20/07/2023 עדכון משולחן המועצה

ביקור בכירי מנהל התכנון הארצי בגולן

צוות הוועדה הארצית לתכנון בביקור בגולן

בכירי מנהל התכנון הארצי הגיעו השבוע למועצה לדיון שמטרתו הוספת יחידות דיור ביישובי הגולן, זאת לאור המחסור הקיים בשטח. בדיון נטלו חלק מנכ"ל מנהל התכנון הארצי, רפי אלמליח, סגניתו, ליאת פלד, רותי שוורץ יו"ר הועדה המיוחדת גולן וסיגלית שפילמן- אחראית צוות התכנון בוועדה המחוזית.

הפגישה התקיימה באווירה חיובית מאוד וניכר היה שהאורחים הגיעו לא רק עם אוזן קשבת, אלא גם עם נכונות לפעול וכמה שיותר מהר. האורחים הנכבדים צפו במצגת נרחבת שהוכנה לקראת הפגישה, שהדגימה את המחסור הקיים כבר עתה ביח"ד בכל רחבי הגולן, מחסור שעתיד לגדול עוד יותר בעתיד.

למידע נוסף על ביקור בכירי מנהל התכנון הארצי בגולן

התיקון לחוק פקודת האגש"חים - המפתח לצמיחה

התיקון לחוק פקודת האגש"חים - המפתח לצמיחה

התיקון לחוק האגודות השיתופיות עבר השבוע בוועדת הכלכלה של הכנסת, בקריאה שניה ושלישית וצפוי לעבור כעת להצבעה ואישור סופי במליאה. משמעות התיקון היא הגדלת המכסה בוועדות הקבלה ביישובים מ- 400 כיום ל-700. שר הכלכלה, ניר ברקת, אמר כי בכוונתו לאפשר בהמשך התרחבות ללא מגבלה מספרית. 

למידע נוסף על התיקון לחוק פקודת האגש"חים - המפתח לצמיחה

תנו ללמוד בשקט

בדיון בוועדת הערר

אחרי שנתיים מוצלחות מאוד בהן פועל בית הספר הדמוקרטי בגולן בכיתות היסודי, החלו הכנות בקהילת בית הספר להפעלתו של התיכון בשנה"ל הקרובה. לצערנו, מחוז צפון של משרד החינוך ביטל לאחרונה את רישיון ההפעלה לתיכון. עמותת בית הספר הגישה ערר על ההחלטה והמועצה החליטה להצטרף גם היא לעותרים. השבוע התקיים הדיון בפני וועדת הערר ובו נכחו נציגי העמותה, הורים, שני תלמידים, ראש המועצה וסגנו.

למידע נוסף על תנו ללמוד בשקט

שומרים על גולן ירוק

דיון בנושא יעור ושטחים פתוחים בגולן והמאבק בנושא עין פית

השבוע, התקיים דיון חשוב עם נציגי קק"ל בנוגע לתכנית הייעור וניהול השטחים הפתוחים בגולן. דיון זה בא כהמשך לעבודת מטה מקיפה, בשיתוף הציבור ונציגים של חקלאי הגולן, בנוגע לתכנית-האב של הגולן לניהול השטחים הפתוחים. הדיונים הרבים שהתקיימו נעו כל העת על הציר המאזן בין מה שטוב ונכון לגולן ומה שטוב ונכון לטבע הגולני.

למידע נוסף על שומרים על גולן ירוק

סל שירותים ליישובים- עדכון תקופתי

סל שירותים ליישובים- עדכון תקופתי

בשבוע שעבר, נפגש צוות "סל שירותים" באגף הקהילה להמשך התהליך שהחל כבר 2022, על מנת לבנות את "הקומה הבאה" בתהליך.

בצוות יושבים בעלי תפקידים מהמועצה, יחד עם בעלי תפקידים מהיישובים. הצוות שעבד גם בשנה שעברה התרענן והתגייסו אליו חברים חדשים. המטרה: לקדם, להעמיק ולחדד את מערכות היחסים והעבודה המשותפת בכל הנוגע למשאבים המושקעים ביישובים, לשפר את העבודה, חלוקת המשאבים ולעבוד בשיתוף פעולה ובשקיפות.

