משפחת ברמי-מיצר

מיצר - שוב ילדים מתרוצצים בשבילים

קיבוץ מיצר נמצא בתהליך שינוי למושב עובדים. בימים אלה, עובר המקום מהפך גדול, תנופת קליטה, צמיחה וגיבוש. תחילתו של עידן חדש במיצר
יו"ר ועד ממונה מיצר, יחיאל שמשוני: "נפתח מעון לראשונה מזה שנים, חודשה פעילות תרבותית קהילתית, יש ילדים שרצים בשבילי היישוב והקהילה מתחילה לפעול ביחד וזו התרגשות גדולה".

במשך שנים ארוכות, היישוב מיצר לא צמח ולא התפתח. בימים אלה, עובר היישוב שינוי משמעותי. היישוב נכנס לתהליך אינטנסיבי של "שינוי סיווג" מקיבוץ למושב עובדים. בתקופה הקרובה יקלוט המקום לשורותיו כ-20 משפחות חדשות והיד עוד נטויה.
מנהל מחלקת הקליטה במועצה האזורית גולן, עמיחי אלבה: "במיצר קורה תהליך מרתק ומדהים בעיניי. יישוב אשר לאורך השנים לא הצליח לגדול ולקלוט ונשאר ממש מאחור, עבר בקיץ האחרון שינוי משמעותי. המקום מלא חיים, ילדים רבים, פעוטון שנפתח, פעילויות תרבות וגיבוש. מרכז חי ונושם בדמות קליטה ראשונה מוצלחת.
"אנו נהנים מתחילת הפירות עכשיו, לאחר תקופה ארוכה בה עסקנו, המערכת האזורית והיישוב, בהגדרת המוצר, הכנת תכניות עבודה ויישום בשטח. התהליך כולו מנוהל על ידי ועד ממונה מחויב ומסור למשימתו. השילוב של הוועד עם מנהלת קהילה מצוינת ומלאה באנרגיות חיוביות וריכוז מאמצים של כל הנוגעים בדבר מוביל לדרך טובה. עוד עבודה רבה לפנינו עד שנראה בתים קמים, מטעים חדשים ניטעים וקהילה פורחת, אבל התחושה והתוצאות כבר בשלב זה משמחים מאוד.
"בערב ראש השנה, התכנסנו כולנו להרמת כוסית לשנה החדשה במועדון היישוב. אותו מועדון בו ישבנו שעות רבות עם מעט מאוד תושבים, התמלא באנשי היישוב וילדיהם שחגגו יחד את תחילתה של שנה ואת תחילתו של עידן חדש במיצר".
 

משפחת ברמי ממיצרהנה זה קורה
יו"ר ועד ממונה מיצר, יחיאל שמשוני: "במיצר הייתה תקיעות של שנים רבות. היישוב היה תחת איום של יישוב בתת-אכלוס. המוסדות החליטו לעשות מעשה ולשנות את הסיווג מקיבוץ למושב ולהקים מושב חקלאי גדול שימשוך אוכלוסייה חדשה. התמסרנו למשימה וידענו שיש פה אתגר מיוחד, עם הפנים לעתיד.
"לאור העבודה של כל הרשויות ביחד, פנו אלינו משפחות רבות שרוצות התיישבות חקלאית ויש להן אוריינטציה חברתית חינוכית ברורה. נעשתה עבודה איכותית של קליטת משפחות נפלאות והנה זה קורה. בשבוע האחרון של חודש אוגוסט, הגיעו שמונה המשפחות הראשונות. הקרוואנים עמדו מוכנים לקליטה. עוד שבע משפחו יגיעו בינואר הקרוב ועוד כ-10 - בקיץ הבא.
"במסגרת הזאת, נפתח מעון לראשונה מזה שנים, חודשה פעילות תרבותית קהילתית, יש ילדים שרצים בשבילי היישוב והקהילה מתחילה לפעול ביחד וזו התרגשות גדולה".

משפחת ברמי
ברברה (35) ניר (36) ועמליה בת שנתיים
ניר: "נולדתי ביולי 77', גדלתי והתחנכתי בחצור הגלילית. לאחר השירות הצבאי כלוחם והטיול הגדול שאחריו, למדתי לתואר ראשון בחוג לתקשורת ומדעי הרוח. התחלתי לעבוד במטעי הבננות בעמק הירדן, שם החל החיבור והאהבה שלי לעבודת האדמה. בשמונה השנים האחרונות, אני חי ועובד במושב בית הלוי בשרון ומנהל את העסק הפרטי שלי בהקמה ופיתוח גינות פרטיות וציבוריות".
ברברה: "נולדתי בבואנוס איירס בארגנטינה, עליתי בגיל שנתיים וחצי עם הוריי וחיינו בירושלים. בצבא שירתי כחובשת בנ"מ ולאחר מכן למדתי רפואה סינית. אני מטפלת בקליניקה פרטית ועובדת במשרד לשיווק תוצרת חקלאית ומתחילה ללמוד סיעוד".

למה מיצר?
"בגלל האהבה לצפון, למרחבים, הרצון להגשמה עצמית והגשמה כמשפחה דרך החקלאות. הרצון להעניק ערכים טבולים באהבת האדם והארץ והאפשרות לקחת חלק בהקמת יישוב והשארת טביעת האצבע שלנו על התהליך".