גני הילדים בגולן

כרטיסי ביקור לגני המועצה:

גן הצבי - קדמת צבי
 
פרטים: גננת - ענת כראדי מזרחי, סייעת - נבית אזרן, גננת משלימה - גלית עמיחי שליסר, סייעת משלימה - אתי חדד.
 
אני מאמין: יצירת סביבת גן המאפשרת לילד לצמוח לקראת היותו אדם היודע להציב מטרות ולממשן, אדם החי בתוך חברה יוצרת המכבדת את הייחוד שיש בו, בדגש על חינוך לאהבת הארץ ושמירה על ערכי הקיימות, מעורבות חברתית, קהילתית ועזרה הדדית.
 
גן גפן - יונתן
 
פרטים: גננת - רבקה שמילה
 
אני מאמין: המתכון שלנו לגן גפן הוא - אהבה, גבולות ברורים, מרחב ליצירה, לימוד תורה, עשיית מעשים טובים, אווירה נעימה ומשפחתית וחיבור לטבע הנפלא שלנו.
 
גן בזלת - שעל
 
פרטים: גננת -טל פרץ, משלימה - ליאת מימון, סייעות - אתי ועקנין, עדי נאה, אתי חדד ושירה גדהוסקר
 
אני מאמין: אנו מאמינות שגן ילדים צריך להיות מקום שעוטף את ילדינו בצורה מיטבית בכל תחומי החיים. גן בו מאמינים בכל ילד וילד, מאפשרים לו לצמוח ולהתפתח בהמון חום, אהבה והכלה.
בגן שלנו חיים את הטבע, הסביבה והקהילה. עוסקים בטבע דרך חמשת החושים באמצעות טיולים, חקר, אפייה, בישול, יצירה באומנות, ריקוד ושירה. גן בו מאפשרים לילדים את זכות הבחירה בתוך מסגרת חוויתית ולימודית.
 
גן חצב - מעלה גמלא
 
פרטים: גננת - רוני דרעי, סייעת הגן - ורד מלול סייעת הגן וסייעת שנייה - רעות גת.
 
אני מאמין: גן באווירת הטבע - הטיולים הם חלק בלתי נפרד מהשגרה השבועית, הטבע איתו אנו נפגשים בטיולים נכנס לכל פינה בגן.
הטבע אליו אנו מטיילים הוא חלק מאיתנו ועליו ענו שומרים.
בגן אנו מאמינים בעשייה ירוקה, בשימוש חוזר של כל המוצרים האפשריים, אנו פועלים ונושמים מחזור.
 
גן גורים - גשור
 
פרטים: גננת - יפית יעקובוביץ'
 
אני מאמין:  הגן מאפשר לילדים כלים לצמיחה והתפתחות עצמית, לערכים והתנהגות ערכית, המאפשרת לגדול ולהיות אנשים בריאים ומאושרים.
 
גן גורים - אורטל
 
פרטים: גננת - אונג'ו סט
 
אני מאמין: הגן אחראי על המוגנות הרגשית והפיזית של הילד. צוות הגן יפעל לטיפוח הילד על-פי שלבי ההתפתחות והגיל בכל אחד מהתחומים: מוטורי, קוגניטיבי, רגשי וחברתי. מטרות אלו יושגו מתוך אמונה בזרימת פעילות ובשיתוף הפעולה של הורים, ילדים וכל צוות הגן הכולל, גננת מנהלת, גננת משלימה, סייעת, מטפלות ורכזת החינוך.
צוות הגן יתייחס לכל ילד מתוך כבוד וקבלת המיוחד שבו. כמו כן, ניצור סביבה חינוכית שתהיה מסקרנת, מעוררת פליאה, בה ילדי הגן יחקרו וישאלו שאלות. לגן גורים קשר הדוק לתרבות הקיבוץ, לנורמות הקהילה הקיבוצית, ערכיה, סביבת הטבעית, מסורת ישראל וחיזוק הזהות האזרחית. 
 
גן ילדים
 
גן כנרת - חד נס
 
פרטים: גננת - שפרה בר אל, גננת משלימה - סמדר ניסן, סייעת אם - אתי חג'בי, סייעת משלימה - נאווה אסייג
 
אני מאמין:  עיקרי התפיסה החינוכית של הגן: בתפיסה החינוכית שלנו אנו רואות את ההורים כפרטנרים לקידום ילדם. הגן צריך להיות מקום בו יהיה שיח פתוח בין ההורים וצוות הגן. אנו רואות חשיבות רבה לקידום הקשר בין הגן לקהילה בה הוא נמצא. על המערכת החינוכית לתת לילד מגוון פעילויות, ומוקדי עשייה וזאת בכדי לספק לכל הילדים תחום עניין ללמידה וחוויה. כצוות חינוכי עלינו לראות כל אחד מהילדים, לבדוק מה התחום העניין שלו ולתת לו מענה לכך.
 
