הודעות ועדכונים

חדשות ופרסומים

הצומח

ריסוס חדש יכול לעזור לגידולים להחזיק מים במהלך בצורת

 

קוטל פטריות חדיש זה כל הזמזום

 

פורום החווה מזמין לשלושה מפגשים שיכללו סיור, הרצאות ודיון

 

שיטה חדשה מיועדת לעצור את גידול תפטיר הפטרייה שפוגעת ביותר ממאה גידולים

 

 

יתכן שקבוצה של חוקרים מצאה דרך לחסן גידולים, הקורסים עקב המלחה של אדמות חקלאיות ברחבי העולם.

 

EPA נוקטת צעדים כדי לספק מידע מדויק לגבי סיכון לצרכנים, פועלת להפסיק אזהרות שווא על תוויות מוצרים

 

האם שעונים ביולוגיים בצמחים יכולים לקבוע את הזמן האופטימלי לריסוס עשבים?

 

סקירה על גלייפוסייט(שם המותג המסחרי  - ראונדאפ): איפה אנחנו נמצאים?

 
 
 
האיחוד האירופי אוסר לשימוש את החומר הפעיל chlorothalonil
האיחוד האירופי הצביע על איסור לשימוש בקוטל הפטריות כלורוטלוניל(בארץ התכשירים: אודאון, בראבו 720, ברבי 720, ברק, ברקוד, דאקונילDG  , דקופל, דקופל 75 גר, זטניל C, מטאל גולד, נוגל, ספינקס סופרה, פוליו גולד, קולונל, קומודור, קוסמוס ותפוגן סופר)- מהלך שהתקבל בצער על ידי מגדלי  בריטניה, שמוגדרת כ- "מכת פטיש נוספת" שפוגעת ברווחיות הגידולים.
המדינות החברות בוועדה המתמדת של האיחוד האירופי בנושא צמחים, בעלי חיים, מזון ואכילה (SCoPAFF) הצביעו על איסור קוטל הפטריות ביום שישי (22 במרץ).
Chlorothalonil הוא חומר מפתח חשוב בבריטניה נגד septoria ב- חיטה ו ramularia ב- שעורה והוא נמכר תחת שמות מותג שונים, המוכר שבהם הוא בראבו של Syngenta.
החומר הפעיל בשימוש כקוטל פטריות בבריטניה ובכל רחבי העולם מאז 1964 בעיקר נגד מחלות מפתח בדגנים שעורה וחיטה, תפוחי אדמה, אפונה ושעועית (בארץ משמש נגד מחלות בירקות,תבלינים וגד"ש).
Farmers Weekly  אומר  כי תקופת השימוש עבור chlorothalonil תהיה עד 20 מאי 2020.
הנציבות האירופית הצהירה כי: "ההצעה של הוועדה לחידוש של chlorothalonil שהוגשה למדינות החברות נתמכה על ידי המדינות החברות".
"ההצעה מבוססת על הערכה מדעית של רשות המזון האירופית של EFSA, שהגיעה למסקנה כי הקריטריונים לאישור אינם מספקים עקב מכלול רחב של סיבות".
"יש גם חששות סביבתיים רציניים, בעיקר סיכונים גבוהים עבור דגים ודו חיים וחששות כבדים מועלים ביחס לזיהום מי תהום על ידי מטבוליטים של החומר."
 
NFU (איגוד החקלאים הלאומי הבריטי)
תגובת ה-NFU כי הוא חש שהוועדה היתה יותר מדי זהירה בקבלת ההחלטה שלה, וכי היא נכשלה בשיקול של החשיבות הספציפית של חומר פעיל זה בהדברת ​​מחלות פטריתיות קריטיות ובניהול עמידות למחלות.
כריס הארטפילד, יועץ בכיר של NFU לענייני רגולציה, אמר: "Chlorothalonil הוא כלי חיוני בבריטניה לניהול פיתוח תינגודת למחלות" .
"זה משחק תפקיד חיוני בבסיס השליטה על ​​מחלות פטרייתיות בגידולים בבריטניה ככגון שעורה, חיטה, אספרגוס ונרקיסים. ללא חומר זה קיים סיכון גבוה להתפתחות מהירה של תנגודת לקוטלי פטריות אחרים. "
כתוצאה מכך, חלק מהסקטורים החקלאיים של בריטניה יועמדו בסיכון משמעותי, הוסיף ד"ר הארטפילד.