03/11/2022 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
אחרי החגים מתחדש הכול. גם הבחירות הארציות מאחורינו ונקווה לממשלה יציבה שתמשיך את קידום התפתחות הגולן.
באגפי המועצה השונים עובדים במרץ על תכניות העבודה לשנת הכספים הבאה, קידום פרויקטים לקראת החורף והאביב ולשנת היובל למלחמת יום הכיפורים.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

הקהילה במרכז העשייה

הקהילה במרכז העשייה
בשנה וחצי האחרונות פועל צוות משותף המורכבים מבעלי תפקידים במועצה ודמויות מהיישובים, על מנת להסדיר קריטריונים ברורים לפיהם המועצה מחלקת את סל השירותים שהיא מעניקה לקהילות הגולן השונות. מטרת צוות החשיבה הייתה להגיע לנוסחה שתיתן מתן מענה מיטיבי למגוון היישובים, עם חלוקה שקופה, מנומקת ונהירה.
התהליך התחלק לשניים. החלק הראשון כלל את עדכון אמנת השותפות המגדירה את חלוקת האחריות והמשימות בין המועצה ליישובים, מבהירה את דרכי העבודה של המועצה ומייצבת את המבנה הארגוני הנדרש בישובים.
למידע נוסף על הקהילה במרכז העשייה

מוכנים בשגרה - ערוכים לחירום

מוכנים בשגרה - ערוכים לחירום
כחלק ממוכנות העורף לחירום, השבוע הגיע למועצה מפקד מחוז צפון של פיקוד העורף, אלוף משנה בצלאל שנייד למפגש עם ראש המועצה. במפגש נטלו חלק גם יקל"רים של המועצה המקומית קצרין ושל המוא"ז גולן, קצינת האוכלוסייה, נציגת אג"ם המחוז ומפקד נפת גולן תמיר שלום. בביקור הציגו הרשויות סיכומי שנה וסטטוס מענה לחירום. המחוז בחן את יכולת המענה ואת הנדרש לתכנית השנה הקרובה. מפקד המחוז ציין כי מוכנות המועצות והרצינות של הקב"טים, ראשי הרשויות והתושבים הם מכפיל כוח עבור חוסן העורף והעמידות אל מול תרחישים ואתגרים וכי הוא סומך ובוטח על גזרת הגולן.

אושרו תקציבים להמשך ההרחבות ביישובי הגולן

נווה אטי"ב
בשבוע האחרון, שיחרר משרד השיכון תקציבים להמשך קידום הרחבות היישובים בגולן, בהיקף של 13 מיליון ש"ח. תקציב זה מיועד להרחבות ופיתוח תשתיות לפי הפירוט הבא: 20 מגרשים בנווה אטי"ב, 54 מגרשים בשעל, 69 מגרשים בהרחבה באודם, 14 מגרשים בקשת, 44 מגרשים במרום גולן ו-27 מגרשים באפיק. בנוסף, סוכם על הכנת תקציב נוסף לשנת 2023, לטובת הרחבות ביישובים נוספים.

תכנית החומש למהפך בתחום התיירות בגולן

עין קשתות. צילום:תיירות גולן
שנת 2022 הייתה שנה בסימן פיתוח באגף התיירות גולן. המטרה שעמדה לנגד עיניהם של צוות "תיירות גולן" הייתה פיתוח תשתיות ומוצרי תיירות חדשים להעצמת החוויה הגולנית ושדרוג ושיפור נכסי התיירות הקיימים בתחומי טבע וספורט, טיילות, מורשת ותיירות חקלאית.
התיירות בגולן מהווה את אחד ממנועי הצמיחה הכלכליים המובילים באזורנו והיא טומנת בחובה פוטנציאל צמיחה אדיר. צמיחה זו תלויה בהמשך הנגשת הגולן לתיירות הפנים והתיירות הבין-לאומית כאחד.
ב"תיירות גולן", מצויים כעת בהליכי עבודה על תכניות פיתוח עתידי של תשתיות תיירותיות שימצבו את ענף התיירות בגולן כמרכזי במימוש הפוטנציאל הכלכלי של האזור. מדובר בפרויקט עצום ממדים שאישורו יביא תקציבים לתנופת פיתוח משמעותית.

