיולים ופעילויות חברתיות.
למידע נוסף על ותיקים ונהנים

מהפכת ה-AI והצ'אט שעונה על שאלות

מהפכת ה-AI והצ'אט שעונה על שאלות
ביום רביעי הקרוב, 22.03.2023, יתקיים מפגש חגיגי של קהילת ההייטק של הגולן שיעסוק בנושא מהפיכת הבינה המלאכותית AI ועולם ה-GPT. במרכז המפגש, תתקיים הרצאתו של שגיא פישר, מכפר חרוב, חבר הקהילה בעצמו, שעוסק בתחום ה-AI.
למידע נוסף על מהפכת ה-AI והצ'אט שעונה על שאלות

"האבזלת" סניף קצרין – עוד קצת וזה קורה!

"האבזלת" סניף קצרין – עוד קצת וזה קורה!
רשת מתחמי העבודה החדשניים, "האבזלת", השיקה מחירון חדש ואטרקטיבי לשכירת משרדים ועמדות עבודה יומיות. חללי העבודה מתאימים לעובדים ויזמים בתחומי ההייטק והטכנולוגיה, המתגוררים בגולן והסביבה.

משלבים ומשתלבים

משלבים ומשתלבים
החברה למתנ"סים מייחדת בכל שנה את חודש פברואר להעלאת המודעות לאנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. מדובר ביוזמה נפלאה, אולם עבורי היא כרוכה בדילמה רגשית.
אין ספק שהיכרות וחשיפה לאנשים המתמודדים עם מוגבלות היא מבורכת וחשובה. מצד שני, כאימא שמתמודדת בעצמה יום-יום, דקה-דקה, עם ילד בעל מוגבלויות, לא ידעתי אם המתכונת שבה מאירים נושא במשך חודש אחד היא נכונה. להיות הורה לילד בעל מוגבלות, זו לא משימה לחודש. זה נוכח כל יום, כל היום, כל השנה. החשש שלי שנדבר על זה במשך חודש ואז נשכח עד לשנה הבאה.
למידע נוסף על משלבים ומשתלבים