תושבים יקרים שלום רב,

תושבים יקרים שלום רב,

במועצה אזורית גולן יש לנו כעת 47 חולים ו210 מבודדים ביישובי הגולן השונים-חיספין, יונתן, רמת מגשימים, עין זיון, אבנ"י אית"ן, בני יהודה, גשור, נוב רמות ועוד...
לשמחתנו יש לא מעט תושבים שהחלימו ויצאו מבידוד. מזה יומיים המצב סטטי-אין עליה ואין ירידה-אין חולים חדשים אבל אין גם מחלימים. זה הרגע לבחור לאן פנינו מועדות-ממשיכים לרדת בכמות החולים או עולים שוב בכמות החולים וזה בידיים שלנו!

ירידה ברמת התחלואה דורשת מאתנו מחויבות לשמירה על הכללים הפשוטים ממ"ש- מסכה, מרחק ושמירה על היגיינה. לא מתקהלים, לא עורכים ארוחות משותפות, לא ימי הולדת ולא חגים.

זה עניין של כ-10 ימים. בהם ניתן להוריד את שיעור התחלואה למספרים חד ספרתים. נוכל לחזור למספר חולים חד ספרתי אם נחליט שאנו ממשיכים להקפיד על ההנחיות. גם בשמחת תורה וגם בעשרת הימים הבאים. זה משך הזמן שייקח לנו להתאזן. בואו נקפיד על תפילות במרחב הפתוח, ללא ארוחות משותפות בחג וללא קידושים.

אנחנו לא רחוקים מלראות את כלל יישובי הגולן הופכים לירוקים ולכן חייבים להמשיך ולנהוג באחריות קהילתית, לשמור על הבידוד, להקפיד על הסגר, להחליט שנותנים "פוש"-נותנים מאמץ ומתאפקים. לא מסתובבים כשלא חייבים, לא נוסעים, נשארים בבית.

כולנו מכווני מטרה-בעוד 10 ימים הגולן ירוק!