למידע נוסף על סל שירותים ליישובים- עדכון תקופתי

"צהלי ורני חטיבה 7"

"צהלי ורני חטיבה 7"

ביום רביעי בשבוע שעבר, קיימה חטיבה 7 של חיל השריון עצרת חגיגית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים ו-75 שנה לחטיבה עצמה. בעצרת לקחו חלק נשיא המדינה, יצחק הרצוג, מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר, מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, מפקד עוצבת "געש", תא"ל דדו בר כליפא, מפקד חטיבה 7, אל"מ יפתח נורקין, משפחות שכולות, בוגרי החטיבה, סגל ההכשרה של חיל השריון, קצינים וחיילים.

למידע נוסף על "צהלי ורני חטיבה 7"

בזכות גבורתם

מחט 188 בסיור עם בוגרי החטיבה לפני העצרת

גם חטיבה 188 של חיל השריון קיימה החודש עצרת לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים, באתר המורשת של החטיבה בגולן. באירוע לקחו חלק מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, מפקד אוגדה 36, קצין שריון ראשי תא"ל הישאם איברהים, מפקד חטיבה 188, אל"מ אור וולוז'ינסקי, מפקדי ולוחמי החטיבה, בני המשפחות השכולות ואורחים.

למידע נוסף על בזכות גבורתם

מחפשים את ההסכמה

מחפשים את ההסכמה

ביום ראשון הקרוב תתקיים פגישה ראשונה של מפגשי הגישור של אגף קהילה בין תומכי השינויים במערכת המשפט לאלו המתנגדים. הפגישה תתקיים במליאת המועצה בשעה 20:00 ותשודר גם בשידור חי בעמוד הפייסבוק של המועצה.

רבים שואלים למה בכלל לגעת ב"תפוח האדמה הלוהט" הזה אצלנו בגולן? קהילת הגולן היא קהילה הרמונית, אולם גם בה ישנן דעות שונות. אנו מאמינים שכוחה האמיתי של קהילה נבחן ביכולתה לשים "דברים על השולחן" ולא להתחמק. מי יודע, אולי אפילו נזכה שבשורת ההסכמה הלאומית תצא מאתנו...

למידע נוסף על מחפשים את ההסכמה

מי יבנה בית?

מי יבנה בית?

השבוע התקיים המפגש האחרון במחזור החמישי של הקורס "בניית בית בגולן". כ-50 משפחות נקלטות לקחו חלק עד כה במחזורים של הקורס, בהנחייתה של מיכל גלר. הקורס הוא יוזמה של מחלקת הקליטה באגף הקהילה של המועצה והוא נועד לתת למשפחות הנקלטות כלים ומידע לקראת בניית ביתן. בין היתר, המשתתפים למדו על משכנתאות, אדריכלות נוף, אנרגיה ירוקה וניהול תקציב נכון של פרויקט. מחלקת הקליטה מאחלת לכל המשפחות החדשות הצלחה רבה והנאה מהדרך להגשמת החלום. ב-10 באוגוסט, מחלקת הקליטה תקיים אירוע תרבות בנושא קליטה, ביישוב קלע אלון. המפגש פתוח לכל המעוניין.

פארק נחל סמך

פארק נחל סמך

נחל סמך שבדרום הגולן הוא הנחל היחיד בגולן שאינו מוגדר שמורת טבע, דבר המאפשר לבצע בתחומו עבודות פיתוח והנגשה תיירותית. המועצה האזורית גולן, יחד עם אגף התיירות בחברה הכלכלית גולן, עמלים כבר מספר חודשים על תכנית לשיקום ושימור הנחל, תוך הפיכתו לפארק.

למידע נוסף על פארק נחל סמך

הייטק גולני

הייטק גולני

בשבוע שעבר, התקיים מפגש של קהילת ההייטק הגולנית "'HeightsTech" במתחם "האבזלת" וואסט. המפגש עסק בעולמות תוכן שונים מתחום הפיתוח. יוני אלימלך, תושב רמת מגשימים, המשמש כמנהל פיתוח במקצועו, העביר הרצאה על תהליך שהיה שותף לו, במסגרתו פותח כלי המאפשר לחברות מוצרי צריכה ורשתות קמעונאיות לקבל תמונת מצב בזמן אמת על מלאי המוצרים. מדובר בכלי ייחודי המשלב טכנולוגיות עיבוד תמונה, בינה מלאכותית ולמידת מכונה.

