הכנות לפסח

הכנות לפסח

המועצה באמצעות אגפיה וכך גם החכ"ל, בשותפות עם גופים נוספים כמו הרט"ג ונת"י, נערכים לחג. השנה יבלו הישראלים את החג בארץ באזורים שונים ונראה כי גם הפעם הגולן יהווה מוקד משיכה חזק. אנו נערכים לכמות המטיילים הגדולה המגיעה ומבקשים גם מכם בעלי העסקים והתושבים, להיערך.
 
לא מדובר פה רק בהנעת גלגלי הכלכלה לאחר סגרים ארוכים ושנת קורונה, מדובר פה בעיקר בחזרה לשגרת החיים. החזרה לשגרה אחרי תקופה כזו לעיתים משונה. המולת המטיילים, תנועה ערה בכבישים, עומס בעסקים-כל זה מבורך. כולנו זקוקים לחזרה הזו לשגרה. לכן גם אם לעיתים אנו נתקלים באי נעימויות עם מטיילים, קבלו זו בסבלנות והבנה. אנו פועלים בשלל מישורים למזער אירועים כאלו ולהשיב את מרקם החיים לכנו.
 

יחד עם זאת גם אנחנו וגם המטיילים מתבקשים להישמע לכללי הטיול הנכונים, להימנע מכניסה לשטחים פרטים, לא לפתוח שערי בקר או לחתוך גדרות, להיזהר בכביש לא רק ממכוניות-גם מחיות הבר החוצות, לצאת עם מספיק מים למסלול הטיול, עם ציוד מתאים ובהבנה שהמסלול עצמו מתאים ליכולותינו. ובעיקר, בסוף, לאסוף את האשפה ולזרוק לפח. לא להשאיר לצד הדרך, כי חיות הבר פותחות את שקיות האשפה, אוכלות מהן ונפגעות מהמזון או מהשקית עצמה. לעיתים הן רק מפזרות את התוכן שמלכלך את השטח לבאים אח"כ.
 
בואו יחד, נשמור על הגולן נקי!