09/02/2023 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
"ברברה" הגיעה ממש כמו שהבטיחה. הקסם הלבן עטף את הגולן ברכות והשרה אווירת רוגע חורפית. אחרי חודשים רצופים של מיעוט משקעים, המערכות האחרונות החלו לייצר זרימה בנחלים ובמפלים. גם המאגרים החלו עולים ונראה כי יש תקווה שבסוף יהיה פה חורף לא רע בכלל.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

חג השלג

חג השלג
שלג הוא תמיד יום חג. הילדים והמבוגרים שמחים בו ואם הלימודים לא מתקיימים, אז יוצאים לטיול שלג. על מנת שנוכל לצאת מהבית בימי שלג, עובדת המועצה בשיתוף פעולה עם מספר גורמים וזו הזדמנות נהדרת לומר להם תודה.  תודה גדולה לצוות "נתיבי ישראל" צפון, שיצא למשימות פילוס הדרכים לפני אור ראשון וסיים את העבודות מוקדם מהצפוי.
למידע נוסף על חג השלג

לבן בעיניים

לבן בעיניים
בהתאם לתחזיות, צפון הגולן כוסה השבוע בשלג משמעותי, מה שהביא להפעלה ראשונה העונה של "מטה שלג" החדש. בפורום חברים נציגי ציבור, מנהלי קהילות, מנהלי חינוך, נציגי כוחות הביטחון וההצלה, "נתיבי ישראל" וקק"ל. הפורום גיבש בחודשים האחרונים נהלים ברורים וסדר פעולות קבוע באירועי שלג.
למידע נוסף על לבן בעיניים

נערכים בשגרה - מוכנים בחירום

נערכים בשגרה - מוכנים בחירום
בשבוע שעבר, התקיימה ביקורת מקדימה של פיקוד העורף לתיקי החירום של אגפי המועצה השונים. למועצה לוח תרגולים וביקורות קבוע, הנפרס לאורך השנה כולה, ללא תלות באירועים ביטחוניים או מזג אוויר. אנשי המקצוע של פיקוד העורף עברו יחד עם נציגי האגפים השונים על תיקי ההנחיות ובחנו את עדכניות המידע.
למידע נוסף על נערכים בשגרה - מוכנים בחירום

מפגשי חשיפה למשפחות נקלטות בגולן

מפגשי חשיפה למשפחות נקלטות בגולן
30 משפחות מרחבי הארץ, שעברו תהליכי קליטה ביישובי הגולן ועתידות לבנות כאן את ביתן, נפגשו השבוע בזום עם נציגים של אגפי המועצה השונים. מדובר במפגש ראשון בסדרת מפגשים, שמטרתן לאפשר למשפחות החדשות להכיר ולהבין לעומק את פעילות  המועצה בתחומים הנוגעים אליהם. תודה לנציגי האגפים שהשתתפו במפגש: מנהלת אגף הקהילה - רותם קבלו, מנהל אגף החינוך, חגי סמט, מנהל אגף ההנדסה, מולי שפיגל, שירלי קימנגס מהמרכז הקהילתי, הדס לוגסי גפני, ממרכז התעסוקה ואריאל גליקמן, מהחברה הכלכלית גולן. תודה לעידית בדיחי, ממחלקת הקליטה, שיזמה את המפגשים.

מבני ציבורי ביישובים - מתקדמים משבוע לשבוע

מבני ציבורי ביישובים - מתקדמים משבוע לשבוע
בהמשך לדיווח שהבאנו כאן בשבוע שעבר בנושא קידום מבני ציבור ביישובים, השבוע נרשמה התקדמות נוספת כשמודל העברת הכספים גובש, מה שאומר שהנושא יעלה לדיון בוועדת החריגים של משרד האוצר בזמן הקרוב. במקביל נפגשו השבוע מנכ"ל המועצה- גלעד הילמן וסגן ראש המועצה- גל גפני, עם אסנת קמחי מנהלת מנהל לענייני הכפר וצוותה במשרד השיכון בירושלים. בפגישה חודדו נהלים על מנת להבטיח התקדמות רציפה של בינוי מוסדות ציבור ביישובי הגולן.

