עדכון שבועי משולחן ראש המועצה

עדכון שבועי משולחן ראש המועצה

אנו נמצאים בנקודת זמן המאפשרת את הזנקת הגולן קדימה. עבדנו כשלוש שנים על השגת תוכנית הממשלה לגולן. הכל התחיל בחזון להכפלת האוכלוסייה, משם בחנו את הדרך למימוש. חיפוש הדרך הביא אותנו לעבוד על מנועי הצמיחה-אותם אמצעים הנדרשים להגשמת החזון. ומשם, ומהלך 4 מערכות בחירות לממשלה, הצלחנו להחתים את ראשי המפלגות השונות על אמנת הגולן ורתמנו אותם לתהליך.

מאז הקמת הממשלה נכנסנו לתהליך מואץ מול שרי הממשלה החדשים ומנכ"לי משרדיהם, וביקשנו ליישם את אמנת הגולן. ואכן כן לאחר עבודה מאומצת השיא היה לפני כשבועיים עם הגעת ממשלת ישראל, לגולן, לישיבה היסטורית שבה התקבלה החלטת הממשלה לגולן. החלטה עליה הצביעו נציגים מכל הקשת הפוליטית. הקונצזוס הזה, חשוב מעין כמוהו, והיה מרגש מאוד. מפה אנחנו יוצאים לעבודה מאומצת. עבודה ליישום התוכנית. ראשית בימים הקרובים, נקיים ישיבת עבודה עם מנהלי האגפים ונגבש צוותי עבודה שיכתבו תכניות ליישום ההחלטה ולשימוש במשאבים שהוקצו לנו. אנו בונים תהליך תוך ארגוני שיאפשר לנו לא רק לעבוד היטב בצוותי העבודה אלה לדאוג לממשקים התוך וחוץ אירגוניים. גם בין האגפים השונים במועצה ובזרועותיה. וגם עם משרדי הממשלה והגופים השונים שיהיו שותפים ליישום ההחלטה. אנו נרגשים מאוד לקראת התהליך והיישום. אני מרגיש את ההירתמות של הצוות, את תחושת השייכות והגאווה להיות חלק מתהליך שישפיע על עתיד הגולן. העתיד כבר כאן. בהמשך נסביר ותווך את ההחלטה גם למנהלי הקהילות ומרכזי המשקים שיהיו שותפים פעילים ביישום ההחלטה. ובשלב הבא, נוציא הסבר לכלל תושבי הגולן על ההחלטה המשמעויות ודרך יישומן. מחוייבים לעתיד הגולן!

 מילה על קורונה

כמו בכל רחבי הארץ גם בגולן מעגלי התחלואה בקורונה רחבים מאוד. נכון לרגע זה יש לנו 470 חיוביים לקורונה, מתוכם מאושפזת אחת. מרבית החיוביים כרגע אינם מחוסנים או מחוסנים חלקית (חיסון ראשון/שני) וכמעט 50% מהם מבוגרים (מעל גיל 18). מבקש כי תעטו מסכה בכל מקום, הקפידו על ריחוק חברתי, הימנעו מהתקהלויות שאינן הכרחיות.  חייבים לשמור כי אין דרך אחרת להישאר בריאים!