30/03/2023 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
אחת האמירות המוכרות ביותר מתוך ההגדה של פסח היא: "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים". המילה "חייב" רומזת שלא מדובר רק במחשבה או דמיון, אלא בהכרח ממשי שבו כל אחד ואחת מוצאים בתוכם מעין 'יציאת מצרים". בעידן שלנו היטיב לתאר זאת איש החינוך אמנון ריבק בשיר המוכר "כל אדם צריך מצרים":
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

מניעים הליכי בינוי בעיון זיוון ומעלה גמלא

מניעים הליכי בינוי בעיון זיוון ומעלה גמלא
השבוע התקיימו שתי ישיבות וסיורים לקראת הנעת תהליכי תוכניות מפורטות (תב"עות) עבור היישובים מעלה גמלא ועין זיוון. הסיורים התקיימו בנוכחות נציגי משרד השיכון, נציגי היישובים, אדריכלי הפרויקטים וצוות אגף הנדסה ותכנון.
למידע נוסף על מניעים הליכי בינוי בעיון זיוון ומעלה גמלא

חוקרים צעירים במרחב הגולני

חוקרים צעירים במרחב הגולני
השבוע התקיים בקמפוס קצרין של מכללת תל-חי, כנס של כלל כיתות המדעים בשכבת ו' בגולן, במסגרת הפרויקט השנתי "חוקרים צעירים במרחב הגולני". הפרויקט הוא חלק ממהלך ארצי, שבו תלמידים מכיתות ו' בכל הארץ יוזמים ומוציאים לפועל מחקרים בסטנדרטיים אקדמאיים הכוללים, הנחות יסוד, ניסויים ותצפיות, הסקת מסקנות והעלאת כיוונים למחקרי המשך.
למידע נוסף על חוקרים צעירים במרחב הגולני

עובדים קרוב לבית

עובדים קרוב לבית
אחת הסוגיות שמטרידות מאוד נקלטים חדשים בגולן היא סוגיית התעסוקה. בחודש האחרון התקיימו הכשרות לנציגי מחלקת קליטה של אגף הקהילה בנושא 'תעסוקה וקהילה כעוגן'. בהכשרות השתתפו גם צוותי קליטה והאקלום ביישובים. מהלך זה נועד להקל על מתן מידע בנוגע לאפשרויות תעסוקה לנקלטים, והוא נעשה בשיתוף פעולה עם האגף לפיתוח כלכלי של החכ"ל. מפגשי ההכשרה התקיימו במתחמי האבזלת שבבני יהודה ובצומת וואסט ונטלו בהם חלק כ- 30 נציגים מכלל יישובי הגולן.
למידע נוסף על עובדים קרוב לבית

לעשות טוב

לעשות טוב
יום המעשים הטובים בגולן עמד השנה בסימן "עם ולמען נוער הגולן". לקראת יום המעשים הטובים נערכו שיחות עם בתי הספר התיכוניים בגולן ועם מנחי הנוער ביישובים, במטרה לייצר שיתופי פעולה רחבים בגולן ביום המעשים הטובים. החלטנו לצאת השנה בפיילוט עם ביה"ס דרכא נופי גולן. צוות המורים של בית הספר הגיע ליישובים ולקח חלק משמעותי במהלך היום. גם מנהלי החינוך ביישובים נרתמו בצורה מלאה, וכל יישוב עיצב פרויקט וגייס כוחות קהילתיים נוספים להוצאתו לפועל.
למידע נוסף על לעשות טוב

מסדר ציוד

מסדר ציוד
ביום רביעי האחרון, התכנסו במועדון לחבר בקיבוץ עין זיוון מתנדבי צח"י מתחום הלוגיסטיקה לערב השתלמות. בערב נטלו חלק גם רוני זיגלר – מנכ"ל קולחי גולן, מיקי מנחם - מנהל מכלול לוגיסטיקה בחירום ומולי שפיגל מנהל אגף הנדסה ותכנון. נציגי המועצה שיתפו את פעילי הצח"י בתפקידם בחירום, בערוצי הסיוע של המועצה בחירום והעלו נקודות לחיזוק שיתוף הפעולה. רפי סדי ממרכז משאבים העביר סדנא על מקרים מהשטח וסימולציות. לאחר הפסח תערך הכשרה דומה במרחב דרום הגולן.

רגע למנוחה

רגע למנוחה
פינת מרגוע חדשה הוקמה לפני כשבוע וחצי בכניסה לאגף יעוץ וטיפול לזכרה של מנוחה גפני ז"ל, ממייסדות מערך הטיפול במועצה בתקופה שעוד הוא כונה מיט"ר והמקימה של פרויקט "מעגלים" להדרכת הורים. פינת המרגוע הוקמה בידי עובדי המועצה ב"יום המעשים הטובים", שבנו, ניסרו, שייפו וצבעו ויצרו שני ספסלים מרהיבים ואדנית.
למידע נוסף על רגע למנוחה

דרכון שביל הגולן

דרכון שביל הגולן
יוזמה חדשה ומדליקה של התיירות בחברה כלכלית גולן – דרכון שביל הגולן. את הדרכון יקבלו המטיילים בשביל הגולן באתרי הלינה ברחבי הגולן: מלונות, צימרים ואתרי קמפינג. באתר הלינה יחתימו בדרכון כל קטע טיול שהמטייל השלים. המשימה היא להשלים את הטיול בשביל כולו ולקבל דרכון מלא חתימות.
מטרת המיזם היא עידוד וקידום עסקי התיירות בגולן וחיבורם למוצר התיירותי החזק של שביל הגולן, בו צועדים אלפי מטיילים מדי שנה. עונת השיא של השביל היא כעת, באביב, הטבע בשיאו, הכל ירוק ופורח ומזג האוויר נעים.

שלוש, שתיים, אחת - רוץ

שלוש, שתיים, אחת - רוץ
שני אירועי ריצה יתקיימו בגולן בתקופה הקרובה סביב החגים הלאומיים. מירוץ הבשן של עוצבת הבשן יתקיים ביום שישי 21/4/23 באנדרטת 77 עם שני מקצים: 10 ק"מ תחרותי ו-5 ק"מ עממי. ההשתתפות כרוכה ברישום מראש  כאן בקישור.
 
למידע נוסף על שלוש, שתיים, אחת - רוץ