תושבים יקרים,

תושבים יקרים,
 
הערב נדליק נר ראשון בחנוכייה ונתקבץ סביב אורו, בהרכבים שונים. חג החנוכה הוא חג האור והניסים ורק מתבקש כי נחוג אותו עם משפחתנו וחברינו בשלווה ובבריאות.
 
על מנת לעשות את זה בלב שקט גשו להיבדק. נצלו את מתחמי הבדיקות הפזורים סבבינו. עקבו אחר הפרסומים בעמוד הפייסבוק של המועצה ובעמוד פיקוד העורף. רוצים לבקר את הסבים? לבקר חברים? היבדקו והיפגשו בידיעה שאתם לא מסכנים אף אחד. לא מעט מהחיוביים לקורונה, אינם סובלים מתסמינים אך מדביקים את סביבתם. הם אינם מודעים לסכנה ולכן חשוב שידעו.

כרגע בגולן 9 חולים: 2 באלוני הבשן, 2 בעין זיון, 1 בשעל, 1 בחד נס (אינו נמצא ביישוב), 1 בנוב, 1 בגבעת יואב, 1 ברמות. יש לנו כ-260 מבודדים בגולן. חלקם מאירועי חשיפה גדולים בביה"ס, תנועת הנוער או מעון וחלקם מהשתתפות באירועים או חשיפה במקום העבודה.
צוות החוקרים של המועצה מבצע את החקירות, בהתאם לנוהל משרד הבריאות. חשוב להגיד תודה גדולה לכל מי שאובחן כחיובי, נחקר ונתן לצוות את מלוא המידע. חשוב לדייק ולספר על כל מקום ואדם שהחולה פגש/ה. נכון שלא נעים להכניס לבידוד חברים, שותפים לעבודה, בני משפחה. אך רק כך נצליח לעצור את ההדבקות.
אנו רואים כבר מקרים בהם לא אותר מקור ההדבקה וזה גורם מדאיג. כאשר חסר מידע קשה למנוע את המשך התחלואה.
אנו חייבים לשמור על הכללים-להימנע מהתקהלות ובעיקר להקפיד על מסכה, מרחק ושמירה על היגיינה. הנחיות אלו הן הכלי היחידי שיעזור לנו כעת.
 
כאן בהמשך אספר מעט מהמתרחש בשבוע החולף.