משולחן ראש המועצה

משולחן ראש המועצה

הקיץ פה ואיתו גם החום הכבד. הבריכות בבני יהודה וחיספין מלאות רוחצים וגם חופי הכנרת. המועצה יחד עם איגוד ערים כינרת החלה להפעיל את מתחם "נקודה טובה", בחוף לבנון בכנרת במטרה למנוע התנהגויות מסוכנות של בני נוער המגיעים לנפוש בכנרת לבדם או עם חברים.
המתחם פועל במסגרת "התכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון 360" הפעילות תתקיים עד ה- 29 ביולי ובין התאריכים 8-18 באוגוסט, בשעות הלילה 21:00 ועד 03:00 לפנות בוקר. כחלק מהמיזם נמצאים במקום אנשי מקצוע משירותי הנוער ומתנדבים, במטרה לאתר בני נוער בסיכון הנמצאים הרחק מביתם או אזור מגוריהם ועלולים להיגרר להתנהגות מסוכנות, אשר שכיחותן עולה בצורה משמעותית בחופשת הקיץ.
בנוסף, בתקופת בין הזמנים ימשיך חוף כינר לשמש כחוף לרחצה נפרדת כפי שהיה בשנים האחרונות, במהלך השבוע וכחוף רגיל בסוף השבוע ויאפשר לאוכלוסיות השונות להנות בהתאם לצרכים שלהן. זאת בנוסף למקטע 13 בחוף גולן, שהוכשר לרחצה נפרדת ע"י איגוד ערים כנרת וזוכה להצלחה ותשבחות. פתיחת שני החופים תאפשר חלוקה בעומס בין החופים. מידע נוסף בהמשך הכתבה. בשבוע החולף היינו עדים לגל שריפות במקומות שונים ואנו חוזרים ומבקשים את ערנותכם בנושא. במידה וראיתם התלקחות כל שהיא, אנא פנו לכבאות והצלה או למוקד גולן עם פרטים המדויקים. בנוסף, היזהרו באש. אין להבעיר אש בשטחים הפתוחים ובמצבים בהם הובערה אש מסיבה כל שהיא אנא וודאו כי האש כובתה ולא נותר דבר על מנת שלא תידלק מחדש בשלב מאוחר יותר. השהות בבית בקיץ, המטיילים והגברת הפעילות בעסקים ובתחומי התיירות, מעלה את כמויות האשפה בעונה זו. אנא זרקו את האשפה בפחים ואל תניחו סביב הפחים שקיות. הנחת אשפה מחוץ לפחים מהווה מפגע המושך מזיקים שונים ואף מושך את חיות הבר לתוך היישובים. במידת הצורך יש לפנות אל מוקד המועצה ולבקש פינוי אשפה.