אז מה היה לנו השבוע?

אז מה היה לנו השבוע?

 
מהי אמנת הגולן ומה מטרתה?
אמנת הגולן נכתבה במטרה לחבר את כל ראשי המפלגות, לפעול לקידום ופיתוח הגולן. החתומים על האמנה מקבלים על עצמם לפעול לפיתוח, קידום, ביסוס ההתיישבות בגולן תוך קידום חבל ארץ ייחודי זה אל יעד הכפלת האוכלוסייה.

 

אנו מאמינים כי בימים הקרובים ימשיכו ויחתמו ראשי מפלגות נוספים. הראשון שחתם על האמנה היה ראש הממשלה ואחריו חתמו גם בצלאל סמוטריץ ראש מפלגת האיחוד הלאומי-תקומה, ראש מפלגת כחול לבן בני גנץ, ראש מפלגת ימינה נפתלי בנט, ראש מפלגת ש"ס אריה דרעי וראש מפלגת תקווה חדשה גדעון סער.

 

גדעון סער, שאמר כבר בעבר על הגולן "חבל הארץ הזה מהווה כבר שנים ארוכות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אני קורא לממשלת ישראל לצאת לתנופת התיישבות נרחבת ברמת הגולן. אני חושב שהגיע הזמן לכך". וזו בדיוק אמנת הגולן.

 

ההתחייבות ליישב, לסייע, לתכנן תוכנית רחבת היקף לגולן תוך השקעת משאבים לאומים למען התפתחותו והתפתחות תושבי הגולן במגוון היבטים-עסקי, בריאותי, חינוכי ועוד. חשוב לציין כי חרף העובדה שמדובר בתקופת בחירות, ברור לנו כי הגולן נשאר ויישאר במרכז השיח ללא קשר לתוצאות הבחירות. הגולן הינו חבל ארץ ייחודי והמפלגות השונות מכירות בערכים החשובים שלו ובתרומתו לחברה הישראלית.