14/09/2023 עדכון משולחן המועצה

מעמיקים שורשים

מעמיקים שורשים

ביום שישי הקודם, ביום בהיר להפליא עם ראות מדהימה, התכנסו משפחות נקלטות לטיול נקלטים גולני באתר מורשת לאומי "עין קשתות". טיול זה מתקיים בשנה השנייה ברציפות, משנה הבאה אפשר כבר לקרוא לזה מסורת! מטרת טיול הנקלטים הינה לחבר את הנקלטים למרחב הגולני, להכיר מקרוב את ההיסטוריה והמורשת הגולנית, וגם, להכיר את השכנים מיישובי הגולן. לטיול הגיעו מ – 14 ישובים שונים בגולן, מקלע אלון שבצפון ועד מבוא חמה שבדרום. כל המשפחות הגיעו לגולן בשנה האחרונה. המשפחות הגיעו לגולן ממש מכל הארץ, חלקם מהמרחב העירוני וחלקם מהמרחב הכפרי, מה שבטוח שכולם בחרו באומץ מהלך שישנה את חייהם.

כמו ששיתפה עירית מבני יהודה: "המקום מרהיב ובחירה ביום שישי הייתה מוצלחת ואפשרה לכולם לקחת פסק זמן מהכל ורגע להתחבר ולקיים שיחות והכרות עם כאלו שעשו מהלך דומה לשלנו באמצע החיים."

למידע נוסף על מעמיקים שורשים

שבט אחים ואחיות - שבט בר, מושב יונתן

שבט אחים ואחיות - שבט בר, מושב יונתן

ישנן משפחות שעבורן ארוחת חג היא פרויקט שמתפללים שרק יעבור בשלום וישנן משפחות שאוהבות לשבת יחד כל השבט כל השנה כולה . לכבוד ראש השנה קבלו את הצצה רב-דורית אל משפחת בר מיונתן .

סבא: דני בר, רופא שיניים, בן 64.

סבתא: חני בר, רופאת שיניים, בת 63

שניהם הגיעו לגולן בשנת 1989 מירושלים.

 

בת מס' 1: אילת, רופאת משפחה ומנהלת מרפאת חיספין. בת 38. אמא לחמישה. חזרה ליונתן אחרי מגורים בכפר גדעון.

 בת מס' 2: ריקי, עובדת במכינת קשת יהודה, בת 35, אמא לארבעה.  חזרה ליונתן אחרי מגורים באילת

בת מס' 3: אביטל, עובדת ביחידה לחקלאות וחדשנות גולן, בת 33,  אם לארבעה. חזרה ליונתן אחרי מגורים ביישוב לשם

בת מס' 4: בת ציון, פיזיותרפיסטית עם תינוק ראשון בדרך, בת 27, בונה כעת בית ביונתן. עד להשלמת הבניה מתגוררת בראש פינה.

למידע נוסף על שבט אחים ואחיות - שבט בר, מושב יונתן

שבט אחים ואחיות - שבט צדוק, מושב אודם

שבט אחים ואחיות - שבט צדוק, מושב אודם

סבא: שלמה צדוק, מנהל המחלקה החקלאית ביקבי רמת הגולן כבר 25 שנה, בן 64.

סבתא: אתי צדוק, מנהלת חשבונות בקיבוץ דן, בת 63, נשאה לשלמה כשהוא היה בגרעין הנחל שהקים את אודם. מיד לאחר הנישואין ביוני 1981, הזוג הצעיר עלה עם שאר מקימי אודם וייסדו את ישוב הקבע. הם היו באותם בני הזוג היו אז בני 21 ו 22 בלבד.

הבנות:

מיטל, בת 41, יועצת השמה

רינת, בת 38, עוסקת בחקלאות

ליאת, בת 33, תומכת לידה (דולה), רפלקסולוגית ומעסה.

