חינוך יסודי

מערכת החינוך בגולן פועלת במגמה של התחדשות פדגוגית מתמדת על מנת לחזק את חווית הלמידה וחדוות היצירה של תלמידי הגולן. כמו כן, אנו פועלים לעידוד אנשי החינוך להיותם יזמים ויוצרים של תכניות לימודים פורצות דרך.
ראיית צרכי התלמיד על כל רבדיו, מדגישה בפני אנשי החינוך את הצורך לתת מענה להיבט הקוגניטיבי, הערכי, הרגשי והחברתי. מערכת החינוך בגולן שמה דגש על פיתוח סביבות למידה מגוונות ורואה בגולן כולו מרחב לימודי המזמן חוויות למידה משמעותיות.
בגולן 10בתי ספר יסודיים שונים ומגוונים, המשקפים את הרב-גוניות של אוכלוסיית הגולן החיה בהרמוניה מתוך כבוד הדדי.
 

רשימת בתי הספר היסודיים בגולן

בית הספר אביטל

בית הספר אביטל
 
תלמידי בית ספר אביטל שנמצא במרום גולן, יהיו בעלי מיומנויות תקשורת בינאישית וטכנולוגית, ובעלי כישורים ללמידה עצמאית. בני אדם אכפתיים ותורמים לחברה מתוך כבוד לזולת וסובלנות לאחר ולתרבותו.
התלמידים יחושו שייכות לקהילה ולגולן, לעם היהודי ולמסורתו. הם יכירו ויוקירו את ארץ ישראל המולדת, ואת מדינת ישראל – מדינת חוק דמוקרטית וציונית. בית הספר יפעל לפיתוח ולקידום אישי מיטבי של תלמידיו, תוך הטמעת ערכים אוניברסליים, חברתיים וסביבתיים. מירב מבוגרי בי"ס אביטל ישתלבו בהצלחה מבחינה לימודית וחברתית במסגרות ההמשך החינוכיות.
 
שם המנהלת: הילה קודיש hila.kudish@gmail.com
 
ליצירת קשר:  ahuva.avital@gmail.com
 
מספר תלמידים - 570, מספר כיתות- 22 כיתות
 
שמות הישובים המיועדים למוסד:
מרום גולן, אורטל, עין זיוון, אל-רום, אניעם, חד-נס, נמרוד, נווה אטיב, קדמת צבי, שעל, אודם ומצוק עורבים
 
כתובת - קיבוץ מרום גולן
 
טלפון במשרד: 04-6961933   פקס: 04-6961174
 

בית הספר שורשים

בית הספר שורשים
 
בית חינוך "שורשים" הינו בית ספר מכיל ומשלב (לתלמידים דתיים וחילוניים).

לביה"ס אבני יסוד משמעותיות:
א.יהדות ושילוב
ב.הכלה
ג. למידה משמעותית
ד. זהות ושייכות
ה. חינוך סביבתי

שורשים - בית חינוך המאפשר לכל אדם לברר ולגבש את זהותו היהודית והאישית, תוך נתינת מקום שוויוני ומכבד לתפיסות עולם שונות. חינוך אנשים פתוחים, מחוברים לשורשים, למורשת הציונית והישראלית לאורך דורות ההתיישבות; זאת, מתוך חיבור לארץ ישראל, לגולן, לאדמה ולסבי. אנו רואים עצמנו מחויבים לדרך חינוכית מאפשרת ופותחת מפגש עם תחומי עניין שונים, תומכת ומחברת.

מנהלת: בינה פבזנר
תמונת מצב תשפ"א-
מספר תלמידים: 380
מספר מורים: 55
מספר כיתות: 15
 
חינוך מיוחד: כל התלמידים מהוים חלק בלתי נפרד מכיתות האם בביה"ס.
 
בבית הספר תלמידים מהיישובים הבאים: אליעד, אניעם, אפיק, בני יהודה, גבעת יואב, חספין, יונתן, כנף, כפר חרוב, מבוא חמה, מיצר, מעלה גמלא, נאות גולן, נוב, נטור, קדמת צבי, קצרין, רמות, רמת מגשימים.