למידע נוסף על הייטק גולני

מסכמים את פסטיבל הדובדבן וחג היין בגולן

כנסיית השכל ביקב תל שיפון צילום ליאורה שמעוני

אגף התיירות גולן מסכם תקופה תיירותית מוצלחת עם סיום אירועי "פסטיבל הדובדבן", חג היין ופריחת הלבנדר. "פסטיבל הדובדבן" הביא לגולן המוני מבקרים. מאמצי השיווק התרכזו השנה בעידוד המבקרים להגיע דווקא באמצע השבוע, להישאר ללון בגולן וליהנות משפע פעילויות נוספות, קולינריה מקומית, אטרקציות ומסלולי טיול. אירועי "פסטיבל הדובדבן" זכו לפרסום רחב במדיה הארצית, כולל ג'ינגל בגלגל"צ, כתבות בתכניות טלוויזיה וסקירות בעיתונים ואתרים.

 

* כנסיית השכל ביקב תל שיפון. צילום: ליאורה שמעוני

 

למידע נוסף על מסכמים את פסטיבל הדובדבן וחג היין בגולן

מהי עבודת החלומות שלך?

מהי עבודת החלומות שלך?

מרכז תעסוקה גולן מזמין אתכם, במיוחד בימי הקיץ, לקחת פסק זמן ולהגיע לשעת ייעוץ אישית עם מאמנת תעסוקתית. שיחה אישית פרקטית ומעצימה, המסייעת למיקוד תעסוקתי ומיועדת לכל מי שנמצא בצומת תעסוקתי, בין אם אתם עובדים כרגע או לא. השירות ניתן בימי שני, בין השעות 9:00-13:00, לתושבי המועצה האזורית גולן, במחיר מסובסד ובתיאום מראש, במסגרת ה"ג'וב קלאב".
לתיאום - התקשרו או שלחו הודעה ללירון רכזת התעסוקה - 050-7887012

בחצי הלילה הם קמו

בחצי הלילה הם קמו

בחצות הלילה, טיפסו 170 ילדי הגולן בכיתות ד'-ו' במעלה הדרך הלבנה, העולה מאנדרטת הטייסים הטורקים שבעמק הירדן ומעפילה לעין תאופיק שבגולן. היה זה מסע לילי מיוחד, מאתגר בשל החושך, אך גם מעורר השראה בשל השקט והכוכבים שמעל. את המסע ליוו מדריכים של "קשת יהונתן", שלאורך הדרך העבירו הדרכות על החי, הסביבה ועל הכוכבים.

למידע נוסף על בחצי הלילה הם קמו

מים בששון

מים בששון

במסגרת "ימי השיא", של מחלקת הילדים והנוער, במרכז הקהילתי, לילדי מערכות החינוך בגולן, קיימנו השבוע פעילות מים חווייתית לנוער משכבות ז'-ח' מכל רחבי הגולן, ב"אקווה כיף" שבכנרת. יותר מ-150 נערים ונערות הגיעו לפעילות שהייתה אתגרית, אך גם מגבשת ומרעננת בימים החמים הללו.

 

העדכון השבועי ממרכז קהילתי גולן

העדכון השבועי ממרכז קהילתי גולן
אנו נמצאים בעיצומם של ימי האבל על החורבן.
ועם זאת ממשיכים לדאוג לכם לפעילויות בשבוע הקרוב: יצירה בספרייה, הצגת ילדים ומפגש נוסף של חולקים לתשעה באב.
בסוף השבוע הבא, נארח בצנובר את שוק האיכרים הנודד, ובו חגיגה אמיתית של תוצרת מקומית, פעילויות לילדים והופעה סוחפת של מלבי טרופיקל - הכניסה חופשית וכולם מוזמנים!
להמשך קריאה לחצו כאן