29/07/2021

החלטת הממשלה, גולן.

נוף
בחודשיים האחרונים, עם הקמת הממשלה, הגברנו את קצב העבודה על הצעת המחליטים לגולן וקצרין שתוגש להחלטת ממשלה לאחר העברת תקציב המדינה.
לאחר שגבשנו את הצרכים יחד עם מנהלי האגפים והמחלקות, כעת העבודה מתמקדת מול משרדי הממשלה.
למידע נוסף על החלטת הממשלה, גולן.

מאבק החקלאים ברפורמה-חוק ההסדרים

מאבק החקלאים ברפורמה-חוק ההסדרים
לפני כשבוע הודיעו השר אביגדור ליברמן-שר האוצר והשר עודד פורר-שר החקלאות, כי הם מבקשים לפתוח את תחום החקלאות ולאפשר יבוא פירות, ירקות וביצים על מנת להוזיל את המחירים לצרכן. כצרכנים כולנו רוצים הוזל את יוקר המחייה. תמיד. אך כאשר החקלאי מקבל 2.5 ₪ על קילוגרם תפוח שנמכר בכ-16 ₪ לצרכן, אז מי אשם? החקלאי או מי שגוזר קופונים בדרך?
למידע נוסף על מאבק החקלאים ברפורמה-חוק ההסדרים

קפה עם תושבים ביישוב אודם

קפה
השבוע, נפגשתי עם תושבי אודם לשיח פתוח עד השעות הקטנות של הלילה. התרגשתי לפגוש אנשים מדהימים. צעירים ומבוגרים, אכפתיים ושאפתניים שיוצרים יחד קהילה דינאמית ותוססת.
למידע נוסף על קפה עם תושבים ביישוב אודם

חינוך

ציפורים
השנה, כמידי שנה בקיץ, אנו עוסקים בהכנות לשנת הלימודים הבאים. הקיץ, תקופת הפגרה, היא תקופה מצוינת לכך. ההכנות עוסקות במספר תחומים:
למידע נוסף על חינוך

ישיבת מליאה

ישיבת מליאה
השבוע קיימנו ישיבת מליאה ובה עדכנתי את חברי המליאה בנעשה במועצה בתחומים השונים כולל פרשתו של המנכ"ל אשכול שוקרון. אשכול דיווח אף הוא למליאה על הנושא. הוצגו לחברים מאזן החברה הכלכלית גולן, מאזן מרכז קהילתי גולן, מאזן מכון שמיר, מאזן קולחי גולן ועוד.

קפה חברתי במועצה

קפה חברתי במועצה
לפני כשבועיים התחלנו פרויקט חדש במועצה בשם "לבוא בטוב". מטרת הפרויקט היא לחבר בין עובדי המועצה בבניין ומחוצה לו, באגפים ובתחומים השונים.
למידע נוסף על קפה חברתי במועצה

שני בני קשת ששומרים לנו על הגולן

חיילים
את השנים הללו אי אפשר להפריד! סרן עמיעד אילון וסרן דניאל שיזגל גדלו ביחד במושב קשת שבגולן. הם התגייסו ביחד לחטיבה 188 בשריון, יצאו ביחד לקצונה ואיכשהו - עברו את כל המסלול הצבאי שלהם אחד לצד השני. היום שניהם מ״פים באותה החטיבה המרחבית 474, שהיא בעצם גם הגזרה של הבית שלהם!
הטקסט והתמונה נלקחו מתוך האינסטגרם הצה"לי....

פרידה מאל"מ גיא ברגר-מפרד מחוז צפון בפיקוד העורף

פרידה מאל"מ גיא ברגר-מפרד מחוז צפון בפיקוד העורף
השבוע השתתפתי בטקס סיום תפקיד של מח"ז צפון-אל"מ גיא ברגר. אני מודה לגיא על תרומתו הרבה לקידום מרחב מחוז צפון בכלל, ולתושבי הגולן בפרט. על עשייה משמעותית במסגרת ההתמודדות עם נגיף הקורונה והתמיכה שהעניק לנו צוות פיקוד העורף תחת פיקודו לאורך כל התקופה. אני מאחל לגיא הצלחה בהמשך דרכו באזרחות!

מניעים יזמות באודם

אודם
השבוע התקיים סיור של מנהל אגף הנדסה ותכנון, מהנדס המועצה ומנהלת הפרויקטים, להנעת פרויקט יזמויות תיירות ועסקים, במושב אודם. הסיור התקיים עם יו"ר האגודה, צוות מתכננים ויזמים מהמושב.

