22/12/2022 עדכון משולחן המועצה

משולחנו של ראש המועצה

משולחנו של ראש המועצה
ימי החנוכה מזמנים לנו בילויים משפחתיים, הדלקת נרות והכנסת אור לבית, טיולים ושמחה. מטיילים רבים מגיעים לגולן ונחשפים לייחודיות של המקום. בשבוע שעבר חנכנו את תערוכת "לגעת באור" שהביאה לגולן מייצגים ייחודיים וייצרה עניין רב וביום חמישי השבוע תינעל, ותמשוך אליה מבקרים רבים עד לרגע האחרון.
למידע נוסף על משולחנו של ראש המועצה

בימים ההם בזמן הזה

בימים ההם בזמן הזה
ביום שני השבוע, התקיימה הדלקת הנרות המסורתית של ראשי הרשויות בצפון, בלשכתו של אלוף פצ"ן. האלוף אורי גורדין שאירח את ראשי המועצות דיבר על חג החנוכה כביטוי לעצמאות, גבורה והצורך שלנו לקחת את גורלנו בידינו. ראש המועצה, חיים רוקח, התכבד בהדלקת החנוכייה ובדברי תודה לאלוף ולכוחות צה"ל המבטיחים כי שגרת החיים תישמר בצפון הארץ. תודה לאלוף אורי גורדין על האירוח הלבבי ועל העשייה המסורה למען ביטחון תושבי הצפון.
צילום: נדב אברג'ל, קצין הגמ"ר 210

לגעת באור

לגעת באור
היום (ה') מסתיימת במתחם צנובר לב הגולן תערוכת "לגעת באור"; תערוכת אומנות שבה מוצגות ארבע יצירות אור אשר נוצרו במיוחד לגולן וברוח הגולן בידי אומני אור מובילים בתחומם: מלוינה פולק, אימרי שביט, איתי רם ודור טייכר. לצד חדרי האור הוצגו תערוכת גופי תאורה ותערוכת צילום של אומני הגולן והגליל.
למידע נוסף על לגעת באור

הכנסת ספר תורה לזכרו של משה סולניק ז"ל

הכנסת ספר תורה לזכרו של משה סולניק ז"ל
ביום ראשון השבוע, ערב נר ראשון של חנוכה, התקיימה באבנ"י אית"ן הכנסת ספר תורה לזכרו ולעילוי נשמתו של משה סולניק ז"ל, שדמותו יוצאת הדופן כאיש חסד ומורה דרך מחונן הייתה ידועה לכל. ספר התורה הוכנס גם לזכר הוריה של נגה סולניק (תבדל לחיים ארוכים), אלמנתו של סולניק ז"ל. אביה של נגה היה בן קיבוץ עין חרוד, בעל תואר דוקטור לבוטניקה, ואמה לחמה בשורות ההגנה והייתה קצינה בקורס הקצינות הראשון של צה"ל. לימים חיברה שיטה ייחודית ללימוד עברית לעולים חדשים בגולן.
למידע נוסף על הכנסת ספר תורה לזכרו של משה סולניק ז"ל

ביקור יו"ר ועדת הכספים של קק"ל בגולן

ביקור יו"ר ועדת הכספים של קק"ל בגולן
יו"ר ועדת הכספים של קק"ל, גדי מאירי, ביקר השבוע בגולן והצטרף לסיור בשטח בהובלת ראש המועצה, חיים רוקח, סגנו גל גפני, יאיר גולן ומוריה סנדלר מהיחידה החקלאית ואיתן שדה ואריאל שגיא מ"מי גולן". הסיור התמקד בעשייה החקלאית בגולן ובמהלכו הגיע האורח לחוות היישום החקלאי באבנ"י אית"ן וכן למאגר "חושן" החדש.
למידע נוסף על ביקור יו"ר ועדת הכספים של קק"ל בגולן

סל שירותים ליישובים- השלב הבא

סל שירותים ליישובים- השלב הבא
בשנה האחרונה, פועל צוות משותף של בעלי תפקידים מהמועצה והיישובים להסדרת סל השירותים הניתן לכל יישוב. סל השירותים הוא תקציב שהמועצה מעבירה ליישובים כתמיכה שאינה מיועדת לנושא מסוים אלא לפעולות היישובים, על פי שיקול דעתם. העקרונות שסוכמו ויהוו מדד לקביעת היקף התמיכה הם: מספר התושבים ביישוב, מספר הילדים, אחוז הגידול והצמיחה, מספר הוותיקים ביישוב, גודל שטחי המרחב הציבורי ועוד.
למידע נוסף על סל שירותים ליישובים- השלב הבא

קפה עם חיים בבני יהודה

קפה עם חיים בבני יהודה
במסגרת המפגשים של ראש המועצה עם תושבים, התקיים השבוע מפגש של חיים רוקח עם תושבי בני יהודה, שהוא היישוב הקהילתי הגדול ביותר במועצה אזורית גולן. במפגש העלו התושבים בקשות, מחשבות במגוון נושאים ובהם: נוי, קליטה עתידית, מחסור בחניות לרכבים ועוד. הדברים נאמרו ברוח טובה וראש המועצה הקשיב לדברים שנאמרו. אביעד שטראוך, מנהל הקהילה בבני יהודה אמר כי "הגעתו של ראש המועצה למפגש אישי עם התושבים, המחישה לכולנו כי טובת היישוב עומדת לנגד עיניו ולנגד עיני המועצה, וכי כל המעורבים מבקשים לראות את בני יהודה גדלה ומתפתחת".
credit: wikipedia open use

האוטו שלנו גדול וטעים

האוטו שלנו גדול וטעים
החנייה העליונה של המועצה נמלאה השבוע בפוד-טראקים צבעוניים שהגיעו להסדרת תהליך הרישוי של הפעלתם, וזאת במסגרת יום רישוי מיוחד שאורגן עבור היזמים. רותם שרון ותמיר ארוילי, ממחלקת רישוי העסקים במועצה, הובילו את הליך הרישוי שנועד להסדיר את הפעלתם המסודרת כחוק של המזנונים הניידים הפועלים ברחבי המועצה האזורית גולן. בין השאר, נבדקו תנאי התברואה והעמידה בקריטריונים של משרד הבריאות בתחום המזון, לטובת שמירת בריאות הסועדים.
 
