10/08/2023 עדכון משולחן המועצה

"רוצים להיות חלק מההצלחה של הגולן"

"רוצים להיות חלק מההצלחה של הגולן"

בתחילת השבוע, נערך מפגש מצוין ומועיל עם שר הכלכלה, ניר ברקת ומנכ"ל המשרד, אמנון מרחב, שהגיעו לביקור וסיור בגולן, יחד עם צוות מקצועי רחב מהמשרד.

ערכנו בפני השר וצוותו סקירה על הנעשה בגולן והעלינו את הנושאים בהם נדרשות התאמות ודיוקים בהחלטת הממשלה.

השר וצוות המשרד הציגו את תפיסת העבודה לקידום כלכלת הגולן וביקשו שאנשי המועצה יהיו חלק מצוותי החשיבה והעבודה יחד עם צוותי המשרד.

ניר ברקת ציין בסיפוק את היצירתיות וההצלחות של הגולן ואמר שהם רוצים להיות חלק מההצלחה הזו ואף יירתמו בכדי להעצים אותה עוד יותר.

למידע נוסף על "רוצים להיות חלק מההצלחה של הגולן"

תפישת ההכלה וההשתלבות בחינוך הגולני

תפישת ההכלה וההשתלבות בחינוך הגולני

מערכת החינוך בגולן, בהובלת מנהלי בתי הספר, תמשיך לפעול גם בשנה הקרובה לחיזוק וטיפוח ההכלה של כלל התלמידים, במסגרות החינוכיות השונות. תפישה זו נועדה לחזק את היכולת לראות את צרכיו האישיים של כל תלמיד ולהתאים לו את המענים הטובים ביותר בהתאם לאפשרויות. במסגרת זו, מושם דגש על התאמת מבנה השיעור, המרחב הלימודי והמשימות הלימודיות, כך שיעניקו מענה הולם לכל תלמיד באופן פרטני.

בפורום מנהלי החינוך המשותף לשתי המועצות (גולן וקצרין), המנהלים עסקו בשנה האחרונה בליבון ודיוק תפיסת ההכלה ברמת הכיתה והמבנה הארגוני הבית-ספרי, העלו דילמות מהשטח ועסקו בהן במסגרת למידת עמיתים.

למידע נוסף על תפישת ההכלה וההשתלבות בחינוך הגולני

עורכי דין למען הקהילה

עורכי דין למען הקהילה

לאחרונה, נערך כנס ראשוני בלתי פורמלי בגולן, שמטרתו הייתה ליצור היכרות וחיבור בין  עורכי ועורכות הדין הפועלים וגרים בגולן. במסגרת המפגש, נחשפה נבחרת מרשימה של אנשי מקצוע מגוונים, המתמקדים בתחומים שונים ופועלים בגולן ומחוצה לו.

הפורום שהוקם על ידי עורכי הדין הגולניים מורכב מארבע רגליים מרכזיות: נטוורקינג והיכרות, הפצת מידע שימושי לציבור וטיפול בבעיות-רוחב גולניות, יצירת מסגרת עבודה גולנית וקוליגיאלית בין עורכי הדין, ופרויקט פרו-בונו לקהילה, המגיע לסייע משפטית לכלל התושבים בגולן על ידי חברי הפורום, כל אחד בהתאם להתמחותו.

 

למידע נוסף על עורכי דין למען הקהילה

"נקודה טובה" בכנרת

"נקודה טובה" בכנרת

לפני כשבועיים, החל לפעול בחוף "לבנון" שבכנרת מתחם "נקודה טובה", המהווה פינה מוגנת לנוער. המקום מופעל בידי צוותים מקצועיים ומתנדבים. השבוע, הגיעו למתחם מנהלי הביטחון הקהילתי ממחוז ירושלים ויו"ש, יחד עם הנהלת מחוז צפון של "תכנית 360", על מנת להתרשם מהפעילות.

את האורחים קיבלו וליוו בסיור מנהל היחידה לביטחון קהילתי גולן, זאב שנקר, עם מנהל "תכנית 360" בגולן, יצחק כהן. בביקור, קיבלו האורחים סקירה  על הפרויקט, שלאחריה הצטרפו לישיבת פתיחת משמרת של צוות המתחם.

בגן שלנו אומרים "לא" לחד"פ

בגן שלנו אומרים "לא" לחד"פ

במסגרת התכנית של המשרד להגנת הסביבה לגמילה משימוש בכלים חד-פעמיים, ולהפחתת פסולת פלסטיק, המשרד הקצה תמיכה ארצית בהיקף של כ-45 מיליון ש"ח, להוצאת הכלים החד פעמיים ולרכישת מדיחי כלים בגני הילדים בישראל. הובלת המהלך, באמצעות מערכת החינוך, נובעת מההכרה כי חינוך לקיימות ושמירה על הסביבה מתחיל מגיל צעיר.

לאחרונה, התקבלו 33 מדיחי כלים חדשים לגני הילדים בגולן, במסגרת תמיכת המשרד ואנו מודים על המהלך. הכנסת המדיחים צפויה לתרום גם באספקט הבריאותי והשמירה על ההיגיינה בגנים. כך מרוויחים פעמיים: גם שומרים על הסביבה ונגמלים מהכלים החד- פעמיים וגם מאמצים הרגלים בריאים ונכונים.

בדרך הכסף

בדרך הכסף

מרכז צעירים גולן, בשיתוף פעולה עם מרכז תעסוקה בחכ"ל ואגף ייעוץ וטיפול במועצה, יצאו בסדרת הרצאות בתחום הפיננסי והתנהלות כלכלית נכונה. השבוע התקיימה ההרצאה הראשונה שעסקה בנושא "אנחנו והכסף שלנו".

ההרצאות מתקיימות כולן בבית הבירה פס בקיבוץ גשור. הכניסה בעלות 35 ₪ למשתתף, כולל בירה ראשונה עלינו.

למידע נוסף על בדרך הכסף

שלושה דורות, מושב אחד

שלושה דורות, מושב אחד

לפני כשבועיים, התכנסו במושב יונתן כ-100 בוגרים ובוגרות של המושב, לשבת מרגשת של חיבור בין שלושה דורות: ותיקים, בוגרים וצעירים.

השבת נפתחה בקבלת שבת מיוחדת בהובלת הזמר והיוצר, בן המושב, דולב ששון. בערב שבת, נפגשו הבוגרים עם מדריכי נוער מעשרים השנים האחרונות, לפעילות במעגלים, לפי קבוצות גיל.

השבת נחתמה בארוחה חגיגית משותפת על הדשא עם כל ותיקי יונתן. המפגש אורגן במסגרת הפרויקט השנתי ליצירת מפגשים וחיבורים בין-דוריים במושב.

תודה למרכז צעירים גולן ולמרכז הקהילתי אשכול "אל-על", על התמיכה והדחיפה לפרויקט החשוב והמרגש.

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

חופש, כנרת, אורחים... אנחנו בטוחים שאתם די עמוסים.

אם תרצו קצת אתנחתא קומית, בואו הערב (חמישי) לקלע אלון החוגג 20 שנה, ותוכלו ליהנות ממופע סטנדאפ של שרה שמיר על חוויות הקליטה בצפון הגולן.

ביום ראשון תתקיים פעילות יצירה בחרוזים בספריית אופק בבני יהודה, כל הילדים מוזמנים!

וביום שני, מתכוננים לעתיד (גם אם הוא עוד רחוק) - בואו לשמוע על הפנסיה שלכם מדני גודייב בבית בירה פס בגשור - בירה ראשונה עלינו!

להמשך קריאה לחצו כאן