רשימת בתי ספר על יסודיים

נופי גולן

 
בית הספר שייך למועצה מקומית קצרין ומועצה אזורית גולן. בית הספר השוכן בקצרין, הינו חט"ע 4 שנתית (ט' – יב') ולומדים בו 445 תלמידים ב-20 כיתות.בביה"ס 85 אנשי צוות הוראה ומנהלה.
 
שלש כיתות גוונים לומדות במרחב גדול אחד ומחולקות לשלש קבוצות חינוך. ממוצע אחוזי זכאות לבגרות בשנים האחרונות 88%.
בשנתיים האחרונות זכינו להיכלל ברשימת בתי הספר הערכיים, ונהנו מהתגמול הדיפרנציאלי.
 
"נופי גולן" הוא בית ספר שמתבונן על הבאים בשעריו, ילדים ומבוגרים, מתוך 3 נקודות מבט:
  1. חינוך אישי ומכוונות פרט גבוהה - אנחנו מכירים היטב את התלמידים שלנו ואת המורים שלנו, ואנחנו אוהבים אותם מאוד. האמירה הפשוטה הזאת היא הבסיס לעשייה החינוכית.
  2. חינוך חברתי-ערכי - תלמידי "נופי גולן" צומחים ומתפתחים ע"י כל הפלטפורמות המשמעותיות בחינוך החברתי והערכי, החל משל"ח, טיולים נודדים ארוכים, מסע ישראלי, סמינרים וימי עיון וכלה בפרויקטים מקומיים כמו שח"ק ירוק, חילונים-דתיים ועוד.
  3. חינוך למצוינות לימודית ולהישגים לימודיים גבוהים - אנחנו מובילים את התלמידים שלנו למיצוי מקסימום הפוטנציאל הלימודי הטמון בהם, מתוך אמונה שכל תלמיד יכול, וכל תלמיד שרוצה- יכול עוד הרבה יותר. פועל אצלנו מרכז למידה בימי שישי, אנחנו פותחים קבוצות לתגבורים לימודיים, מקיימים מרתונים ללמידה מאומצת וכד'. כל זאת מבלי להוריד מאחריות הלומד ללמידה שלו.

מנהלת בית הספר: טליה הפטקה

כתובת ביה"ס: ת.ד.18 קצרין 12900
טלפונים:  04-6962090, פקס: 04-6962529
ליצירת קשר: perla1ng@gmail.com
 
 
לאתר בית הספר

ברנקו וייס גולן-קצרין

 
 
תיכון ברנקו וייס גולן-קצרין משמש בית חינוך לתלמידים שזקוקים למסגרת קטנה, מכילה ופרטנית יותר. בבית הספר לומדים כ-100 תלמידים ותלמידות בכיתות ט'-י"ב המגיעים משלוש רשויות עיקריות: גולן, קצרין ועמק הירדן. מטרתנו – לפתח בוגר עצמאי המאמין בעצמו וביכולותיו. בוגר ערכי ותורם, המסוגל להשתלב בחברה הישראלית.

אנו מאמינים שכל נער ונערה יכולים להגשים את חלומותיהם בהינתן המעטפת המתאימה. המעטפת החינוכית שלנו כוללת מענה רגשי, חברתי ולימודי. כיוון שמבוגר משמעותי בחייו של נער כחוליה הכרחית להעצמה בגיל ההתבגרות, אצלנו מתקיים ליווי וקידום תהליכים התפתחותיים של כל התלמידים תוך יצירת קשר אישי והיכרות רב ממדית.

מבחינתנו מבחני בגרות משמשים ככלי חינוכי בתהליך החינוכי הכולל מתן הזדמנות שווה לכל תלמיד והם אמצעי להגשמת מטרה.

אנו שוקדים על קידום והתפתחות הצוות כאנשי המפתח בתהליכים החינוכיים מול התלמידים.

בית הספר התיכון ברנקו וייס גולן-קצרין נושא את דגלי רשת בתי הספר האתגריים של מכון ברנקוייס -למידה עיונית וטכנולוגית, מבוגר משמעותי, צוות לומד ומתפתח ו-חיבור לקהילה ולחברה.
 
מנהל בית הספר: גיא אלוש
ליצירת קשר: bw-golan@brancoweiss.org.il  04-6763501
 מושב רמות, ד"נ הגולן, 1249800
לאתר בית הספר
על יסודי

הישיבה התיכונית חיספין

 
ישיבת חספין אשר ברמת הגולן נהנית מחינו של חבל ארץ יפהפה זה אשר יש בו פיסות נוף מגוונות ומיוחדות המשרות מאווירתן על הישיבה. הישיבה משרתת את הצבור הדתי לאומי בגולן ובכל רחבי הארץ. הצבור הזה, אף הוא מורכב ואינו מקשה אחת, מקורותיו מגוונים ורבים: תנועת תורה עם דרך ארץ הדוגלת בשילוב חכמת העולם עם התורה, תנועת תורה ועבודה, המורכבות של משולש העקרונות: עם, תורה וארץ, הערכת היחיד יחד עם דבקות באידיאולוגיות גדולות, 
כל אלה  - אנחנו, זהו הציבור שלנו – זו ישיבת חספין.
 
רמת הגולן 12920
ליצירת קשר: 04-6761000 פקס: 04-6762284
לאתר בית הספר

אולפנת הגולן

בית חינוך תורני באווירה משפחתית. האולפנה מהווה בית לצמיחה והתפתחות רוחנית, העמקה והרחבת האישיות, למידה לחיים וגם לבגרות, פיתוח יכולות למידה עצמאיות ועידוד למיצוי היכולת של כל בת ובת מתוך אווירה חברתית ומשפחתית חמה ואוהבת.
באולפנה שלנו מחנכים לתורה, לערכים ולדרך ארץ והכל מתוך שילוב ושיתוף הבנות באחריות ובהובלה.
 
שם המנהלת: ורדית טפרברג
מספר תלמידים: 120 בנות.
מס' כיתות: 5
שמות היישובים המיועדים למוסד: בני יהודה, אבני איתן, נוב, חספין, רמת מגשימים, נטור, יונתן, אלוני הבשן, קשת, קצרין.
כתובת: איה 6 קצרין
טלפון: 04-6193807