מבני ציבור וחינוך

מבני ציבור וחינוך
קמפוס חדש לבית ספר הצבי בקשת
לאור גידול במספר הילדים בבית הספר הצבי בישוב קשת, נערכת המועצה בימים אלה לבניית קמפוס חדש נוסף לבית ספר הצבי בקשת. הקמפוס יכלול בינוי עבור 12 כיתות וכן הקמת אולם ספורט ומתקני ספורט נוספים. בנוסף, מתוכננת מערכת חניות והסדרת התנועה לבית הספר. בחודש נובמבר יצאו המכרזים לביצוע שלב א', של בניית הכיתות. היקף הפרויקט בשלב א' הוא 10 מיליון שח וההיקף הכולל הוא 18 מיליון שח. השאיפה היא לפתוח את הקמפוס בשנת הלימודים תשע"ח.
 
"אולפנת הגולן", קצרין
המועצה המקומית קצרין והמועצה האזורית גולן, באמצעות אגפי החינוך וההנדסה, מקדמות תכנון ופיתוח מבנה קבע ל"אולפנת הגולן", בקצרין. המבנה יכלול כיתות לימוד לחטיבת הביניים והחטיבה הבוגרת, מגרשי ספורט, חדר מורים, בית מדרש וכל הצרכים שיועלו על ידי הצוות החינוכי בשלב התכנון. יעד סיום התכנון - חודש מרץ 17. בכוונת המועצות להתחיל את הקמת המבנה במהלך שנת 2017 .
מכללת תל-חי
הרחבת בית הספר "שורשים", נטור
בית הספר "שורשים", בנטור נכנס לתכנית פיתוח שלב ב', במסגרתה מתווספות לבית הספר כיתות, ספרייה וחדר טכנולוגיה. הבינוי משלים את הפרוגרמה לבית ספר. בית הספר ישלב גם כיתות תקשורת לחינוך מיוחד ולטובתן יוקדש אחד המבנים החדשים. הכיתות יוקמו בשני מבננים ובימים אלה, מוקם אולם הספורט, שהוא חלק ממתקני בית הספר. היקף העבודה - 7 מיליון ש"ח.
 
מעונות יום
בתכנית מקיפה של המועצה האזורית גולן, יחד עם משרד הכלכלה, ייבנו השנה ביישובי הגולן כתשעה מעונות יום חדשים. המעונות יתוכננו לכיתות גיל שונות ויכללו חדרי כיתות, מטבח, מחסנים, מזווה, חדר מנהלת, מרחב מוגן וחצר חיצונית התואמת את הדרישות של ילדי גיל רך, כולל מרחבים מוצללים ומונגשים וארגזי חול. בשנת 2016, הוקם מבנה מעון יום ביישוב אבנ"י אית"ן. השנה יחלו בהקמה של מעונות ביישובים חיספין, אליעד, נטור ונוב וישופץ מעון יום בקדמת צבי. בהמשך, ישולבו יישובים נוספים, בהתאם לגיוס תקציבים.

גני ילדים

גני ילדים
נמשכת הקמתם של גני ילדים חדשים ביישובי הגולן, לאור הגידול הניכר באוכלוסיית הגיל הרך. מעל עשרה מבנים לגני ילדים חדשים הוקמו בשנתיים האחרונות במועצה אזורית גולן ומגמת הגידול במספר ילדי הגן נמצאת בעלייה מתמדת, בעקבות הצמיחה הדמוגרפית. בסך הכול פועלים 48 גני ילדים בגולן.
 

שטחים ציבוריים

שטחים ציבוריים
מתחמי בילוי ופנאי שלב ב', ב-12 יישובים
 
בעשרה יישובים בגולן, ניתן כבר לראות את גני המשחקים החדשים והמושקעים וכעת, החל שלב ב' של פרויקט מתחמי הבילוי והפנאי ביישובים. במסגרת זו, יוקמו ב-2017 מתחמים ובהם מתקני משחקים לילדים ומתקני ספורט למבוגרים בשניים עשר יישובים - שעל, קדמת צבי, כפר חרוב, רמג"ש, עין זיוון, גשור, אניעם, אפיק, אל-רום, נאות גולן, אליעד ומעלה גמלא. מדובר בפרויקט בהיקף תקציבי גדול, אך מתבקש, לאור הגידול המשמעותי בכמות הילדים ביישובים והצורך במתחמי בילוי עבור הקהילה.
 

מבני תרבות

 
מתחם צנובר
 
החלו עבודות הפיתוח של מתחם צנובר להקמת מרכז לפעילות תרבות ופנאי לתושבים. בשלב א', מוחלף הגג ומטופלת חזות המבנה, מתבצע שיפוץ של החלל המרכזי, כולל הקמה של תשתיות מים וביוב ופיתוח סביבתי. סיום שלב א' צפוי בחודש מאי 2017.
במקביל, מתקיימת במועצה ובמרכז קהילתי גולן חשיבה לגיבוש פעילות התרבות והפנאי המתאימות למתחם ושלב ב' יותאם לפעילויות שייבחרו. החשיבות להקמת מתחם זה היא הצורך במבנה מרכזי סגור לקיום אירועי תרבות המוניים ומצומצמים, במהלך כל השנה, גם בימי החורף הקרים.
 המבנה הוא האנגר צבאי נטוש, שנמצא בין קדמת צבי לצומת קצרין צפון ושימש בעבר כסדנת עבודה צבאית של חיל החימוש. השטח הועבר ממשרד הביטחון לידי המועצה והוא כולל שטח של 1600 מ"ר בנוי, על מגרש שגודלו 26 דונם. המקום ניצב דומם ללא שימוש כבר שנים. במועצה הבינו כי לאתר יש פוטנציאל גדול לפיתוח עבור תושבי הגולן, לאור מיקומו האסטרטגי במרכז הגולן, חמש דקות מקצרין ורבע שעה מראש פינה. ממדיו הניכרים של המבנה מייצרים לו חזות בולטת וייחודית בשטח הפתוח ומן האתר עצמו נשקף נוף מרהיב של המורדות הצפוניים אל הכנרת.
 
 
מועדון חברים/פיס לנוער בקלע אלון   
 
הפרויקט נמצא בשלבי תכנון מתקדמים, בעלות כוללת של 3 מיליון ש"ח. עם אישור תקציב הפיס בשנת 2017 וסיום עבודות התכנון, יצא מכרז לפיתוח המבנה. המועדון מיועד לפעילות של חברי הקהילה וכולל חלל מרכזי וחדרי חוגים בשטח של 300 מ"ר. העבודות יכללו גם פיתוח סביבתי של רחבות ומדרכות בסביבת המבנה.