עדכונים

איזה שבוע עבר עלינו-כמה עשינו!

מפעל תעשייה
מתפתחים בתיירות:
השבוע התקיים אירוע חנוכת הרכבל החדש באתר החרמון במעמד מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי. הרכבל החדש, מהווה קפיצת מדרגה משמעותית לרווחת ציבור המבקרים באתר. הקרוניות סגורות, נוחות ומוגנות מפני הקור ומאפשרות עליה מהירה לפסגת ההר. אנו מברכים את מנהלי, עובדי ובעלי אתר החרמון ומאחלים הצלחה גדולה וחורף עם הרבה שלג. אנו מברכים על פיתוח האתר ורואים באתר החרמון עוגן צפוני להבאת מבקרים לגולן. אנו מאמינים שיחד עם אפשרויות הלינה המגוונות ואטרקציות נוספות באזור, התייר המגיע באזור יבחר להאריך את שהותו בגולן.

האבזלת:
נפתח דף פייסבוק למתחם Hubazelet
בדף נעדכן על אירועים, מפגשי מנטורים, ומיטאפים שקורים במתחם, הישארו מעודכנים ותנו בלייק👍 https://bit.ly/2RHqtEY

תעסוקה ויזמות:
חדש! אינדקס עסקי הגולן-כל העסקים במקום אחד. אינדקס עסקים גולן, נבנה מתוך אמונה בכלכלה מקומית, כמנוע צמיחה ובמטרה לקדם את העסקים בגולן. האינדקס מאפשר לתושבי הגולן ליהנות מריכוז העסקים הפועלים במרחב הגולני במקום אחד ונוח. להצטרפות בקלות וללא עלות לחצו על הלינק המצורף/טלפון/מייל
https://did.li/spCNf

04-6851004, tasuka@megolan.org.il, www.golanjobs.co.il

חקלאי נשאר חקלאי? חקלאות עתירת ידע


גם השבוע ובשבוע הבא אנו ממשיכים לערוך מפגשים ביישובים ברחבי הגולן, לחשיפת "קול קורא" ליזמים, תושבים, וחקלאים מהגולן בנושא יזמות בחקלאות. במפגשים, סקרנו את מצב החקלאות בגולן כיום, חזוננו לעתיד, ושיתפנו רעיונות ליזמות בנושאים שטרם מוצו בגולן. ההיענות וההתעניינות של תושבי הגולן מרשימה, והרעיונות היזמיים העולים בסיעור המוחות במפגשים, מעוררי השתאות. נפלא לגלות את ההון האנושי בגולן במיטב היצירתיות שלו!
המועצה רואה ערך עצום בקידום יזמויות פרטיות הנוגעות לתחום החקלאות. לטובת כך, גייסה תקציב ייעודי ממשרד החקלאות והחטיבה להתיישבות, כחלק מתכנית הנחלות, ובנתה את הפלטפורמה לעידוד היזמויות באמצעות קול קורא זה.
מטרתנו היא לגייס יזמים חקלאיים מקרב הכוחות הקיימים בגולן שיצמיחו את הכלכלה האזורית. אם רק נשכיל לרתום את המוחות הנפלאים שיש לנו בגולן ליזמויות חדשות, שימנפו את הכלכלה האזורית כאן, יחד, נשנה את פני הגולן.
ולקינוח, "הרמה להנחתה" לצורך יזמי שאנו מזהים: בניית אפליקציה שתדע לחבר את כל צרכי השינוע, פרטי התנאים הנאותים להובלה, המיקום בגולן, העונות בשנה והנפח המדובר, לאיסוף והובלת תוצרת טרייה מחקלאי הגולן על בסיס קבוע, שתתכלל כמויות "מקומיות" ליצירת נפח מסחרי. באמצעות ההובלה תגיע הסחורה למרכז לוגיסטי/הפצה, במרכז הארץ. כך ניתן יהיה להעביר את התוצרת אל הצרכנים, בתנאים נאותים ובמחירי הפצה טובים יותר.
עוד פרטים בלינק שבאתר הוועדה החקלאית כאן. לפרטים נוספים, להגשת הצעות או שאלות ניתן לפנות במייל h-a-y@megolan.org.il ובטלפון
054-5453494. אנא, פנו בכל שאלה, חיבור, הבהרת רעיונות, או כל צורך שזיהיתם ותרצו למנף.
להתראות במפגשים הקרובים!במקביל, פועלת גם היחידה הסביבתית במועצה ,שמקדמת תכנית פיתוח בר קיימא ביישובים. היבט אחד של התכנית הוא צמצום הפסולת המוטמנת. לשם כך, גובשה תכנית-אב לפסולת ברחבי הגולן. התכנית תעמיד את המועצה כרשות הראשונה אשר מייצרת אנרגיה מפסולת אורגנית של התושבים ומקדמת הפרדת פסולת רטובה מיבשה, כולל מחזור פסולת בניין.
התכנית כוללת הפרדת פסולת רטובה ויבשה ביישובים ולטובת זה תציב המועצה ביישובים פחים שונים לפסולת יבשה (קופסאות שימורים וכד') ופחים לפסולת רטובה (אורגנית). זאת, בנוסף להפרדה שקיימת היום כבר ביישובים בין פלסטיק, קרטון ונייר. הפסולת היבשה תועבר לאתר "תאנים" והפסולת האורגנית תועבר למתקן הביו-גז במיצר - שם יוקם מתקן מיוחד לקליטת הפסולת הביתית הרטובה של התושבים ושם תהפוך הפסולת לאנרגיה חלופית. על פי ההערכה, מדובר בסופו של תהליך בהפחתת 40% מכמויות הפסולת להטמנה. אתר הטמנת הפסולת בדליות מספק כיום פתרון קרוב לפינוי פסולת בניין. האתר עצמו פועל תוך חשיבה אקולוגית.