מרכז גישור

גישור
השבוע הסתיים קורס גישור מטעם מרכז גישור ודיאלוג. המועצה מכירה ומוקירה את פעילי  מרכז גישור כמובילים את נושא הגישור בגולן. השנה הקרובה פעילי מרכז גישור יתמקדו בהורשה והרחבת השיח הקהילתי ביישובים – בתקווה להגדיל את הפניות למרכז גישור ולראות בו כתובת, לכל נושא יהיה צוות מהפעילים שידאג לקידום הנושא.
למידע נוסף על מרכז גישור

נקודה טובה

נקודה טובה
פרויקט נקודה טובה – הוא מתחם לבני נוער הפועל כחודש ימים בחופשת הקיץ ומוקם בחוף לבנון.
במתחם שוהים אנשי מקצוע ומתנדבים, אשר מסייעים בדרך של איתור ויצירת קשר לבני נוער החווים קשיים אישיים במהלך שהותם בחוף או בחייהם ונותנים מענה ראשוני, אוזן קשבת, ותמיכה.
למידע נוסף על נקודה טובה

מהנעשה בחברה הכלכלית גולן

תחום הבינוי וההרחבות

הרחבות
בשבוע הבא נתחיל בפיתוח 24 מגרשים באלרום ועוד 10 באורטל. בבינוי המועדון של היישוב כנף הגענו לשלב השלד, והמועדון ביישוב נוב, בשלבי סיום.
למידע נוסף על תחום הבינוי וההרחבות

בג"צ הגולניות-מבנים זמנים למגורים

גולנית
השבוע זכינו בעתירה שהוגשה נגדנו ע"י חברת "רולן". בעקבות הזכייה והבחירה במבנים של חברה אחרת, יהינו המתגוררים בגולניות ממבנים איכותיים מבטון, מבנים שיחזיקו זמן ממושך ויזדקקו למעט תחזוקה.

קצת על הנעשה בתחום התיירות-נתונים

עין קשתות
התיירות בגולן נהנית מתקופה ברוכה. הרצון להישאר בארץ, לנהות מהטבע הייחודי, מהאטרקציות הגולניות, מ"הטוסקנה הישראלית" מגיעים לגולן. מצורפים מעט נתוני תפוסה שהתקבלו מאגף תיירות גולן, בחברה הכלכלית גולן
למידע נוסף על קצת על הנעשה בתחום התיירות-נתונים

משולחן סגן ראש המועצה גל גפני

המאבק החקלאי

סלוגן
כחלק מחוק ההסדרים מתוכננת רפורמה בתחום החקלאות. הרפורמה תפתח את השוק ליבוא פירות, ירקות וביציים. אנו יודעים כי לא זו הבעיה. הבעיה העיקרית היא פערי התיווך.
למידע נוסף על המאבק החקלאי

מנהל חדש לחוות הניסיונות

פרח
אוריה רשף, מנטור, נבחר לנהל את חוות הניסיונות שלקחנו תחת חסותנו. נאחל לאוריה הצלחה בעבודתו.

כיבוי אש

מכונה
השבוע קיימנו ישיבה עם צוות כיבוי אש וצוות המועצה-הקב"ט אלי יוסף ומנהל היחידה הסביבתית דדי גופר כחלק מהערכות והמוכנות ביישובים לשריפות. זהו מהלך רוחבי אשר מתקיים עם כבאות והצלה.

סנכרון פרויקטים

נוף
קיימנו ישיבה עם כלל הגורמים הפועלים בתחום הפרויקטים בשטחים הפתוחים במטרה לסנכרן פעילויות בין רשות העתיקות, תיירות גולן, היחידה לאסטרטגיה ושטחים פתוחים. כאשר כולנו מתואמים ועובדים יחד, אנו יעילים ומצליחים יותר.
 
צילום אוהד עומסי

תוכנית הנחלות

נחלות
השבוע התבשרנו כי קק"ל הקצתה 9 מיליון ₪ להמשך עבודה בתוכנית הנחלות בגולן, בעיקר לצורכי הכשרות. אנו שמחים על כך ומודים לצוות קק"ל על עבודה מאומצת לקבלת אישור זה.

לסיכום

אגס
 

שלכם כתמיד,
חיים

 

צילום אוהד עומסי