אקלום וקליטה

אקלום וקליטה

לפני שלושה חודשים, הצטרפה למחלקת הקליטה עידית בדיחי, ממושב יונתן, כרכזת קליטה ואקלום. מטרת התפקיד היא ליווי היישובים בנושאי קליטה ואקלום תושבים חדשים, בניית מודל קליטה המתאים לכל יישוב, בניית מפגשים וכנסים, מיפוי צרכי הנקלטים ועוד. עידית נפגשת עם יישובים באופן פרטני ונמצאת לעזרתכם בכל ענייני האקלום.
בשבועות האחרונים , עידית יזמה מפגשים של ועדות אקלום לפי אשכולות ויחד עם מנהלות האשכול, מור וגיתית, נפגשו עם ועדות האקלום ביישובים שבאשכול הדתי ובאשכול צפון. זהו
מפגש ראשון שנעשה בפורום זה. מטרת המפגשים היא ליצור קשר וחיבור בין היישובים, ללמוד אחד מהשני, לפתור (לפחות לנסות!) יחד דילמות ולחשוב מה הלאה באתגרים הבאים.
הגולן נמצא בנקודת מפנה ובצמיחה אדירה שכולנו מרגישים. המפגש הוא הזדמנות לחשוב מחוץ לקופסה ולהכיר מה קורה ביישובים השכנים לנו. המפגשים היו מוצלחים וכמובן שיש עוד הרבה עבודה בנושא. תודה לכל המתנדבים בוועדות אקלום על ליווי נקלטים לאורך חודשי הקליטה הראשונים. אנו מזמינים אתכם, תושבי הגולן, להאיר פנים לתושבים החדשים. בתכנון בהמשך - טיול לנקלטים לקראת החגים, מפגש של ועדות אשכול דרום ועוד.
גלוי לעיני כל שהגולן נמצא בתנופת צמיחה בשנים האחרונות, ותנופת הבנייה בהרחבות הולכת וגדלה, מצפון ועד לדרום. עכשיו, אנחנו רואים בתים מתחילים להבנות ולאט לאט המשפחות יגיעו לגור בהם. הקהילות שלנו צריכות להכין את עצמם לקראת הגעת המשפחות, להכיר להם את חיי הגולן, בכלל והחיים ביישוב, בפרט, על מנת שהמצטרפים ירגישו שהם חלק, שישתלבו בכל תחומי החיים - כמו חינוך, תעסוקה ותרבות. שיתרמו לקהילות שלהם ולגולן, שתהיה להם איכות חיים ושיאהבו את הגולן כמו שאנחנו אוהבים. בחיבוק המצטרפים, אנו מבטיחים עתיד טוב יותר לכולנו.