גן שקד - אפיק
 
פרטים: גננת - נעמה קירש
 
אני מאמין: במעבר למבנה חדש, החלטנו שזו הזדמנות מתאימה להתחיל לדאוג לסביבה ולכן אנו משתדלים להיות "ירוקים".צוות הגן רואה בכל ילד את הייחודיות שלו ושואף לתת לו הזדמנויות רבות לבטא אותה תוך כדי משחק, למידה, יצירה, חקר והתחשבות באחר.
 
גן עמיר - נאות גולן
 
פרטים:  גננת - ליז גרינברג
 
אני מאמין: כל אחד הוא יחיד ומיוחד ואנו כאן כדי להעצים כל אחד ואחת, להעניק להם חיבוק, הכלה ואת הכלים לפתח כשרונות הקיימים בהם, בכולם.
 
גן רימון - נטור
 
פרטים:  גננת - רונית כהן
 
אני מאמין:  אנו מאמינות שתפקיד גן הילדים הוא לגרות את הילד ולספק לו סביבה שבה יוכל ללמוד בכוחות עצמו. תפקיד הצוות החינוכי הוא לתת לכל ילד הזדמנות להתפתח ולמצות את הפוטנציאל הטמון בו.גן רימון הוא גן מעורב ולכן אנו משתדלות ליצור אקלים חינוכי שבו מתחנכים בעלי זהויות יהודיות שונות בצוותא.
 
גן אלון - קלע אלון
 
פרטים:  גננת - לימור אבוטבול
 
אני מאמין:  במקום שבו יש כבוד, סובלנות, גבולות, דיאלוג, חום ואהבה ומדברים אל הילדים בגובה העיניים, נוצרים תנאים נכונים לאקלים גן מיטבי ומתאפשרים למידה משחק והתפתחות, תוך כדי הנאה ושמחה.
צוות הגן שם דגש על ביטחונם של הילדים תוך כדי שמירה על סביבה בטוחה ובטיחות אישית, מאפשר דיאלוג מכבד בין הילדים.
בגן שמים דגש על תקשורת מכבדת בתוך הצוות, בין הצוות לילדים ובין הצוות להורים. שם דגש על קשר אישי עם הילדים באמצעות פגישות אישיות ומפגשים קבוצתיים.
 
גן קשת - נטור
 
פרטים: גננת - אילנה נדב חג'בי
 
אני מאמין:  גן קשת בנטור הוא גן מעורב אשר מתחנכים בו ילדים בעלי זהות יהודית שונה ולכן יש בו שיח בעל ריבוי קולות הבאים לידי ביטוי
בתחומים שונים.שיח המושתת על כבוד כלפי האחר. אנו בגן מאמינים שבשלב זה הלמידה מאוד חשובה ומשמעותית אך צריכה להיות בדרך חוויתית המותאמת לגיל הילד ותתן הזדמנות לכל אחד לצמוח ולפתח את האני שלו.
 
גן שניר - קשת
 
פרטים:  גננת - חני הלל
 
אני מאמין: 
  1. להעניק לילדים תחושה של אהבה, ביטחון ושייכות לגן, לסביבתו ולפעילויות המתקיימות בו.
  2. לפתח אצל הילדים עצמאות ואחריות אישית.
  3. חינוך לערכים וקיום מצוות בדרך חווייתית ומשמעותית בשילוב העשייה בגן.
  4. פיתוח יחסים של שותפות ומעורבות בין קהילת ילדי שני גני חובה שניר וחרמון.
  5. מעורבות של ההורים והקהילה עם הגן.
אתגרים מרכזיים שעומדים בפני גן הילדים:
  1. חיזוק הקשר והפעילות הגומלין בין שני גני החובה
  2. הקמת 'גן ביער' לשני גני חובה בשיתוף ההורים והקהילה
  3. פיתוח תכניות לימודים ותכנית עבודה שנתית משותפת לשני הגנים
  4. יצירת אוירה טובה, אמון והקשבה בין צוות הגן וקיום ישיבות צוות אחת לחודש
  5. לימוד סיפורי תורה ביחידות לימוד קטנות בצורה חוויתית ומשמעותית.