פארק התעשייה גולן - בני יהודה מתרחב

האבזלת בני יהודה
לאחר עבודה מאומצת ומשותפת, של המועצה האזורית גולן והחברה הכלכלית, הסתיים שלב התכנון המפורט של שתי התכניות החדשות להרחבת אזור התעשייה בני יהודה, הכוללות אזור מסחרי ואזור נוסף וייחודי שישלב תעשייה ושטחי חקלאות. בימים אלו, אמור להתקבל אישור סופי לתקצוב התכניות על ידי משרדי הממשלה.
במקביל, החברה הכלכלית נערכת כבר עתה ליציאה למכרז לביצוע התשתיות, כדי שהעבודות יחלו כבר בחודשים הקרובים. הרחבת פארק התעשייה בבני יהודה תהווה עוגן משמעותי בחיזוק התעשייה והעסקים בגולן, באמצעות הגדלת היצע השטחים לעסקים ויזמים.
לפרטים נוספים על אפשרות לקבלת שטחי מסחר ותעשייה, ניתן לפנות לעופר הבר, באמצעות דוא"ל: hcl-asakim@megolan.org.il

קהילת העסקים והיזמות של הגולן

קהילת העסקים והיזמות של הגולן
בשבוע שעבר, התקיים במתחם "האבזלת בני יהודה", מפגש ראשון של הצוות המוביל את קהילת העסקים והיזמות של הגולן. היה מרגש לראות בעלי עסקים, ממגוון תחומים, מכל רחבי הגולן, מתכנסים לצורך למידה, שיתופי פעולה והתפתחות. עופר ויסמין, מהחברה הכלכלית, שמובילה את תחום העסקים והיזמות, הסביר על הרצון להעניק לבעלי עסקים ויזמים בגולן מעטפת תומכת ולאפשר חיבורים לרשויות ולקהילה.
למידע נוסף על קהילת העסקים והיזמות של הגולן

ונזכור את כולם

ונזכור את כולם
בשבוע שעבר, התקיים הכנס השנתי של חטיבה 679 באנדרטת החטיבה סמוך להר שיפון. בכנס השתתפו מאות אורחים, בהם בוגרי החטיבה ממלחמת יום הכיפורים, נציגי המשפחות השכולות ואנשי החטיבה בהווה. לפני הטקס, התקיים סיור באמפי מצפה הר שיפון, שהוקם בידי עמותת החטיבה ושדרך הגישה אליו שופצה בסיוע העמותה, המועצה האזורית גולן ורשות הטבע והגנים. העצרת קיבלה השנה תהודה רחבה לאור שנת
ה-50 למלחמת יום הכיפורים. פעילויות רבות בנושא יתקיימו בגולן בשנה הקרובה בשיתוף משרד הביטחון, היחידה להנצחת החייל, הקרן הקיימת לישראל והמועצה האזורית גולן.

ברכת הדרך לשרון פז-אגאי

ברכת הדרך לשרון פז-אגאי
בשש השנים האחרונות, ניהל שרון את המרכז הקהילתי גולן. בשנים הללו, התרחבו המרכז הקהילתי ושלוחותיו, הן בהיקף העשייה והן בכמות אנשי הצוות. כמנהל שהוביל את התהליכים הללו, שרון היה משמעותי לכל אנשי המרכז הקהילתי והמועצה. אחד משיאי העשייה היה ההצלחה להביא למודעות גופי הפקה מהגדולים בארץ והפיכת "צנובר - לב הגולן" למוקד מרכזי להופעות ואירועי תרבות.
בסוכות, החלום התגשם כשעומר אדם ו"זאפה" הגיעו ל"צנובר". בסוף השבוע שעבר, קיימנו מסיבת פרידה לשרון, אליה באו שותפים לדרך, חברים ועובדים. שרון קיבל מתנה מראש המועצה - תמונה של נופי הגולן, שצולמה בידי עוז רייזנר. אנו מאחלים הצלחה רבה לשרון בתפקידו החדש כמנהל המרכז הקהילתי של צפת ומודים לו על שנות העשייה בגולן.

הן משלנו

הן משלנו
השבוע, נעמי כהן (נוב) ודבש מני (נטור) סיימו שתיהן קורס קצינות. כמיטב המסורת, גם הן נפגשו עם ראש המועצה, חיים רוקח, שבירך אותן על עשייתן ותרומתן והעניק להן שי צנוע מטעם המועצה. בהצלחה בהמשך הדרך.

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן

עדכון שבועי מהמרכז הקהילתי גולן
רוחות של סתיו באויר, השיגרה חוזרת לעצמה אחרי החגים וחגיגת הבחירות.
בנוסף התחלנו לבקש על הגשם, ואנחנו עוקבים אחרי התחזיות בתקווה לחורף טוב.
השבוע יתקיים חדר בריחה וירטואלי לנוער עם משקפי תלת מימד, ייפתחו שתי תערוכות באשכול אופק ובצנובר, למבוגרים תתחיל סדנת מרקחות חורף, ולקינוח הרצאה מרגשת ומחוייכת על אמא צעירה שמגלה יום אחד שהבת שלה לא רגילה.
כל הפרטים כאן >>
https://bit.ly/news_031122