אליפות ישראל באופניים בגולן

אליפות ישראל באופניים בגולן

לפני כשבועיים, נערכה בגולן אליפות ישראל לאופניים. הגעת אירוע בסדר גודל לאומי לגולן אינה עניין של מה בכך. זהו פרי עבודה מאומצת של מספר גורמים במועצה, במרכז הקהילתי ובתיירות גולן. כאשר החלה ההתארגנות לקראת האירוע, לפני מספר חודשים, הובטח על ידי מספר גורמים כי יהיו חסימות נושמות בכבישים וכי ההפרעה לחיי התושבים והעסקים תהיה זניחה.
בחשיבה כי אירועים מסוג זה מביאים קהל רב-משתתפים ובני משפחתם, צופים ומתעניינים, ומתוך רצון להגדיל פעילות בתחום בצפון הגולן, הוכוון המרוץ לאזור זה.
כעשרה ימים טרום האירוע, הבנו כי נוצרה בעיה ולא יהיו חסימות נושמות, כלומר לא תהיה פתיחה עבור כמות רכבים בכל פרק זמן סביר וכי מדובר בחסימה הרמטית, למען בטיחות הרוכבים. בשל כך, בעלי המטעים בהם מתקיימים הקטיפים באזור, יישובים אשר על הציר שלהם עובר המרוץ ותושבי האזור לא יוכלו לנוע על אותם כבישים בשעות הבוקר, בשישי ובשבת. מרגע זה, החלנו לפעול למציאת פתרונות, בידיעה כי לא נרצה לבטל את המרוץ שכבר קיבל את מלוא האישורים לקיומו מהמשטרה ומהגופים השונים. לאחר מאמצים רבים, נמצאה נוסחה שצמצמה את הפגיעה ככל הניתן. התקיים שיח משותף עם בעלי העסקים התיירותיים, נפתחה קבוצת וואטסאפ לעדכונים מהירים והוקדמה שעת תחילת המרוץ וסיומו.
לאחר האירוע, ערכנו תחקיר על מנת ללמוד ולהבין איפה טעינו ומה נלמד מכך להבא. הוחלט לשנות את ההיערכות מראש, הוחלט על סדר פעולות ולוחות זמנים שונים מאלו שהופעלו הפעם. חשוב לנו לקיים אירועי ספורט ולשלב אותם לתוך אירועי הפסטיבל, או לייצר סביבם אירועים תרבותיים חדשים ולכן אנו לומדים ומבקשים להשתפר. התחקיר המלא יפורסם בקרוב, באתר המועצה.
צילום איגוד האופניים