הפעלה ותחזוקה של אתרי תיירות

החברה הכלכליות ליישובי הגולן מפעילה מתחזקת  ומשווקת (במשותף עם אגף התיירות של מ.א. גולן) אתרי תיירות בגולן ביניהם:

מרכז וואסט- מרכז אומנות תרבות ובילוי בצפון הגולן

מרכז וואסט- מרכז אומנות תרבות ובילוי בצפון הגולן
בצפון הגולן על רקע נופי הר החרמון, שוכן מרכז וואסט - מתחם בילוי, תרבות ואמנות לכל המשפחה. המרכז הוקם על שרידים של בסיס צבאי סורי שלימים הפך לבסיס צבאי ישראלי. הבסיס ננטש ע"י צה"ל ועמד כמפגע סביבתי במשך שנים רבות. ביוזמת מועצה אזורית גולן, שופצו המבנים הקיימים, ועל חורבות הבסיס הצבאי קם מרכז תיירות, תרבות ופנאי המופעל על ידי החברה הכלכלית ליישובי הגולן.
המרכז מהווה מקום מפגש ופלטפורמה לאירועים קהילתיים, מוקד פעילות חינוכית ויציאה לטיולים של בתי הספר וגנים בגולן, אכסניה לעסקים של תושבי הגולן ומקום לאמנים ויצרנים מקומיים למכור ולשווק את מרכולתם בשווקי האיכרים ואירועים שנערכים במקום.
המרכז מציע למבקרים משטחי דשא מטופחים, אמפי להופעות, מבנה שוק איכרים המארח בימות הקיץ אירועים קהילתיים ושוק איכרים צבעוני, יער שלכת שבו עצים מיוחדים מכל העולם, שביל פסלי בזלת , תוצרת סמפוזיוני פיסול שנערכו במתחם ועמודי טוטם מגולפים במוטיבים מארץ ישראל והגולן.
במרכז, סדנאות לבודדים וקבוצות, חוות תבלינים, סטודיו לקרמיקה, בוטיק בגדי נשים ומגוון אפשרויות הסעדה לקבוצות ולבודדים. כמו כן, המרכז משמש כנקודת יציאה למסלולים רבים באזור. ניתן לקיים אירועים במתחם.
 
 הנהלת מרכז תיירות וואסט – 050-7887016
פייסבוק: "מרכז תיירות וואסט"
לאתר המרכז

בית הכנסת בעין קשתות- אום אל קאנטיר

בית הכנסת בעין קשתות- אום אל קאנטיר
בית הכנסת בעין קשתות (אום אל קאנטיר) התגלה בשלהי המאה ה-19 בידי לורנס אוליפנט, תייר סקוטי חובב ציון שתר את הארץ לאורכה ולרוחבה. למרות שבית הכנסת היה מוכר וידוע המתין גל האבנים כמעט 120 שנה לחשיפתו, זאת מכיוון שהמבנה חרב ברעידת אדמה וחפירה במקום הצריכה הזזה של כמויות גדולות של אבנים כבדות. זאת ועוד- הגישה לאתר היה מורכבת, מה שהקשה על ביצוע חפירה ארכיאולוגית.
בקיץ 2003, החלה חפירת בית הכנסת. החפירה התבצעה בשיטה חדשנית שטרם נוסתה באתר ארכיאולוגי אחר. מעל לגל החורבות הוצב עגורן הנע על מסילות. בעזרת העגורן תועדו אבני המפולת, הוסרו ולבסוף הושבו למקומן כחלק מקימום בית הכנסת. שכלול נוסף שליווה את החפירה היה סריקה דיגיטלית תלת ממדית של גל החורבות, המסייעת בניתוח והבנת המפולת.
ניתן לצפות על בית הכנסת ממרפסת תצפית ולהתרשם מהיכלית האבן המפוארת שבה עמד בימים עברו ארון הקודש של בית הכנסת. חלקי ההיכלית התגלו, כמעט במלואם, במפולת האבנים. כיום, לאחר קימומה, היא מתנשאת לגובה של כ-5 מ'. על עמודי ההיכלית מתוארים סמלים מבית המקדש-מנורה, לולב, אתרוג ומחתה וכן גפן משתרגת, דגמים גיאומטריים, ונשרים פורשי הכנפיים המשובצים במבנה ההיכלית. מבית הכנסת ניתן להמשיך למעיין הכפר ששימש בעת העתיקה כמפעל להלבנת בגדי פשתן.
בימים אלו החלה בניית מבנה מבואה לאתר. מבנה המבואה משתלב במצוק והוא ישמש לקליטת קהל, לתצפית נופית ולהקרנת סרט על האתר. חנוכת האתר נקבעה לאוגוסט 2017.

פארק הירדן

פארק הירדן
פארק הירדן משתרע על שטח של כאלף דונם, בפינה הצפון מזרחית של הכנרת באזוריו הקסומים של הירדן. הפארק שוכן במרכז מסלולי הטיול באזור הגולן והגליל.
החברה הכלכלית משווקת ומתפעלת את הפארק בכל ימות השנה.
 
מה בפארק?
מסלולי הליכה מגוונים
סיור בעתיקות בית ציידה
סיורי שקיעה
טיולי עששיות
טיולי סוסים
טיולי אופניים
רכבי באגי
ראפטינג וקיאקים
איזור דיג
ימי גיבוש לקבוצות ניווט ומשימות (O.D.T)
מגוון סדנאות (תיפוף ויוגה)
פעילות מיוחדת למשפחות
חניון לילה
חדרי צוות
אמפיתיאטרון
 
להזמנות ולפרטים נוספים: YARDEN@GOLAN.ORG.IL
משרדי הפארק, טלפון: 04-6923422, פקס: 04-6923536
למידע נוסף

פארק וולקני אביטל

פארק וולקני
פארק וולקני אביטל מצוי בתוך מחצבת טוף ישנה במורדות הר אביטל. בעת החציבה במקום התגלו על קירות המחצבה תופעות וולקניות ייחודיות המלמדות על ההיסטוריה הגעשית הסוערת שעבר האזור.
המחצבה שוקמה על ידי המועצה האזורית גולן, הקרן לשיקום מחצבות והחברה הממשלתית לתיירות  ומהווה אתר סיור וחוויה העוסק בהרי געש.
 
מה בפארק?
דגמים של הרי געש. אחד מהדגמים מדמה הר געש פעיל ופולט עשן, דגם של הרי הגעש אביטל ובנטל ותופעות וולקניות על קירות המחצבה. במקום עמדות שמע ושילוט.
מיצג אורות (פועל בשעות הערב ובתאום מראש).
אמפיתיאטרון לאירועים והופעות.
 
 
איך מגיעים? 
כ-1 ק"מ צפונית לעין זיוון על כביש 98.
 
לפרטים נוספים ולתאום: 04-6993600
למידע נוסף