למידע נוסף על האוטו שלנו גדול וטעים

כל קהילה צריכה מנהיג/ה

כל קהילה צריכה מנהיג/ה
השבוע נפתחה באגף הקהילה של המועצה הכשרה ייחודית לבעלי תפקידים ובוגרי קורס מובילי קהילות, בנושא "מנהיגות השתתפותית בקהילה". הקורס מקנה תפיסה וכלים למנהלי יישובים, במטרה לעודד שיתופיות של כל קשת הקולות בקהילה. ההכשרה נולדה מתוך ההכרה כי ככל שהגולן גדל הוא גם מתגוון ומביא הזדמנות ליצירת חיבורים חדשים. בכדי שחיבורים כאלה יתרחשו, יש צורך להעניק לקהילות המבוססות כלים שיאפשרו רענון של הנורמות החברתיות המוסכמות לטובת חיים משותפים.

למידע נוסף על כל קהילה צריכה מנהיג/ה

שינוי תוואי- כביש עוקף בני יהודה

שינוי תוואי- כביש עוקף בני יהודה
השבוע התקיימה במחלקת ההנדסה של המועצה ישיבת סטטוס בנוגע לפיתוח תכנית מפורטת לתכנון כביש עוקף בני יהודה. המצב כיום בו הכניסה לבני יהודה מתבצעת ישירות מאחד הצירים הראשיים והעמוסים לכניסה לגולן, מהווה מפגע בטיחותי לתושבים וכן יוצרת חיץ פיזי בתוך היישוב עצמו. הכביש החדש יקצר את ההגעה לאזור התעשייה בני יהודה, שגם הוא נמצא בתנופה משמעותית, וכן יאפשר גישה נוחה יותר ליישובים נאות גולן, גשור, אפיק וגבעת יואב.
למידע נוסף על שינוי תוואי- כביש עוקף בני יהודה

תיירנים מוכשרים

תיירנים מוכשרים
השבוע החלה ההרשמה להכשרה בשיתוף חברת "בוקינג", (Booking.com), לשיפור העבודה מול האתר והתמקצעות בחידושים שהאתר מציע למשתמשים. ההכשרה תתקיים בתאריך 23.1.23, במתחם "צנובר" ונותרו מספר מקומות אחרונים. השבוע גם החל שיווקם של מספר קורסים, בשיתוף "מעוף", בנושאים: שיווק דיגיטלי, קורס לניהול תיירות מקומית וקורס לתכנון שנה עסקית.
למידע נוסף על תיירנים מוכשרים

הם אלופים והם משלנו!

הם אלופים והם משלנו!
בשבוע שעבר התקיים בבית הספר להגנת היישוב יום כשירות לשבע מחלקות הגנה שנבחרו מכל הארץ. מחלקת ההגנה של היישוב מיצר ייצגה את אוגדה 210 וזכתה במקום השלישי והמכובד. ליום הכשירות, קדמו אימונים בהובלת צוות מדריכי הלוחמה של הגמ"ר 474, אשר התמקדו בכשירות ירי ולחימה ביישוב. ברכות למועצה האזורית גולן ויישר כוח גדול לרבש"צ ולמחלקת ההגנה של היישוב מיצר.

שגיב לוין ז"ל

שגיב לוין ז"ל
אבל גדול נפל על קיבוץ גשור, עת נודע על לכתו בטרם עת של שגיב לוין בנם של שי לוין ואיזבל ז"ל. שגיב שהיה בן 25 במותו, גדל והתחנך בגשור ובבתי ספר באזור דרום הרמה והסביבה. הוא היה אהוב ומסור על משפחתו וחבריו. את חיוכו של שגיב אי אפשר היה לפספס, כמו גם את כל הטוב והיופי שהיו בו. שגיב פעל רבות בעשייה משמעותית בחינוך החברתי קהילתי בגשור כמד"צ. הוא חזר להדרכה גם לאחר שהשתחרר מצה"ל. שגיב היה מדריך מיתולוגי. הילדים שהדריך, שהיום הם כבר נערים ונערות, עדיין מעריצים אותו ומתייחסים אליו כאח גדול ששמר ודאג להם.
למידע נוסף על שגיב לוין ז"ל

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן

העדכון השבועי מהמרכז הקהילתי גולן
חנוכה שמח!
מקוים שאתם נחים, מטיילים ומבלים עם המשפחה.
היום ננעלת תערוכת 'לגעת באור' במתחם צנובר. התערוכה היתה הצלחה גדולה (אזלו כל הכרטיסים מהר מהצפוי), ופנינו לאירועים הקרובים שיתקיימו בשבוע הקרוב.
לשמחתנו, גם להופעה של אברהם טל שתתקיים ביום שני הקרוב אזלו הכרטיסים, כך שאנחנו ממליצים לכם כמו תמיד, להתעדכן באתר ולהזמין כרטיסים מראש.
להמשך קריאה לחצו כאן >
https://bit.ly/news_221222