31/08/2023 עדכון משולחן המועצה

פותחים שנה – שלום כיתה א'!

פותחים שנה – שלום כיתה א'!

במהלך השבועות האחרונים אגף החינוך נערך לפתיחת שנה"ל תשפ"ד בתיכונים, ב- 10 בתי ספר יסודיים, 60 גנים מתוכם 4 גני חינוך מיוחד ו27 מעונות יום.

בשנה הקרובה יורחבו המענים לתלמידי החנוך המיוחד בגולן ויכללו גן תקשורת וכיתת תקשורת (כיתה א) בבי"ס מעלות הגולן.

צוות הגיל הרך במועצה פיתח תוכניות לפיתוח מקצועי והכשרות מקיפות הכוללות את צוותי המעונות, הגנים ומנהלי החינוך בישובים.

תוכניות המצוינות יורחבו בשנה"ל הקרובה ובתי ספר נוספים יצטרפו לתוכנית "גשרים"  -התוכנית הטכנולוגית עם חיילות 8200 וכן לתוכנית ה STEM של "קדימה מדע" בשיתוף חברים מקהילה ההייטק בגולן, המתנדבים בבתיה"ס.

לקהילת בתי הספר בגולן מצטרפת השנה החווה החקלאית החינוכית, אותה תנהל אסנת אמיתי ממושב כנף, החווה תשרת את כלל בתי הספר בדרום הגולן. בחווה יעסקו התלמידים במחקרים מתקדמים באגרוטק ,בסיוע ובשיתוף אנשי חוות המחקר הצמודה, מכון שמיר וחקלאים מהאזור.

למידע נוסף על פותחים שנה – שלום כיתה א'!

הם משלנו!

הם משלנו!

אין דרך משמחת יותר להתחיל שנת לימודים חדשה מזו. השבוע הודיע המנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך לחמישה מוסדות חינוך תיכוניים בגולן על זכייתם בפרס התגמול הדיפרנציאלי לשנה"ל תשפ"ג, על הצטיינות והגעה להישגים יוצאי דופן.

בתי הספר שזכו בפרס הם: מעלה רמות, אולפנת קצרין-גולן, דרכא- נופי גולן, ישיבה תיכונית חספין ותיכון תמר בנטור.

בנימוקי הפרס נכתב כי זכייתם של בתי הספר היא על: "חינוך למצוינות ולהישגים יוצאי דופן, תוך ראיית כל תלמיד כעולם מלא ושלם".

המועצה מברכת את המוסדות על הזכייה, המהווה עדות לאיכותה של מערכת החינוך בגולן. ברכות לצוותים החינוכיים וכמובן לתלמידים. יישר כוח!

סוף טוב, הכל טוב

סוף טוב, הכל טוב

בשבועות האחרונים, נקלעה המועצה, יחד עם הורים לילדים מכנף ונטור, לסיטואציה בה לא נמצאה הדרך שתאפשר להורים מהיישובים הללו לרשום את ילדיהם לביה"ס "שורשים" ולביה"ס "מעיינות".
מאז עלתה הפרשייה על סדר היום, המועצה לא חדלה ממאמצים למציאת פתרון למשבר. ההורים והמועצה ניהלו שיח מתמיד מול משרד החינוך, על מנת למצות כל אפשרות לפתרון המצוקה.
לשמחתנו, השבוע, התקבלה הודעה ממשרד החינוך על הוספת תקן לביה"ס "מעלות הגולן". המהלך מאפשר כעת לילדי כנף להירשם לכיתה א' בביה"ס "שורשים" ולילדי נטור להירשם לביה"ס "מעיינות".
המועצה מודה לכל השותפים בתהליך המורכב. בראש ובראשונה, להורים שלא ויתרו. תודה לעובדי אגף החינוך במועצה, למנהלי בתיה"ס ולמנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון.

אין ספק שמוטב היה אם פתרון זה, שהמועצה העלתה מלכתחילה, היה מיושם בראשית הדרך, אולם מוטב מאוחר מאשר אף פעם.
אנחנו מאחלים לתלמידות ולתלמידים שנת חינוך מהנה ופורייה.

חידוש חוזי נסיעה לתלמידים זכאים לשנה"ל תשפ"ד

חידוש חוזי נסיעה לתלמידים זכאים לשנה"ל תשפ"ד

עם פתיחת שנת הלימודים, זכאים תלמידי הגולן, הנוסעים מדי יום באמצעות התחבורה הציבורית למוסד לימודים המאושר על ידי המועצה, להטענת חוזה "חופשי-חודשי" בכרטיס ה"רב-קו", בכל חודשי הלימודים. הטעינה זמינה כבר כעת

כאן ניתן למצוא את ההוראות המלאות כיצד לבצע את הטעינה ולממש אותה מדי חודש.

 ניתן לקבל סיוע נוסף וכן להנפיק כרטיס "רב-קו" אישי במשרדי "על-הקו", במתחם "קסם הגולן" בקצרין, בימים א'-ה', בתיאום מראש, בטלפון שמספרו: 04-6851011. שנה טובה.

מצילים את עין פית

מצילים את עין פית

השבוע התקיימה במועצה פגישה עם אלוף פיקוד הצפון אורי גורדין וצוותו, לשם העלאת רמת התיאום בין צה"ל למועצה והשותפות הפורה בין צה"ל ליישובים ותושבי הגולן.

שני נושאים עיקריים סוכמו בפגישה.

הראשון נוגע להגברת התיאום בנושא תכנון פיתוח הגולן, לצד פיתוח בסיסי צה"ל.

הצבא הביע נכונות לפעול יחד עם המועצה לשדרוג התשתיות והמערכים התומכים לגידול הצפוי.