ליצירת קשר:
שורשים, נטור
shorashim.shorashim@gmail.com
טלפון: 04-8716394 פקס: 04-8716396
 

בית הספר גולן

בית הספר גולן
 
בית ספר "גולן" הוא בי"ס ממ"ד יסודי, שמונה שנתי, הממוקם בישוב חספין שבדרום הגולן.בביה"ס לומדים למעלה מ-600 תלמידים המגיעים מ-16 ישובים השייכים למועצה אזורית גולן. בכיתות ז'-ח' מצטרפות בנות מקצרין. הצוות החינוכי מונה כ-70 מורים ואנשי מנהלה. בית הספר חפץ לטעת בלב הילדים את ההכרה כי התורה היא מקור החיים של עם ישראל, בעזרתה אנו יודעים כיצד להתמודד עם האתגרים שמציב לנו העולם המודרני וממנה אנו לומדים כיצד לפעול כדי ליצור עולם מתוקן וטוב יותר. התורה היא מקור הערכים והמוסר, המנחים אותנו כיצד לנהוג הן במסגרת של עם, מדינה וחברה והן בחייו הפרטיים של כל יחיד ויחיד.

צוות בית הספר עושה כל מאמץ לתת מענה לצרכים המיוחדים של כל תלמיד ותלמיד. ביחד עם זה נעשות פעולות לחיזוק האחדות והשותפות של קהילת התלמידים. מצד אחד ישנם שיעורים פרטניים, קבוצות העצמה חברתית, חונכות ועוד. מצד שני מתקיימות פעילויות בית ספריות כמו: כנסי שירה בציבור, טיול בית ספרי, חידוני תנ"ך כלל שכבתיים וכדומה.
שם המנהלת: נעה רוזן
ליצירת קשר : 04-6763120 , 04-6763656 פקס: 04-6762579
דואר אלקטרוני: bisgolan@gmail.com
 

תלמוד תורה בחיספין

תלמוד תורה בחיספין
 
החזון החינוכי דוגל בחינוך למידות ודרך ארץ, גדלות בתורה וביראת שמים ודגש על מיוחדות אישית. כל אלו, מתוך עמל ושמחה, אהבה ואמונה. עקרונות בית הספר:
 
א. "שיוויתי ה' לנגדי תמיד" (תהילים ט"ז, ח)
 
ב. "הצנע לכת עם ה' אלוקיך" (מיכה)
 
ג. לכל זמן ועת לכל חפץ
 
ד. סדר ונקיון
 
ה. דרך ארץ קדמה לתורה
 
ו. דרכיה דרכי נועם
 
שם מנהל: שי גמרסני, דוא"ל shaygamrasni@gmail.com
 
מספר תלמידים: 225, מספר כיתות: 9 (א' -ח')
 
ישובים : בני יהודה, מבוא חמה, אבני איתן, נוב, חספין, רמג"ש, יונתן
תלמידי חוץ: ישנם תלמידים שמסגרת הת"ת חשובה להם מאוד ומגיעים אלינו מקצרין, צפת, ראש פינה, מירון, ביריה ודלתון .
 
כתובת: חספין רמת הגולן, טלפון 04-6762452.
 

בית הספר מצפה גולן

בית הספר מצפה גולן
 
החינוך בבית הספר מתבסס על העקרונות הבאים:
 
למידה חווייתית - ללמידה פנים שונות, מחוץ למסגרת הכיתה והגיל. מתקיימת למידה דו גילית, פריצת מסגרת כיתת האם למרחבי למידה מגוונים.
בחירה - הורחבה יכולת הבחירה של הילדים הן בתחום הלימודי והן בתחומי ההעשרה.
חקר ופיתוח תהליכי חשיבה - רוב השעות במרחבי הלמידה מתקיימות בנוסח למידת החקר - תהליך תוצר שיסתיים בהצגת תוצר (דגם, מצגת, מיצג, עבודה כתובה, כרזה ועוד).
 
שם המנהל: יריב גל
 
ליצירת קשר:   mitspegolanschool@gmail.com
 
מספר תלמידים – כ-600 תלמידים הלומדים ב-20 כיתות.
 
