בני יהודה חוגגים יובל

בני יהודה חוגגים יובל

כתב צחי בוחניק, מנהל הקהילה.
בערב יום העצמאות, חגג היישוב בני יהודה יובל להקמתו. הערב המושקע הובל על ידי מנהלת התרבות, מיטל גור, בהשתתפות עשרות תושבים, שעלו לבמה למופעי ריקודים, שירה ובידור והיה הצלחה גדולה.
במקום, הופעלו מגוון רחב של דוכני מזון, מופע די-ג'יי, תערוכת תמונות מימי הקמת היישוב ועד היום, לוח ברכות ענק והפעלות רבות ומגוונות. לאירוע, הגיעו כ-1700 תושבים נוכחיים ותושבים מימי הקמת היישוב, שהוזמנו והגיעו במיוחד לאירוע.
ראש המועצה, חיים רוקח, כיבד אותנו והגיע לברך. יחד אתו הגיעו מנכ"ל המועצה, גלעד הילמן, רותם קבלו, מנהלת אגף קהילה והמלווה הקהילתית שלנו ושותפה לעשייה ביישוב, לירון סטולרו.
בערב האירוע, חולקו תעודות הוקרה לחברי קהילה על עשייתם ביישוב לאורך השנים -אנשים וקבוצות ביישוב שתורמים בצורה יוצאת דופן לקהילה. בין המקבלים, היו קהילת בית אל, קהילה של תושבים יוצאי גרמניה המתגוררים ביישוב, משולבים בקהילה בצורה נהדרת ומהווים דוגמה ומופת להתנדבות וקהילתיות. אנו מאחלים ליישוב שנים רבות של צמיחה ועשייה חברתית וקהילתית.
קצת עלינו: בני יהודה הוא גדול יישובי הגולן וזה ללא ספק רגע מרגש עבורנו תושבי היישוב ועבור הגולן כולו.
היישוב, שהחל את דרכו כמקום המגורים של עובדי התעשייה האווירית, גדל והתפתח מאז והפך להיות המרכז האזורי המוניציפלי של יישובי דרום הגולן, בו ממוקמים המרפאה, הבנק, הסופרמרקט, בית הספר, הבריכה האזורית, בית כנסת, נקודת המשטרה, נקודת מד"א, כיבוי האש, שירותי הדואר, הספרייה ועוד.
ביישוב, מתגוררות כ-400 משפחות בקהילה אחת, שמחה והטרוגנית, שמקיימת חיי חברה וקהילה משובחים, עם מגוון רחב של אירועים משותפים, בחגים ובמשך השנה. הקהילתיות ביישוב באה לידי ביטוי באירועים השמחים שלנו בחגים, בלידות, בציון גאוות מקומיות עם בני ובנות היישוב שעושים חיל בצבא, בענפי הספורט והתרבות ובכלל, אך לא פחות חשוב, גם ברגעים הקשים בהם הקהילה מחבקת ועוטפת משפחות ברגעי משבר ואובדן.
ביישוב, פועלת חנות הבי"גוד, שמופעלת על ידי מתנדבות מדהימות. אל החנות מגיעים תושבות ותושבים מכל האזור, על מנת להתחדש במגוון רחב של פריטים איכותיים, החל מביגוד ועד צעצועים לילדים. המוצרים בחנות נמכרים במחירים נמוכים מאוד שעוברים לממן מגוון של פעילות חינוך, תרבות, חברה ובעיקר רווחה וסיוע למשפחות.
מערכת החינוך החברתי-קהילתי ביישוב מצליחה לשמור על רמת פעילות מדהימה עם שתיים-שלוש פעילויות בשבוע, לכל שכבת גיל וצוות חינוכי מנצח ויציב, שמוביל בגאווה גדולה את ילדי ובני הנוער הרבים ביישוב.
ועדת הוותיקים, או נכון יותר ועדת "הפנאי פלוס", מצליחה לשמור על חיי חברה פעילים לוותיקי היישוב הרבים עם יציאות לטיולים, מפגשים חברתיים, הופעות תרבות ועוד.
הוועדות הרבות, המורכבות ממתנדבים ביישוב, פועלות במגוון תחומים, החל מסיוע לפרט, לידה, איכות סביבה, תרבות, חיילים, עזרה בשיפוצים ועד אקלום וקליטה, טיולי משפחות ועוד.
לא הכול פשוט. יישוב בגודל של בני יהודה, ובעיקר כזה המהווה מרכז אזורי ליישובי האזור, צורך משאבים רבים, הן בעלויות כספיות והן בהון אנושי, שלא תמיד קיימים עבורנו. בנוסף, עלינו לשמר את הנראות של היישוב, כשהוא מארח מדי יום מאות תושבים מרחבי דרום הגולן. אך הקסם שגורם ליישוב להיות מוצלח יפה ומשגשג הוא ההקרבה האישית, של אנשים כל כך רבים במערכת, שנותנים מעצמם הרבה מעבר למצופה והיכולת שלנו כיישוב לעבוד בשיתוף פעולה יוצא דופן עם המועצה ועם המרכז הקהילתי ולא פחות חשוב, עם היישובים סביבנו.
נאחל ליישוב שימשיך לגדול, לצמוח ולהוות דוגמה ומופת לקהילתיות מדהימה, למרות כל החסמים והקשיים הקיימים בדרך.
חג עצמאות שמח ובעיקר יום הולדת שמח לבני יהודה.
צילום ירין טובול.