הנושא השני שנידון היא סוגיית עין פיט והכוונה של הצבא להקים מתקן אימונים בסמוך.

הצבא קיבל את ההערות שהעברנו לו, ובהתאם לכך צה"ל יערוך שינויים בתכניות ויציג אותם מחדש בשבועות הקרובים למועצה.

בנוסף הצבא התחייב כי המעיין לא יפגע והנחל אף ישוקם. בנוסף, הצבא יתרום לתחזוקה השוטפת של האזור.

למידע נוסף על מצילים את עין פית

מקדמי בריאות בקהילה

מקדמי בריאות בקהילה

השבוע, נפתח לראשונה בגולן קורס "מקדמי בריאות", המיועד לאוכלוסייה הוותיקה ומכשיר אותה להיות שגרירים של תחום הבריאות בקהילה.

גיבוש הקורס נעשה במסגרת מימוש החלטת הממשלה לגולן, הכוללת סעיף פיתוח תוכניות לקידום הבריאות במרחב הגולני.

אוכלוסיית הוותיקים נבחרה לקורס מאחר ומדובר באנשים פעילים עם מוכנות גבוהה לתרום לקידום תחום הבריאות בגולן. הקורס מתנהל בשיתוף יחידת הבריאות עם מחלקות הוותיקים של שתי המועצות (גולן וקצרין) ומתוכלל בידי אשכול גליל מזרחי.

את הקורס מעבירות עינת פורט והלל אפרת, מ"המכון לתבונה". במהלך הקורס יקבלו המשתתפים כלים לפיתוח עצמי, משאבים לפיתוח ומימוש חזון אישי בתחום קידום הבריאות וטיפים להגברת המודעות לרפואה מונעת.

בקורס נוטלים חלק 20 משתתפים, כשהנציגים מטעם המועצה באים מכלל היישובים ומקשת רחבה של אוכלוסיות. בהצלחה.

מחסנים לשעלת עכשיו!

מחסנים לשעלת עכשיו!

השבוע, התקבל במועצה מכתבה של הרופאה המחוזית של נפת כנרת במשרד הבריאות, ד"ר נועה די-קסטרו, המדווח על עשרה מקרים של מחלת השעלת שהתגלו בגולן, בשבועיים האחרונים.

הילדים והנערים שאובחנו מתגוררים ביישובים חיספין, נוב, נטור וקשת, אולם ייתכן כי ישנם מקרים נוספים שטרם התגלו, או דווחו.

אנו נמצאים בימים הראשונים לפתיחתה של שנת הלימודים. חשוב מאוד שילדים שלא חוסנו ייגשו בדחיפות לקבל חיסון ראשוני. ילדים שלא השלימו את קבלת המנות, בסדרת החיסון הראשונית, צריכים לגשת ולהשלים אותה במסגרת "טיפת חלב", בקופות החולים השונות.

למידע נוסף על מחסנים לשעלת עכשיו!

הפסקות חשמל בגולן- עדכון

הפסקות חשמל בגולן- עדכון

בהמשך לדיווחים האחרונים שהבאנו כאן, בנושא הפסקות החשמל התכופות באזורנו, פנתה המועצה במכתב רשמי להנהלת חברת החשמל, בדרישה להפסיק את מדיניות הזנחת הגולן והתושבים המתגוררים כאן בתחום תשתיות החשמל. המועצה דרשה מהחברה לצאת מידית לפרויקט שיקום תשתיות ואיתור תקלות בכל רחבי הגולן, על מנת לאפשר לתושבים לנהל שגרת חיים תקינה.

השבוע, התקבלה במועצה תגובתו של מנהל יחידת הביצוע בחברת החשמל, מסרי עופר, בה הוא מונה את הפעולות שבוצעו עד כה  לשיפור תשתית החשמל בגולן : פריסה של רשת הולכה חדשה, תת-קרקעית, באורך של מעל 43 ק"מ והצבה של שתי יחידות משנה חדשות, בצומת בראון ובקצרין.

בהתייחסות לתקלות האחרונות והמרובות, החברה הודיעה כי בכוונתה לבצע עד סוף 2024 תוספת שנאים בהיקף של 160 מגה-וואט וכן פריסה של רשת הולכה תת-קרקעית חדשה מתחנת המשנה בכורסי אל יישובי דרום הגולן.

 

למידע נוסף על הפסקות חשמל בגולן- עדכון

לוח זמנים מעודכן לתחבורה ציבורית גולן

לוח זמנים מעודכן לתחבורה ציבורית גולן

החל מה- 1.9.23 יופעל לוח זמני תחבורה ציבורית מעודכן.

כאן ניתן למצוא את הפרטים המלאים אודות השינויים בקווים וכן להוריד את חוברת לוח הזמנים המעודכנת.

 

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

רגע לפני שהחופש הגדול נגמר, כולם מוזמנים להפנינג משפחתי שיתקיים היום (חמישי) באשכולות אביטל ואופק, ולפעילות שיא לילדים העולים לכיתה א' ברמות.

אחרי ההתרגשות של היום הראשון ללימודים, תוכלו ליהנות מחר (שישי) ממסע מוסיקלי בכלים שונים בכפר חרוב.

ביום רביעי הקרוב, קהילת 'נשי עסקי' פותחת שנה חדשה, ואחר הצהריים תוכלו ליהנות מהצגת ילדים 'הדבורה היונה ועץ התפוחים' באשכול אל על.

ואל תשכחו כמובן להירשם לחוגים, חלקם מתחילים כבר השבוע, וחלקם אחרי החגים.

להמשך קריאה לחצו כאן