חוף "דוגה"

חוף "דוגה"

חוף "דוגה" בכנרת עבר שדרוג ובקרוב, ייפתח לציבור. זאת, לאחר שוועדת המכרזים של איגוד ערים כנרת בחרה במכרז להפעלתו את היזמים: "קמפינג אי-שם" ו"סוזנה ביסטרו בר"-יזמים מהגולן. בחוף הושקעו 30 מיליון ש"ח, על ידי משרדי התיירות, האוצר, הפנים ואיגוד ערים כנרת.
 
חוף "דוגה" ממוקם בצפון-מזרח הכנרת ומשתרע על שטח של כ-100 דונם. זהו החוף הראשון שתוכנן ובוצע מכוחה של תכנית תמ"א 13/13/א' לחופי האיגוד, שמטרתה פיתוח תיירותי והנגשת החופים לציבור, תוך שמירה על ערכי הטבע, הסביבה והמורשת. התכנית כוללת 15 מחופי איגוד ערים כנרת וקטעים של "שביל סובב כנרת".

"דוגה - פארק נופש חופי" כולל חוף רחצה מוכרז, מבני שירותים ומלתחות, הנגשה מלאה, מתקני ספורט ומשחק וחניון כלי רכב. כמו כן, מציע חוף "דוגה" אפשרויות קמפינג מגוונות, בתמהיל ראשון מסוגו בכנרת - קמפינג ללינת שטח בסיסית בשטח הפתוח, חניון לילה משולב לכ-40 אוהלים במתחמים מוסדרים עם תשתיות נלוות, חניון לילה לכ-37 קרוואנים, כולל חיבורי חשמל, מים וביוב לכל קרוואן ועוד. בנוסף, בחוף יש אזורים להקמת אוהלי קבוצות של כ-12 יחידות אירוח קלות. כמו כן יש בחוף, מבנה מסעדה מרווח לישיבה מקורה, חנות נוחות ומזנון. בחוף, גם הוקמה מזרקת מים צבעונית שתפעל בשעות הערב.

הכניסה לחופי איגוד ערים כנרת היא חינם, החנייה בחניוני הרכב - בתשלום. בחוף "דוגה", שטחי קמפינג בסיסי פתוחים ללא תשלום ושירותים נוספים בתשלום.

 

צילום אבי אריש