פרידה מלי אלין שנבור

פרידה מלי אלין שנבור

בימים אלו, מסיימת לי אלין שנבור את תפקידה במועצה כמנהלת מחלקת הוותיקים באגף הקהילה. לפני כמעט תשע שנים, הקימה לי את מחלקת הוותיקים ובמהלך השנים, הצליחה יחד עם צוות המחלקה לרתום שותפים נוספים מאגף הייעוץ והטיפול, וכך פיתחו את תחום הוותיקים במועצה בצורה משמעותית.
עד להקמת המחלקה, תחום הוותיקים התרכז בעיקר בפעילויות לשעות הפנאי, תחומי הדיור, התעסוקה והיזמות. בעקבות הקמת המחלקה, יזמה לי סקרים שהביאו לבנייתן של תכניות אסטרטגיות מדויקות לפיתוח של כל תחום בנפרד, בהתאמה להתבגרות האוכלוסייה.
"בתחילת הדרך היה קשה להביא את הוותיקים לפעילויות שיזמנו, משום שהוותיקים לא זיהו את עצמם כקהל הלקוחות של הפעילות", מספרת לי. "היום, המציאות כבר השתנתה ואנחנו מאותגרים לעמוד בביקושים לפעילויות מגוונות. מרגש לראות איך יצרנו קהילת ותיקים מגוונת ועשירה ואף מאושרת, שמתוך המקום הנעים והמחובר רוצה להישאר לגור ולהתבגר בגולן. אני מבטיחה להמשיך להיות שותפה ודוחפת של הנושא, כי כמו שאני אומרת כל הזמן, גם אני רוצה להישאר כאן כאשר אהיה זקנה".
צוות מחלקת הוותיקים התרחב השנה ונוספו אליו ירדנה שוקרון, נחום לפיד ודפנה פרנקל. לצוות המתנדבות במועדונים, הצטרפה מיה סבג, המרכזת את תחום הוותיקים באשכול היישובים הדתיים.
במקביל, השבוע נכנסה לתפקיד מנהלת מחלקת ותיקים מירב שגיא, מרמות. אנו מאחלים לה בהצלחה ומודים ללי על שנים של עשייה משמעותית ומסורה.