אהבת הארץ דרך הרגליים

צעדת העצמאות

צעדת הגולן
1200 ילדי הגנים בגולן יצאו לצעדת העצמאות בסימן יובל לחידוש ההתיישבות בגולן. אחרי הצעדה בפארק הירדן, התפנו הזאטוטים להפעלות והרקדה.

צעדת הגנים של המועצה האזורית גולן כבר הפכה למסורת וכך גם השנה, יצאו 1200 ילדי הגולן, יחד עם הצוותים החינוכיים, לצעדה שהתקיימה בפארק הירדן. כך חוגגים עצמאות בגני הגולן - אהבת הארץ דרך הרגליים. הילדים צעדו בנעימים בתוך מנהרות קנה הסוף הירוקים, לצד נהר הירדן המפכפך, נחו בצד הדרך, סעדו את ארוחת הבוקר והופעלו על ידי הגננות בפעילויות שונות לאורך המסלול. בתום הצעידה, הוענקו לכל ילד מדליה וקרטיב צונן.
לאחר המנוחה, עברו הגנים למתחם של הפעלות תוכן שונות, שהופעלו על ידי רט"ג, הקק"ל, מדריכות "הגן הרוקד", בשיתוף קרן קר"ב, הילה, ענבל וסימה וסטודנטיות לגיל הרך ממכללת "אוהלו". מי שניצחה בהצלחה רבה על ארגון התחנות היא נעמה מנספלד, מרט"ג. בתחנות, הילדים יצרו, שיחקו, רקדו, הקשיבו לתכנים מעניינים והכול סביב הנושאים: טבע, יום העצמאות וחמישים שנות ההתיישבות החדשה בגולן. עם תום הפעילות בתחנות, התכנסו כולם לטקס מסכם.
השנה, נוספה לצעדה חגיגיות נוספת - 50 שנות התיישבות בגולן. לגנים אך טבעי הוא להשתלב, שהרי העשייה החינוכית בנושא בעיצומה. עוד לפני תחילת המסלול, הוצבה "פינת סטודיו" עם דגל 50 שנות ההתיישבות בגולן, שם הצטלם כל גן למזכרת, אצל הצלם, אלון כהן, אשר ליווה וצילם את הצעדה כולה.
לרגל האירוע, התחדשו כל הצועדים בחולצות לבנות, הנושאות את סמל החגיגות. כמו כן, הוטבעו מדליות מיוחדות. גם טקס הסיום היה בסימן יום הולדת 50 לגולן. לשלב זה של היום, הצטרפו וכיבדו בנוכחותם הוותיקים, מבית "שרשרת הזהב", בניהולה של ירדנה שוקרון והמפקחות, קלאודיה ונטע, ממשרד החינוך. בטקס, ניגנה התזמורת הייצוגית של בית הספר "מצפה גולן", בניצוחו של ולאדי סבייב ובליווי רבקה מרום. הילדים רקדו ריקודי עם לצלילי שירים גולניים, שרו עם דגלי ישראל ופעלו עם נירית שגיא, מדריכת דרמטיקה מקרן קר"ב.
תודות לאבי, שירה ועובדי פארק הירדן, על האירוח והסיוע; למתנדבי מג"ב, שאבטחו את האירוע; לחב' "ביטחון בצפון"; ליאיר ואורי ממחלקת הספורט במתנ"ס גולן; ליואל ואלי ממחלקת ;ביטחון; לעוזי, גילי והנהגים ממחלקת התחבורה; ליגיל, מאגף התפעול ולכל הצוותים החינוכיים וההורים המלווים, שדאגו וסייעו לאושרם של הילדים.
כתבה: רכזת הגיל הרך במועצה האזורית גולן, עידית ועקנין
 
הילדים מנופפים