מפגש אשכול מעלות הגולן בחד נס

מפגש אשכול מעלות הגולן בחד נס

מתוך רצון וראיית עולם המנגישה שירותים לתושבים ביישובים עצמם ולמען חיזוק תחושת השייכות והזהות האזורית, הוחלט על הקמת האשכול הרביעי-מעלות הגולן. היישובים השייכים לאשכול מעלות הגולן הם רמות, חד נס, אניעם, מעלה גמלא וכנף.

 

ביום שלישי בערב נערך מפגש פתוח לתושבי האשכול, שמטרתו הייתה גיבוש זהות האשכול-מהקמת ביה"ס מעלות הגולן שנמצא במושבו הזמני ברמות ועתיד לעבור לחד נס ועד להיותו מרכז אזורי המעניק שירותים לתושבי האשכול.


הערב היה מרגש מאוד. היה מרגש לראות את "היחד" של התושבים, מיישובים שונים, הורים לילדים במגוון גילאים יושבים יחד, וותיקי הגולן, תושבים חדשים, יושבים בנחת במאור פנים ודנים על אופי הפעילויות הקהילתיות הנדרשות במסגרת האשכול, בצורך במרכז קהילתי אזורי אליו יגיעו ובו ישתמשו כלל תושבי האזור, בגילאים השונים. בימים בהם הרשת רועשת ורוגשת בשל השיח המתלהם וחוסר הכבוד לאחר, מרגש לראות את הציבור הגולני מנהל שיח פתוח גם כאשר ישנן אי הסכמות.


המפגש היווה הזדמנות למפגש אמיתי, להכרות עם השכנים, לבניית שייכות אזורית משותפת ותחילתה של קהילה אזורית. התושבים ישבו, דנו ועסקו ברצונות ובצרכים ממרכז אזורי שכזה כדוגמת מרפאה, מרכז וותיקים, מרכז המכיל מרכבים עסקיים וקהילתיים כאחד. בנוסף דנו התושבים, באפשרויות לשיתופי פעולה יישוביים בתחומים שונים. בהמשך, עסקו בשאלה- מה אפשר לעשות כבר מהיום? אילו יוזמות יחזקו את הקשרים בין התושבים והיישובים.


אגף קהילה יאסוף את החומרים לכדי מסמך רעיונות ועקרונות שיהווה בסיס לצוות/י העבודה שיחזקו את המשך בניית האשכול.


בהזמנות זאת, נודה לכל השותפים לערב זה: לצוות המרכז הקהילתי ולאגף קהילה שבעבודה משותפת בנו את הערב. לצוות בית ספר מעלות הגולן ולהנהגת ההורים. למנהלי הקהילות שעוסקים בסוגיית הקמת האשכול כבר זמן מה ושותפים אמתיים למהלך, לחד נס על האירוח החם ולתושבים הרבים שהגיעו וניהלו שיח פורה שיהווה קרקע לפעילות העתידית.


תודה רבה לכם. נהניתי והתרגשתי מאוד.