עדכון משולחנו של גל גפני סגן ראש המועצה

עדכון משולחנו של גל גפני סגן ראש המועצה

סל שירותים – קיימנו השבוע ישיבה נוספת של צוות ההיגוי הפנימי לגיבוש ועדכון סל השירותים לישובים. מדובר בתהליך עומק ממדרגה ראשונה, המאפשר לנו לבחון את כל היחסים הכספיים בין המועצה לישובים. תאריך היעד לסיום ואישור המהלך הוא יוני 2022, מה שאומר שאת שנת התקציב הבאה עוד נפתח לפי המודל הנוכחי.
 
ועד מנהל מכון שמיר – השתתפנו חיים ואני בישיבת ועד מנהל מכון שמיר. דינה גלעד מנכ"לית המכון וד"ר ירון דקל המנהל המדעי של המכון סקרו את העשייה המרשימה ורחבת ההיקף המתרחשת בימים אלו במכון (לא שהיינו צריכים ישיבת ועוד מנהל כדי לדעת את זה...). כן אישרנו בישיבה את מבנה והרכב דירקטוריון חברת המסחור של המכון המוקמת בימים אלו.

כלים גישוריים בשיח רב דורי – זכיתי לפתוח את הרצאתה המעולה של מריאלה יעבץ בוחניק בנושא הזה, שארגנו מרכז גישור בשיתוף מרכז גישור של גליל עליון. ההרצאה נגעה בשני הנושאים הנ"ל שמעסיקים אותנו מאוד – הטמעת שפה וכלים גישוריים במרחב הגולני וכן היחסים בין הדורות, בעיקר סביב הזקנה וההעברה הבין דורית. ממה שהספקתי לשמוע הייתה הרצאה מרתקת!

פתיחת תערוכת אמנים – ביום שני בערב פתחנו את התערוכה המתחלפת השלישית באולם אורן בצנובר. התערוכה הפעם הייתה מרגשת במיוחד כיוון שהוקדשה לאמני בני יהודה. היה מרגש ומשמעותי לראות את החיבור בין היצירות, האמנים והקהילה עצמה. יישר כוח גדול לגל שוורץ מנהל תחום אמנויות הבמה במרכז הקהילתי, לגלית קוסובסקי מזרחי מהמרכז הקהילתי שאוצרת את התערוכות בכישרון רב ולצחי בוכניק מנהל קהילת בני יהודה על הובלה משותפת של התערוכה המקסימה הזו.

רמת טראמפ- גם בשני בערב (ברצף מצנובר...) קיימנו שיח משמעותי מאוד עם תושבי רמת טראמפ. לשמחתנו השבוע התקבלה המשפחה ה18(!!) ומתוכן כבר 15 משפחות מתגוררות בפועל בישוב. השיח עסק באופן טבעי בפיתוח הישוב ובבינוי הקהילה, והיה כמובן מרגש מאוד לראות ולהיווכח שוב בהון האנושי המרשים מאוד שהתנקז לישוב המופלא הזה. יישר כוח גדול לצוות אגף קהילה שמוביל ומלווה ביד רמה – לרותם מנהלת האגף, גיתית ומיכל מהפיתוח הקהילתי שמלוות את הישוב צמוד, למיה שולמן מנהלת מחלקת קליטה הטריה (לא חדשה במועצה לא לטעות...), לנורית המלווה החברתית מטעם החטיבה להתיישבות ולמנהלת הקהילה החדשה – רעות טל לוי מאודם!

אסיפה כללית אוהלו – השתתפתי (בזום) באסיפה הכללית האחרונה כנראה אי פעם של מכללת אוהלו, הזדמנות מצוינת לסגור פרק מרשים בחיי האקדמיה בגולן ולציין את פתיחתו של פרק מפואר עוד יותר, יחד עם מכללת תל חי.

מיגור שפני סלע – התחלנו בשעה טובה בפרויקט מיגור שפני הסלע, עקב מחלת הלשמניה שמביאים אתה השפנים. האתר הראשון שמטופל בפרויקט הוא בתיה"ס מעלות הגולן/ברנקו וייס, שסובלים ממפגעים קשים מאוד במשך שנים ארוכות וכל הפתרונות שנוסו לא עזרו. כולנו תקווה ובטחון שבסיומו של הפרויקט הנוכחי נוכל להחזיר את השקט מפגעי בעלי החיים לבתי הספר הללו.

פיתוח פארק התעשייה והחקלאות החדשנית בבני יהודה- בהובלת החכ"ל נפגשנו עם משרד הכלכלה ומשרד החקלאות לקידום הקצאות המגרשים בפארק החדשני והמיוחד הזה. הגדרנו לוחות זמנים ואבני דרך להמשך פיתוח שיאפשרו לנו להיות בהקדם עם מגרשים משולבים חקלאות ותעשייה כחלק משמעותי מאוד מפיתוח הכלכלה באזור.

היערכות לשנת הלימודים – קיימנו ישיבה רחבת היקף ומשתתפים על כלל התחומים הנוגעים להערכות לפתיחת השנה במוסדות החינוך. שמחתי לראות שלמעט מספר פערים ידועים ומטופלים אנו ערוכים בצורה יפה וראויה לפתיחת השנה.

גנים ביונתן – ישבנו עם הנהגת הישוב להיערכות לפתיחת שנה בגנים בישוב, כשבמוקד עומד הגן החדש בישוב שאנו מביאים עבורו מבנה יביל. כדי שלא יהיה משעמם, הפרויקט סבל ממספר עיכובים ומסתמן שהוא יעמוד מוכן ברגע האחרון ממש. במקביל לבדיקת החלופות השונות במקרה שלא נצליח לסיים את הפרויקט עד 1/9, הבטחנו להם שאם צריך אנחנו באים כולנו לתקוע מסמרים ולקשט את הקירות, העיקר שהגן יפתח כמתוכנן...
ועד גבעת יואב בנושא פעוטון – נפגשתי (בזום...) עם ההנהלה הקהילתית של גבעת יואב לגבי מבנה פעוטון חדש בישוב. אנחנו רואים בפעוטונים מנוע צמיחה משמעותי לישוב, ועל אך המורכבות הרבה מבחינת המועצה (פעוטונים הם מערכת פרטית למעשה...) אנו עושים ככל שביכולתנו לתמוך חידוש והקמת פעוטונים. סיכמנו שלמרות שכרגע אין ביכולתנו להקצות לכך משאבים נוספים, הישוב יתקדם בכוחותיו. המועצה עושה ותעשה מאמצים רבים להקצאת משאבים מתאימים לייעודיים לתחום.

 

צילום אוהד עומסי