למידע נוסף על שבט אחים ואחיות - שבט צדוק, מושב אודם

אוהב להרגיש בבית

אוהב להרגיש בבית

כשגלעד הילמן, מנכ"ל המועצה, מתחיל לענות על השאלות היותר אישיות בריאיון שלפניכם, הוא זז בחוסר נוחות בכיסאו. השטף וההתלהבות שמאפיינים את דיבורו, בעת שהוא מספר על המועצה ועל פעילותו של אגף כזה או מחלקה אחרת, מתחלפים בקול שקט ומילים מדודות.

הוא גם טרח להדגיש, עוד בתחילתה של השיחה, כי מבחינתו המטרה העיקרית בריאיון היא להנגיש מידע לציבור ולשתף אותו בעבודת המועצה. ציבור, כפי שיאמר בהמשך, שלא תמיד מודע לכל הפרטים והאילוצים הכרוכים בבירוקרטיה של ניהול רשות מקומית בישראל; מה שיוצר לא פעם דיסאינפורמציה ולעתים, תסכולים בשטח.

"אני מניח שאינני מחדש דבר לאיש, כשאני מודה שבמגזר הציבורי לא הכול פועל חלק, או בקצב שהיינו רוצים", הוא אומר.  

למידע נוסף על אוהב להרגיש בבית

ישראל בעקבות לוחמים, חול המועד סוכות בגולן

ישראל בעקבות לוחמים, חול המועד סוכות בגולן

לאחר שנתיים של הכנות, בסוכות הקרוב, במהלך ימים ב'-ד' של חול המועד, י"ז- י"ט בתשרי, 2-4.10, יתקיים האירוע הרשמי של מועצה אזורית גולן יחד עם אגף משפחות הנצחה ומורשת במשרד הביטחון וצה"ל, לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים וחנוכת פרויקט שיקום אנדרטאות המלחמה.

 

להרשמה לאירועי "ישראל בעקבות לוחמים" לחצו כאן

 

בתחילת השבוע, החל להיות מפורסם במדיות שונות, קמפיין המזמין את אזרחי ישראל להגיע במהלך חול המועד סוכות לגולן, לסיורים ב-13 מאתרי ההנצחה והמורשת.. כמו כן,  בכל שלושת ימי האירוע יתקיים הפנינג מתמשך ב"מרכז צנובר", שיכלול חניון צה"ל, הופעות של הלהקות הצבאיות, פעילויות והפעלות לילדים.

הסיורים וההדרכות באתרי ההנצחה והמורשת יתקיימו ללא תשלום, (מותנה ברישום מראש באתר "ישראל בעקבות לוחמים") והן יובלו בידי לוחמי עבר. אצרי ההנצחה והמורשת בהם יתקיימו הסיורים הם:

למידע נוסף על ישראל בעקבות לוחמים, חול המועד סוכות בגולן

הם משלנו!

הם משלנו!

ברכות לרס"ל עומר גרין, מבני יהודה, שמשרתת במרחב חכם בחטמ"ר יהודה. עומר קיבלה מצטיינת מח"ט ובעקבות כך גם קיצור פז"מ לדרגה.

ברכות גם ללוחם האש רס"ל משה גדז', מאבנ"י אית"ן, המשמש כסגן מפקד תחנת הכיבוי בטבריה, על קבלת ההצטיינות, בטקס מצטייני כבאות והצלה לישראל לשנת 2023. הטקס התקיים בתחילת החודש, במעמד השר לביטחון לאומי, נציב שירות המדינה, נציב כבאות והצלה לישראל ומפקד מחוז צפון.

ההצטיינות ניתנה למשה בקטגוריית "שיפור משמעותי בתחום המבצעי", על יוזמת מחקר ופיתוח משמעותי למענה מבצעי בתחום השריפות בכלי רכב חשמליים.

יש כבוד!

למידע נוסף על הם משלנו!

