29/12/2022 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
שנה אזרחית חדשה מתחילה לה בסופו של השבוע, ועמה שלל תקוות ותכנונים להמשך התפתחות הגולן ושגשוגו. ביום שלישי האחרון מלאה שנה בדיוק לישיבת הממשלה ההיסטורית שהתקיימה בגולן בה הוכרז רשמית על החלטת ההמשלה לגולן. קשה להאמין שחלפה שנה, שכן כל כך הרבה דברים קרו. מוסדות חינוך חדשים נפתחו, עשרות מגרשים פותחו, עשרות סיומי בנייה בהרחבות, הונחו תשתיות, הוקמו וועדות וצוותים ייעודיים ועוד.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

הימים שעוד נכונו לנו - סיכום שנת 2022 ויישום החלטת הממשלה לגולן

הימים שעוד נכונו לנו - סיכום שנת 2022 ויישום החלטת הממשלה לגולן
בימים אלו המועצה מסכמת את פעילותה בשנה החולפת, בדגש על יישום החלטת הממשלה ההיסטורית לגולן שהתקבלה ימים ספורים טרם תחילתה של שנת 2022. הייתה זו שנה מאתגרת ומפרכת בעבודה הפנימית בתוך המועצה וכן במימוש סעיפי ההחלטה מול משרדי הממשלה הרלוונטיים.  שנה חלפה וכשאנו מביטים לאחור וסוקרים את העשייה, ניתן בהחלט לסמן התקדמויות משמעותיות במספר לא מבוטל של תחומים ובהם: חינוך, חקלאות, תשתיות מרחביות ויישוביות ומעל הכל בתחום הקליטה והקהילה.
למידע נוסף על הימים שעוד נכונו לנו - סיכום שנת 2022 ויישום החלטת הממשלה לגולן

המסתערים

המסתערים
השבוע התקיים בחיספין טקס לציון סיום ההכשרה של המחזור הראשון של יחידת הסע"ר (סיוע עצמי ראשוני) של תלמידי "ישיבת הגולן". מדובר בפרויקט חדש במסגרתו חברו יחד ישיבת ההסדר בחיספין, מועצה אזורית גולן, פיקוד העורף ואשכול גליל מזרחי. בבסיס הפרויקט עומד הרצון להכשיר כוחות חילוץ אזרחיים שיוכלו להוות כוח סיוע ראשוני בזמן חירום עד להגעת כוחות החילוץ.
למידע נוסף על המסתערים

אדם, אדמה ובניין משופץ

אדם, אדמה ובניין משופץ
השבוע הסתיים שיפוץ מבנה המגורים של תלמידי ביה"ס "אדם ואדמה" בקיבוץ אורטל. מלבד שיפוץ המבנה הקיים, העבודות כללו גם תוספת בינוי, זאת לאור הגידול במספר התלמידים.
למידע נוסף על אדם, אדמה ובניין משופץ

בונים ללא הפסקה

בונים ללא הפסקה
צוות הבינוי של החכ"ל סיים לאחרונה את פיתוחם של 30 מגרשים בקיבוץ גשור ו-27 מגרשים נוספים בקיבוץ אפיק. בימים אלה החלו עבודות פיתוח של 54 (!) מגרשים חדשים במושב שעל. פעולות אלה הן חלק מיישום החלטת הממשלה להכפלת כמות התושבים בגולן והתנופה באזור.

היערכות לימי השלג

היערכות לימי השלג
במסגרת התוכנית השנתית להיערכות לחירום, מקיימת המועצה לאורך השנה כולה מספר ישיבות של וועדת מל"ח (משק לשעת חירום). במפגשי הוועדה נוטלים חלק כלל הגורמים השותפים לפעולות בחירום, כשהמטרה היא להבטיח תיאום, הגדרת סדר הפעולות וחלוקת תפקידים.

להציל את הכדור - האם איחרנו את המועד?

להציל את הכדור - האם איחרנו את המועד?
יום העיון ה- 17 לזכרה של ד"ר אורנה אשד התקיים במכללת אוהלו בשבוע שעבר. הכנס התמקד השנה במשבר האקלים ובשאלה עד כמה ניתן למזער את הנזק שנעשה ואת ההשלכות העתידיות. מושבי הכנס עסקו בביטויים המעשיים של משבר האקלים שאנו עדים להם, בצמצום המגוון הביולוגי והבוטני, הקושי בשימור שמורות טבע, שינויי אקלים ומקורות מים.
למידע נוסף על להציל את הכדור - האם איחרנו את המועד?

