תהליך אסטרטגי במיצר

תהליך אסטרטגי במיצר

בסוף השבוע האחרון התקיים במיצר אירוע ״אינטנסיב קהילתי״- שלושה ימים של אירועים קהילתיים המהווים יריית פתיחה לתהליך הפיתוח האסטרטגי של מיצר לשנים הקרובות.
 
האירוע המחיש לי את חשיבות שיתוף הקהילה, בבניית העתיד היישובי. ההתרגשות של התושבים ניכרה על פניהם. כשעליתי לברך, התרגשתי גם אני. ה"יחד" הקהילתי, השותפות, הרעיונות, הנוכחות הגדולה... הכל היה שם. כולם נרתמו למען הקהילה, למען העתיד המשותף וההתחדשות של מיצר. אני מאחל ליישוב, להנהגה ולתושבים הצלחה גדולה בתהליך ונמשיך להיות שם לתמוך ולסייע!
 
וכך כתבו חברי הצוות המוביל את התהליך:
״אינטנסיב קהילתי״- שלושה ימים של אירועים קהילתיים שהשיקו את תהליך הפיתוח האסטרטגי של מיצר לחמש שנים הקרובות. את סוף השבוע הזה פתחנו באירוע חגיגי- ערב בסגנון הרצאות TED של יזמויות בתחילת דרכן (וחלימתן) של תושבי מיצר וקריאה לשיתופי פעולה שונים בין החברים. בערב קיבלנו את ברכת הדרך מחיים רוקח-ראש המועצה .
בשישי בבוקר התקיים בוקר שולחנות עגולים במודל של ״קפה דילמה״. מועדון מיצר שינה פניו לבית קפה חגיגי המופעל על ידי ילדים ונוער מהמושב. בכל שולחן נידון נושא אחר הקשור בהתפתחות המושב: צמיחה דמוגרפית, חינוך, ארגון וקהילה. את השולחנות ליוו גם מלווים מקצועיים ומשמעותיים מחוץ לישוב.

לאחר מכן התקיים משחק ילדים ומבוגרים , ארוחה משותפת , קבלת שבת וערב שירה בציבור. למחרת הייתה התארגנות לירידה לכנרת לפיקניק משותף.

המפגשים המשותפים היו משמעותיים ומאחדים ותרמו רבות לחידוש ודיוק התוכניות לעתיד בכל ההיבטים, כמו גם ההרגשה של חיבור לשטח ולקהילה המתעצבת במיצר.

את התהליך מלווה המועצה, החטיבה להתיישבות וצוות שהתגייס לטובת העניין.