בחזרה למשעולי הקרבות

בחזרה למשעולי הקרבות

ארגון נכי צה"ל, בשיתוף מרכז סיור "קשת יהונתן" הובילו בשבועיים האחרונים ארבעה סמינרים בהם נטלו חלק כ-800 פצועי צה"ל ובנות זוגם. הסמינרים עמדו  בסימן "מסע אל העבר - מבט אל העתיד" והם כללו סיורים באנדרטאות המשוקמות ואזורי הקרבות ממלחמת יום כיפור.

המשתתפים הודרכו על ידי מדריכי קשת יהונתן שהובילו גם מעגלי שיח של פצועי מלחמת יום הכיפורים עם לוחמים בסדיר. לוחמי העבר ואלו בהווה שיתפו האחד את השני בחוויות אישיות מהשירות.

אירועים אלו הם חלק מאירועי ההצדעה ללוחמי יום הכיפורים, לרגל שנת היובל למלחמה. הצדעה לאלו שבזכותם אנו חיים כאן על בגולן.

כשנשמעת הדפיקה על הדלת

כשנשמעת הדפיקה על הדלת

מרכז חוסן גולן ממשיך לפעול למען הגדלת משאבי וכלי ההתמודדות של פעילי הצח"י במצבי חירום. השבוע, התקיימה השתלמות כיצד למסור למשפחה הודעה במצבי אובדן ושכול וכיצד ללוות את המשפחה בהמשך.

פעילי צח"י מתלווים לא פעם לצוותים הרשמיים שמגיעים לבשר את הבשורה המרה. 

את ההרצאה הנחתה העובדת הסוציאלית הדר ואך, בוגרת לימודי פסיכותרפיה ממוקדת טראומה ומומחית בתחום הבשורה המרה, מטעם מרכז חוסן גליל מזרחי.

צוותי צח"י מלווים משפחות לאחר מצבי משבר ואובדן, במטרה להעניק סיוע ראשוני ותמיכה. ההשתלמות כללה גם עקרונות לשמירה עצמית של המתנדבים, נוכח האירוע המורכב שבו הם מסייעים.  

שנה טובה לתושבים, מלאה רק בבשורות טובות.

הגולן על מפת התיירות העולמית

הגולן על מפת התיירות העולמית

תיירים מצפון-מזרח ארה"ב, השייכים ל"כנסיית נזרין", הגיעו השבוע לסיור לימודי בגולן, במהלכו האורחים בקרו באתרים שונים והתרשמו מהמוצר התיירותי שיש לגולן הציע. חברי הקבוצה אף נשאו תפילה לשלום האזור ואנשי הגולן והבטיחו לשוב עם קבוצות תיירים נוספות בעתיד.

גם סיור זה קרם עור וגידים במסגרת המאמצים לחיזוק התיירות הזרה בגולן. בימים אלו מקיים מוביל הפרויקט, עומר אשל, סדרת הרצאות לקהל אוונגלי בטורקיה, פרי שיתוף פעולה שיווקי עם אגף התיירות, בחברה הכלכלית גולן. ההרצאות הן בנושא ממצאים ארכיאולוגים והחשיבות של הגולן לבני הדתות השונות.

 

 

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

הַשָּׁנָה לֹא הוֹלֶכֶת
הִיא גַּם לֹא בָּאָה
זֶה אֲנַחְנוּ
שֶׁהוֹלְכִים
מִמֶּנָּה וְאֵלֶיהָ
הַשָּׁנָה גַּם לֹא יְכוֹלָה
לִהְיוֹת טוֹבָה
רַק אֲנַחְנוּ

(שושי נורמן)

 

שנה שלמה שאנחנו מדוורים אליכם בכל שבוע את אירועי התרבות הקרובים.
מקווים שהצלחנו להעביר אליכם את המידע כמו שצריך.
מאחלים לכם ולנו, שנמשיך לעשות ולהפיץ את הטוב של מרכז קהילתי גולן לכמה שיותר תושבים גם בשנה הבאה.
כתיבה וחתימה טובה!

למידע נוסף על העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן