תנועות נוער

בני המושבים

בני המושבים
תנועת בני המושבים פועלת בעשרים ישובים ברחבי הגולן, הפעילות מיועדת לחניכי כיתות ד-י"ב. מרכז הפעילות הינה בישוב ומתמקדת בחיי הקהילה והחברה. לאורך השנה יש לכל שכבת גיל מספר פעילויות מחוזיות וארציות המפגישות אותם עם חניכים מכל הארץ. הפעילות היישובית והפעילויות במעגלים הרחבים יותר עוסקות בערכי התנועה: ערך עבודה, ציונות, שוויון ערך האדם, דמוקרטיה וסוציאליזם. את הפעילות מעבירים בני הנוער בישובים אשר עוברים הכשרות לאורך השנה ואותם מלווים חברי גרעין עודד וצוות המדב"ים.

גרעין עודד - גולן

גרעין עודד
חברי גרעין עודד הם לב ליבה של תנועת בני המושבים בגולן. מאז שנת 1985 ועד היום מגיעה בכל שנה קבוצת גרעין עודד של בני המושבים לשנת שרות בגולן. חברי הגרעין פועלים בישובים, לוקחים חלק בפעילות המועצה ואחראים על הדרכת וליווי החניכים בפעילות המחוזית והארצית. הם פועלים יום ולילה וחיים בקומונה מתוך הגשמה מלאה של ערכי התנועה.

בני עקיבא

בני עקיבא
תנועת בני עקיבא בגולן מהווה תבנית נוף חשובה בשדה החינוך הגולני ומהווה תבנית חינוכית עיקרית לגילאי ד'-י"ב בישובים הדתיים. כמו כן היא מהווה כבית חינוך למנהיגות צעירה ע"י המדריכים הצעירים מכיתות י'-י"ב שמובילים את החניכים הצעירים בפעולות, טיולים והמסעות של הסניפים והתנועה.
לקריאה נוספת על פעילות התנועה

תלמודי התורה

תלמוד תורה
תלמודי התורה בחינוך החברתי קהילתי מהווים מעיין נובע של חינוך ערכי אמוני המבוסס על תורה ועבודה. רכזי תלמוד התורה וצוות המלמדים מובילים את ילדי תלמודי התורה ברמה החינוכית סביב לימוד חוויתי אשר בונה את עולמם הרוחני אמוני. מעבר לאירועי השיא היישובים ישנם אירועי שיא אזוריים במהלך השנה.