הישובים: בני יהודה, גבעת יואב, נאות גולן, אליעד, אפיק, גשור, כנף, כפר חרוב, מבוא חמה, מיצר, מעלה גמלא, נטור, רמות.
 
כתובת: בני יהודה רמת הגולן.
 
טלפון:  04-6605300/1, פקס: 04-6762442
 

בית הספר הצבי

בית הספר הצבי
אנו שואפים בע"ה להביא את צוות בית הספר ואת תלמידינו לבחור בחיים ולהתמלא חיוניות של טוב. להצמיח תלמידים יראי שמיים אוהבי עמם וארצם ושותפים לעשייה הלאומית, מתוך שהם אוהבי תורה, מדקדקים בהלכה ורחבי אופקים, בעלי אישיות טובה וישרה, עמוקה ובעלת חשיבה עצמאית.
 
חזון אמוני : לבנות תודעה אֵמונית פנימית עשירה, מתוך חיבור לשרשרת הדורות כולה, אהבת העם והתורה לאורו של מורנו הרב קוק זצ"ל. לחנך למחויבות עמוקה לקיום מצוות, אמונת חכמים ואהבת התורה. 
 
חזון לימודי: לבסס הרגלי למידה ומשמעת עצמית, להקנות הרגשת מחויבות לעמל ויכולת עבודה עצמאית, אחריות ושאיפות גדולות. להיות צוות מקצועי, חדור שליחות, מסור ואוהב. 
 
מנהל בית הספר: הרב דוד צוקרמן
 
כתובת:  מושב קשת, רמת הגולן, ד.נ. 12410
 
 

בית הספר הדמוקרטי כנף

בית הספר הדמוקרטי כנף
 
בית הספר "כנף" נוסד בקיץ 1994 ע"י קבוצת הורים אשר חלמה להקים מסגרת בעלת תפיסת עולם אחרת ברמת הגולן, ברוח החינוך הדמוקרטי.
עיקרי תפיסתנו החינוכית - יכולת הלמידה וההפנמה של ידע רלוונטי חדש הם כלי טבעי הטמון באדם. בכל אדם קימים הצורך והרצון להצליח ולהשתלב ואלו תלויים בסקרנות ובחקרנות. הלמידה לאדם היא טבעית כמו נשימה והיא תהליך הנמשך כל חייו באופן רציף ומתמשך.
 
הלמידה המיטבית באה מהנעה והנאה פנימיים. האדם המונע מבפנים ימצא הנאה גם בהתמודדות עם האתגרים הקשים ביותר. בית הספר "כנף" מבוסס כל כולו על חופש, מוטיבציה והתפתחות אישית, מתוך אמונה, כי זו הדרך הנכונה להפוך לבוגר לומד כל חייו לימוד מלא סיפוק ואפקטיבי.
 
שם המנהל: מנחם גורן
 
 
כתובת: ישוב אליעד
 
טלפון במשרד: 04-6762096
 
פקס: 04-6762023
 
 

בית חינוך מעלות הגולן

בית חינוך מעלות הגולן
 
בית חינוך מעלות הגולן, הוא בית חינוך קהילתי אשר הוקם ב2020 כבית חינוך צומח
המונה כ-65 ילדים וילדות בכיתות א-ג וכ- 10 אנשי צוות אשר לוקחים על עצמם תפקידים שונים ומובילים יוזמות וחלומות שלהם ושל הילדים.

בבית החינוך אין צלצולים, סדר היום גמיש ומאפשר למידה זורמת על פי תחושת המורה והילדים. אם יש צורך בהפסקה ואוורור, היא מתבצעת ללא שעה קבועה לכך מה שמאפשר למידה על פי הקצב וההתרחשות המתאימה לאותו רגע (כפי שמתנהל בגן ובעולם העבודה שלנו בבגרותנו).

 
מספר תלמידים -65,
מספר כיתות- 3 כיתות

שם המנהל: ורד גורפינקל שמיר
 
שמות הישובים המיועדים למוסד: חד נס, כנף, מעלה גמלא ורמות

כתובת -רמות

טלפון במשרד: 04-6724551
 
 
למידע נוסף על בית חינוך מעלות הגולן