משולחן ראש המועצה,

משולחן ראש המועצה,

ישראל עוברת תקופה קשה בשבועיים האחרונים. אל תושבי הדרום שחיים במציאות לא פשוטה של הפגזות כבר זמן רב, הצטרפו גם תושבי המרכז ואחריהם גם תושבי הגליל המערבי. גם פה בגולן היו נפילות בשטחים פתוחים. בגליל העליון היו ניסיונות חדירה בגדר המערכת ונפילות טילים בשטח פתוח.
 
חרף כל אילו, בגולן שקט ונשמרת השגרה המלאה.
 
יותר מכך, אירחנו בתקופה האחרונות אלפים מתושבי דרום ומרכז הארץ. אל הגולן הגיעו משפחות וחברים של תושבים וגם תושבים שביקשו לעזוב את אזור המגורים שלהם מחמת המצב, ללא הכרות עם המארחים. מרכז קהילתי גולן בשיתוף המועצה ותיירות גולן, הוציא קריאה לבעלי יחידות אירוח, מתחמי צימרים ואטרקציות, להירשם ולאפשר אירוח ובילוי ללא תשלום. ההתגייסות הייתה מדהימה והיא ממשיכה כל העת. גם המועצה והחברה הכלכלית גולן פתחו זרועות וסייעו בפתיחת הבריכות ללא תשלום לתושבי הדרום.
 
בפארק הירדן אפשרנו לינה ואירוח של משפחות וקבוצות מהדרום. עין קשתות, אתר המורשת המדהים פתח גם הוא את שעריו לסיורים ללא תשלום לתושבי הדרום. גם במסגרת פסטיבל ארץ הגולן, הקצנו כמות כרטיסים, ללא תשלום, לתושבי הדרום השוהים באזור. היישובים והתושבים התגייסו לפנק ולארח בכל דרך. קבוצות בני נוער הגיעו במרוכז מיישובי הדרום, והתארחו ביישובי הגולן השונים.
 
זו הסולידריות הגולנית, במיטבה. ההתגייסות של כולכם מרגשת. היכולת לחבק את כל מי שביקש. לדאוג לכל צורך-קטן כגדול, החל מכביסה, תרומת בגדים בהתאם לצורך, ארוחת צהריים וערב, פינוקים ועד הסעות לאן שצריך. תודה לכולכם על שותפות ונתינה. כמה טוב יש בגולן! נאחל לכולנו ימים שקטים ובטוחים.

 

צילום אריק בן חיים