מדליקים אור בלבבות

מדליקים אור בלבבות
ביישובי מועצה אזורית גולן מתגוררים כיום 28 שורדי שואה. יחידת ההתנדבות של אגף יעוץ וטיפול עוטפת את שורדי השואה ומשלבת אותם בפעילות הקהילתית לאורך השנה. לקראת החנוכה הובילה היחידה את הנוער ביישובים לביקורים אצל השורדים להדלקת נרות משותפת וחלוקת שי. ביקורים שכאלה מתקיימים לאורך כל השנה בחגים, ותמיד הם מייצרים חיבורים מרגשים בין הדור הצעיר לשורדים שחיים ביננו.

למידע נוסף על מדליקים אור בלבבות

מסכמים את 2022 בחברה הכלכלית גולן

מסכמים את 2022 בחברה הכלכלית גולן
בשנה החולפת צלחה החכ"ל לא מעט אתגרים. נפח הפעילות בשנת 2022 עלה בכ-9 מליון ₪ לעומת 2021. תוכנית הממשלה לעידוד צמיחה דמוגרפית בגולן והקליטה המסיבית משפיעה על נפח העבודה בכל התחומים מה שהצריך התארגנות מחודשת בצוותי החכ"ל.

למידע נוסף על מסכמים את 2022 בחברה הכלכלית גולן

מרימים את הידיים גבוה לשמיים

מרימים את הידיים גבוה לשמיים
אברהם טל הגיע להופעה ב"מרכז צנובר – לב הגולן" בתחילת השבוע. ההופעה התקיימה במסגרת פרויקט "בימות פיס", והיא חתמה את אירועי חנוכה בגולן. האולם היה מלא במבוגרים ונוער שהגיעו ליהנות מהופעה מושקעת פה ליד הבית. תודה ל"בימות פיס", לצוות המרכז הקהילתי גולן ולצוות "מרכז צנובר- לב הגולן". נתראה בהופעה הבאה.
צילום: רוני אלוש

חנוכה בתנועה

חנוכה בתנועה
תמו ונשלמו הסמינריונים של תנועת בני עקיבא במחלקת ילדים ונוער גולן עם שמונים בני נוער שלקחו בהם חלק. צוותי הדרכה הגיעו לסמינריון המחוזי בכפר הרא"ה וצוותי נחשון אירחו כאן אצלנו בגולן את כל צוותי נחשון במחוז צפון. מעבר למפעלי התנועה, הקומונריות והמדבי"ם הנפלאים שלנו בישובי אשכול אל על יצאו לטיולי נוער, התנדבות ומסיבות חנוכה פנימה בתוך הישובים.

אל האור

אל האור
"תערוכה מושלמת! נהניתי, הסתובבתי ולא שבעתי", "תודה שאתם מביאים עד אלינו דברים כאלו שווים, מיוחדים ואיכותיים". זהו רק חלק קטן מהתגובות המתפעלות שקיבל צוות אגף תרבות של מרכז קהילתי גולן בשבוע האחרון, בעקבות ביקור בתערוכת 'לגעת באור'. כל הכרטיסים לתערוכה, שהתקיימה במהלך החנוכה ב"מרכז צנובר לב הגולן", נמכרו.
למידע נוסף על אל האור

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן
חוזרים לשיגרה בשמחה רבה.
הערב (חמישי) נארח בספריית אשכול אל על את גולן אזולאי ודניאל גד ששיחקו אב ובנו בסידרה 'שבאבניקים' למופע ודיון משותף, בספריית אופק תתארח רונה קינן למופע אקוסטי.
את יום שישי נפתח בסיור 'משוטטים ברוח' וננצל את מזג האויר היפה הצפוי בסוף השבוע, כאשר בספריית אופק תתקיים סדנת קומיקס 'גיבורי על' לילדים עם עמוס אלנבוגן.
בשבוע הבא, נשות העסקים בגולן מזמינות להצטרף אליהן בסדנה על מיתוג נכון, שעת סיפור בספריית אופק, שיח גלריה בנושא אומנות לאחר השואה בספריית אל על, וחגיגה אתיופית במתחם צנובר.
כמובן שכל הפרטים מחכים לכם כאן ובאתר >
https://bit.ly/news291222