טקסי יום הזיכרון

טקסי יום הזיכרון

אל טקס יום הזיכרון בגמלא, הגיעו השנה משפחות שכולות רבות, תלמידים ותלמידות מהגולן, חברים, בני משפחה ואנשים המבקשים לשמר את הזיכרון של אלו שבזכותם אנו כאן.
לאחר שנתיים, בהן התקיימו טקסים ללא נוכחות קהל והעברנו את הטקסים בזום, קיבלנו פניות של תושבים ומשפחות שביקשו לצפות בטקס. הוחלט לשדר את הטקס בזום ובדף הפייסבוק של המועצה. דרך אמצעים אלו, הצטרפו אלינו עוד 300 צופים. למי שמבקש, ניתן לצפות בהקלטת הטקס בדף הפייסבוק של המועצה.
לטקס הגיעו רב העיר קצרין, הרב יוסף לוי וראש מועצת קצרין, דימי אפרצב. את צה"ל ייצג אל"מ יניב מלכה, סגן מפקד אוגדת הבשן. היה טקס מרשים ומרגש. בני ובנות משפחה סיפרו על הנופלים, שרו וניגנו. כמדי שנה, לפני תחילת הטקס, הונחו זרים ועציצי פרחים על קיר ההנצחה. זו הזדמנות להודות לכל השותפים לטקס - צוות הרט"ג, צוות המרכז הקהילתי גולן ועובדים נוספים מבתי הספר ומהמועצה, שסייעו להקמת והצלחת האירוע. את הטקס הובילה נטע קציר, מ"מעיינות תרבות יהודית-ישראלית", שעושה זאת במסירות ומקצועיות כבר שנים.
ההשתתפות בטקס בתל סאקי גדלה אף היא משנה לשנה. טקס הזיכרון לנופלי תל סאקי מאורגן על ידי משפחות הנופלים ועמותות נופלי תל סאקי. לטקס הגיעו השנה כ-1,000 איש, בהם משפחות שכולות, חברים, מכרים ולוחמים לשעבר. הטקס לזכרם של 32 הנופלים היה מכבד ומרגש והרוח הגולנית ניכרה בו.