חינוך יסודי

מערכת החינוך בגולן

מערכת החינוך בגולן פועלת במגמה של התחדשות פדגוגית מתמדת על מנת לחזק את חווית הלמידה וחדוות היצירה של תלמידי הגולן. כמו כן, אנו פועלים לעידוד אנשי החינוך להיותם יזמים ויוצרים של תכניות לימודים פורצות דרך.
ראיית צרכי התלמיד על כל רבדיו, מדגישה בפני אנשי החינוך את הצורך לתת מענה להיבט הקוגניטיבי, הערכי, הרגשי והחברתי. מערכת החינוך בגולן שמה דגש על פיתוח סביבות למידה מגוונות ורואה בגולן כולו מרחב לימודי המזמן חוויות למידה משמעותיות.
בגולן שמונה בתי ספר יסודיים שונים ומגוונים, המשקפים את הרב-גוניות של אוכלוסיית הגולן החיה בהרמוניה מתוך כבוד הדדי.
 

יריד החקר המדעי ויום המדע

יריד מדע
אפילו הגשם הסוחף שהחל לרדת בשעות אחר הצהריים לא הצליח לקלקל את החגיגה המדעית שנערכה באוהלו לכבוד יום המדע. החל משעה 16:00 מלאו מסדרונות אוהלו בתלמידים מבתי הספר בקצרין ובגולן שבאו להציג, בפני הוריהם ובפני חוקרים מתחומים שונים, את עבודות החקר שלהם, ולהשתתף בהפנינג מדעי שהתקיים כחלק מיום המדע הארצי, ביוזמת משרד המדע. לצד הפוסטרים שסיפרו את תהליך הלמידה שעברו התלמידים נערכו סדנאות מדעיות מגוונות בהדרכת צוות המרכז האקדמי לנוער בכנרת ובתל חי, התקיימו הרצאות של חוקרים ומדענים ובאולם השתתפו התלמידים במופע של דר' מולקולה שצעד אחרי צעד הוכיח לילדים שהתופעות השונות הן לא מזל אלא מדע.
החגיגה המדעית הזו תוצר של שילוב כוחות של צוותי החינוך בבתי הספר, צוות גליליום, מרכז פסגה ומנהלי מחלקות חינוך במועצה אזורית גולן ובמועצה מקומית קצרין.