כביש עוקף בני יהודה

כביש עוקף בני יהודה
השבוע סוכם המתווה הסופי לכביש עוקף בני יהודה, דבר שעתיד לפתור את החסם הטופוגרפי שמנע את התרחבות היישוב עד כה. בעקבות הסיכומים החלו עבודות על תב"ע חדשה ליישוב. תהליך דומה יקודם בתקופה הקרובה גם בחד-נס, גם שם מתוכנן כביש עוקף שיאפשר עדכון תב"ע. גם בבני יהודה וגם בחד-נס התושבים שותפים לתכנון.

שחרור שטחי אש לטובת קיבוץ אורטל

שחרור שטחי אש לטובת קיבוץ אורטל
בשעה טובה ומוצלחת, לאחר תהליך ארוך ומייגע שנמשך שנים, התקבלה בתחילת השבוע הודעה מפיקוד צפון של צה"ל כי הם עתידים לשחרר רצועה משטח האש הגובל בצד המערבי של אורטל לטובת הרחבת הקיבוץ. מדובר בצעד דרמטי שיאפשר קידום תהליכי שינוי תב"ע לאחר שנים ארוכות בהן הדבר נמנע.

שביל ישראל מגיע לחרמון!

שביל ישראל מגיע לחרמון!
בחודשים האחרונים, התקיימו מספר דיונים בבקשת החברה להגנת הטבע, האחראית על סימון שבילים, להאריך את "שביל ישראל" עד לחרמון. עמדתה הרשמית של מועצה אזורית גולן הייתה מאז ומעולם כי הגולן חייב להיכלל בפרויקט "שביל ישראל", ומכאן גם השמחה על היוזמה.
למידע נוסף על שביל ישראל מגיע לחרמון!

שכנים וחברים

שכנים וחברים
בעקבות הסיור שערכו עובדי המועצה לפני כחודש בכפר ע'ג'ר, שעל גבול הלבנון, מתהדקים הקשרים בין גורמים במועצה למועצת הכפר. ע'ג'ר גובלת בשטחי המועצה האזורית גולן מכיוון צפון-מערב וכמה מהסוגיות שעלו בפגישה עם הנציגות המקומית נוגעות לשטחי השיפוט של המועצה. אנו רואים ערך בהמשך התפתחותו ושגשוגו של הכפר ע'ג'ר והשיחות מול הנציגים המקומיים יימשכו ברוח זו של מציאת פתרונות וקידום שיתופי פעולה.

תקציבי הדרכה ויזמות לחקלאות

תקציבי הדרכה ויזמות לחקלאות
היחידה החקלאית גולן יזמה מרתון פגישות זום עם נציגי משרד החקלאות, על מנת לדייק תכניות עבודה ולפתח מנגנוני פעילות משותפים בנושאים הקשורים ביישום החלטת הממשלה לגולן. לשמחתנו, מצאנו במשרד החקלאות שותפים אמתיים, כשהבשורה הגדולה היא שתקציבי ההדרכה בחקלאות יצאו לפועל כבר בימים הקרובים. במקביל, הוחלט להעביר גם את תקציבי היזמות במהלך השבועות הקרובים.

ביער, ביער נלמד נלמד

ביער, ביער נלמד נלמד
במסגרת ההסדרה העתידית של פעילות ביה"ס "ילקוט רועים", ביער אל-רום, התקיים בתחילת השבוע סיור ביער עם צוות הפיקוח של רמ"י. הסיור התקיים בגשם שוטף, שהוסיף לאווירה המיוחדת. בסיור נטלו חלק גם נציגי קיבוץ אל-רום, נציג הקק"ל ונציגות מצוות ביה"ס. אל הסיור התלוו סגן ראש המועצה גל גפני ועוזרתו אפרת גת. שמחנו לגלות הקשבה, הבנה ורצון למצוא פתרונות. נמשיך ונעדכן.

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן
'חג השלג' לקראת סיום, וזו ההזדמנות לצאת קצת מהבית, להתאוור ולהגיע לאחד מהאירועים הקרובים במרכז קהילתי גולן.
והשבוע: הצגות לילדים ומבוגרים, הרצאות מעניינות, ואפילו חדר בריחה אחד.
כמו כן, השבוע יתחיל מחזור חדש של 'ספוקן וורד' בספריית אל על, מוזמנים כמובן להצטרף.
להמשך קריאה לחצו כאן > https://bit.ly/news_090223