03/08/2023 עדכון משולחן המועצה

פרויקט שיקום המעיינות יוצא לדרך

עין תות

בהתאם לתכנית שהוצגה בתחילת השנה, להשקעות בתחום התיירות, התקיים השבוע סיור שטח לקראת תחילת העבודות על שלב א' בפרויקט שיקום המעיינות בגולן .בשלב זה, יבוצעו עבודות בארבעת המעיינות הבאים: עין תות, ג'וחדר (עין אורחה), בריכת הקצינים בעין עלמין ועין דנניר. במסגרת העבודות, יוסדרו וייסללו דרכי גישה לרכב למעיינות וייסללו רחבות חנייה למבקרים.

למידע נוסף על פרויקט שיקום המעיינות יוצא לדרך

"נסיר חסמים ונתאים קריקטריונים כדי לסייע יותר לגולן"

"נסיר חסמים ונתאים קריקטריונים כדי לסייע יותר לגולן"

שר הנגב והגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, הגיע השבוע יחד עם צוות לשכתו לסיור בגולן, בכדי ללמוד מקרוב על הצרכים של תושבי המועצה, במסגרת מימוש החלטת הממשלה לגולן והגידול באוכלוסייה.

הסיור נפתח בסניף של "האבזלת" בבני יהודה, שם קיבל השר סקירה על קהילת ההייטק המקומית והתרשם מהקונספט הייחודי של רשת מתחמי עבודה, המופעלת בידי הרשות המקומית. השר העלה אפשרות להרחיב לגולן את פרויקט "קליקה - מתחמי עבודה משותפים" של המשרד לפיתוח הנגב והגליל, פרויקט שכיום מתנהל רק בדרום, כהשלמה ותמיכה בפעילות "האבזלת".

למידע נוסף על "נסיר חסמים ונתאים קריקטריונים כדי לסייע יותר לגולן"

אבן פינה לבניין המעבדות החדש של מכון שמיר למחקר

אבן פינה לבניין המעבדות החדש של מכון שמיר למחקר

בטקס רב-משתתפים, ביום שני השבוע, הונחה אבן הפינה לבניין המעבדות החדש של "מכון שמיר למחקר". בניין המעבדות החדש משתרע על פני שטח כולל של כ-1700 מ"ר, הכוללים 12 מעבדות מתקדמות בתחומי האגרי-טק, המיקרוביולוגיה, החקלאות והגנטיקה והמחקר הכימי - אנליטי ואקולוגי. הבניין כולל גם משרדים לחוקרים, פוסט-דוקטוראנטים, תלמידי ועוזרי מחקר, חדרי ישיבות וחללי מכשור מעבדתי חדשני.

בניין המעבדות החדשני ממקם את "מכון שמיר למחקר" בחזית מכוני המחקר בארץ ועתיד להשפיע השפעה עצומה בתחום התעסוקה בגולן וקליטת מתיישבים מתחומי המדע והחקר.

למידע נוסף על אבן פינה לבניין המעבדות החדש של מכון שמיר למחקר

שירות מעל הכל

מפגש חשיפה וסיכום תהליך

בשבועות האחרונים, הסתיים תהליך ממושך של למעלה משנתיים וחצי, במסגרתו עברו אגף התפעול והסביבה והיחידה הסביבתית במועצה ארגון מחדש מן היסוד. התהליך, שנעשה בשלבים, תוך כדי התפקוד השוטף ומתן שירות לתושבים, היה מורכב וכלל שינויים רבים.

אגף התפעול והיחידה הסביבתית מטפלים בשוטף בעשרות נושאים הנוגעים לכל אחד מהתושבים; החל מפינוי אשפה, מִחזור, תאורה, תחזוקת מבנים ומוסדות ציבור, איכות סביבה, חינוך לקיימות, טיפול בחיות בר ומזיקים, רכש, גינון, לוגיסטיקה ועוד.

למידע נוסף על שירות מעל הכל

מתחברים לעסקים בגולן

מתחברים לעסקים בגולן

בחכ"ל, יצאו לאחרונה בשני מיזמים לעידוד רכש מקומי בגולן, באמצעות חשיפת עסקים מקומיים, פעילותם והסיפור שמאחוריהם ברשתות החברתיות. המטרה היא לעודד צריכה של תושבי הגולן מתושבי הגולן.

בעלי עסקים בגולן מוזמנים להצטרףלפרוייקט  "פ אמות המידה שנקבעו). לקראת סוף חופשת הקיץ, החשיפה תתמקד בעסקי מזון בגולן במסגרת" שבוע האוכל בגולן", שיתקיים בין התאריכים 25/8-31/8 ויעודד צריכה מבתי עסק מתחום המזון בגולן.

בעלות ובעלי עסקים בגולן, המעוניינים להצטרף     

למיזם יכולים לעשות זאת כאן.

 

 

למידע נוסף על מתחברים לעסקים בגולן

עדכון שבועי ממרכז קהילתי גולן

עדכון שבועי ממרכז קהילתי גולן

הקיץ כאן במלוא עוזו, השמש קופחת בחוץ, וכולם מחפשים את הקרירות של המים או המזגן. אז אם בא לכם להתרענן ולהתקרר קצת, תראו מה הכנו לכם:

השבוע נארח בבירה פס הרצאה כלכלית ראשונה מתוך סדרת הרצאות 'בדרך הכסף'.

בכל אשכול תתקיים הרצאה/פעילות לרגל שבוע הנקה ישראל - ללא עלות בהרשמה מראש!

בצפון הגולן יתקיים ערב קליטה בשיתוף חגיגות 20 שנה לקלע אלון.

נסגור את השבוע בלילה בספרייה - חוויה ייחודית שחוזרת השנה לזוגות של הורים וילדים הרוצים ליצור חוויה משותפת ומיוחדת לכל החיים.

שימו לב, בקרוב נפתח את ההרשמה לחוגים לקראת שנה"ל הבאה, כך שיש למה לחכות.

להמשך קריאה לחצו כאן > https://bit.ly/news_030823