27/05/2021

משולחן ראש המועצה,

דובדבן
שבוע של מזג אויר מעולה, תיירות בשיאה, הקיץ בפתח, דובדבנים אדומים מנצנצים על העצים ופסטיבל מדהים שנפתח! כמה טוב ושפע יש בגולן! כמדי שבוע אעדכן כאן על מעט מהנעשה, במועצה ובלוויניה.

פסטיבל ארץ הגולן

פסטיבל
הפסטיבל נפתח השבוע עם הופעה מרהיבה של ישי ריבו. מופע החימום היה משלנו-עמי נגר מהיישוב רמת מגשימים ריגש את הקהל בשירתו ומאוחר יותר אף עלה לדואט עם ישי ריבו. בערב הפתיחה נכחו כ-2000 איש!
למידע נוסף על פסטיבל ארץ הגולן

פורום ראשי רשויות קו העימות

נוף
השבוע נפגש פורום ראשי הרשויות של קו העימות. פורום זה מתכנס מעת לעת לדון בנושאים הנוגעים ומבדלים את האזור. קו העימות מוגדר כקו המשתרע לאורך גבולה של ישראל עם לבנון וסוריה. בפורום משתתפים ראשי הרשויות של קריית שמונה עכו, גליל עליון, מוא"ז גולן, מרום הגליל, מטה אשר, מעלה יוסף, מבואות חרמון ועוד. הפעם שוחחנו על מימוש החלטת הממשלה למיגון הצפון ואנו פועלים יחד בכל הכוח, על מנת לקדם את הנושא.
 
צילום יהודה וינברג

מאשרים תב"ע ומקדמים הקמת שכונות חדשות

בית
השבוע התקיימו שתי ישיבות של וועדת התכנון המחוזית לאישור סופי של התב"עות (תב"ע-תוכנית בניין ערים) המסדירות תוכניות קיימות ומוסיפות עשרות יחידות מגורים-מגרשים לבנייה ונחלות, ביישובים אניעם ורמת מגשימים. החלטות הוועדה מהוות אופק תכנוני ליישובים שיהיה בסיס לתוספת משפחות חדשות ליישובים, חזרת בנים ליישובים ופיתוח תחומי החקלאות והתיירות. אנו תקווה כי בקרוב נתבשר על יישובים נוספים שעוברים מסלול דומה.

ועוד מאגף הנדסה ותכנון

ישוב
השבוע קיים מנהל האגף, מפגשים עם הנהלות היישובים והתושבים של כנף ומיצר. מטרת המפגשים לקדם תוכניות בנייה ביישוב הוותיק ובהרחבות. במיצר ניתן הסבר לתושבים לגבי הליכי התכנון והבנייה, בערב שנערך במועדון היישוב. בכנף התקיימה פגישה עם כלל היועצים המקצועיים במטרה להניע ביצוע תוכניות עבודה של 60 מגרשים ונחלות!

מכרזים-מדור חדש מעדכנים גם כאן!

מחרזים
החל מהשבוע ובשבועות הבאים נעדכן כאן על מכרזים לביצוע, מכרזי כוח אדם וכו'. לאספקת והצבת 3 מבנים יבילים לגני ילדים בנטור ויונתן
סיור קבלנים יתקיים ביום שלישי 1.6.2021 בשעה 11:00
נפגשים בכניסה ליונתן. השתתפות בסיור חובה. שאלות הבהרה ניתן לשלוח עד יום חמישי 3.6.2021 בשעה 12:00
לדוא"ל: rechesh@megolan.org.il
עלות מכרז: 750 ₪
למידע נוסף על מכרזים-מדור חדש מעדכנים גם כאן!

מרכז תעסוקה גולן מתחדש!

מרכז תעסוקה
מרכז תעסוקה גולן, הפועל תחת החברה הכלכלית גולן, עובר בקרוב למיקום חדש. במקום הוקם מרחב פיזי נעים ומזמין עבור התושבים המבקשים להיפגש עם אנשי מרכז התעסוקה, לקבל ייעוץ ושירות מקצועי.
למידע נוסף על מרכז תעסוקה גולן מתחדש!

הטיפול בטיילות עובר לחברה הכלכלית גולן

חקלאות
בחודש האחרון קיבלה החברה הכלכלית גולן-חכ"ל, את האחריות התפעולית על הטיילות. החכ"ל פועלת במרץ להסדרת הטיילות, כולל גיזום העשבייה והעצים, תיקון שערים ויישור קו, להבאת הטיילות למצב תקין המאפשר הנאה מהן.
למידע נוסף על הטיפול בטיילות עובר לחברה הכלכלית גולן

טיול אחד לשבוע-מדור חדש שיעלה החל מהשבוע הבא

מי עדן
זה הזמן לטייל בגולן! החל מהשבוע הבא, נציע פה מסלול טיול, פינת חמד, אתר לביקור. נשמח אם תפנו אלינו הצעות הכוללות הסבר ותמונה. אנא שילחו לכתובת   מייל digi-info@megolan.org.il
 
צילום אוהד עומסי

לסיכום

שדה
בעבר השגרה לא ריגשה אף אחד. היום לשגרה יש ריח מיוחד. ריח שכולנו חפצים בו. החזרה לפעילות עסקית, תיירותית, החזרה לחיים, היא חסרת מחיר. אני רואה זאת בכל פינה. אתרי התיירות שלנו מלאי הזמנות, העסקים משגשגים והלוואי שיבואו רק ימים טובים!

אמשיך לעדכן אתכם ולספר את אשר מתרחש במועצה ומחוצה לה. מזכיר כי דלתי ודלת מנהלי האגפים במועצה, פתוחה בפניכם. אנו כאן לשירותכם.

שלכם כתמיד,
חיים
צילום אריק בן חיים