אשכול גליל מזרחי-מתן שירות ווטרינרי בגולן

אשכול גליל מזרחי-מתן שירות ווטרינרי בגולן

לאחרונה, שמענו כי תושבים רבים בגולן, קיבלו הודעת קנס על אי חיסון כנגד כלבת, מאשכול גליל מזרחי, ללא התרעה מוקדמת.  ברור לכולנו הצורך בחיסון כלבים ובשמירה על בריאותם ובריאותינו. בנוסף, החובה לחסן מעוגנת בחוק.  תושבי הגולן הם אנשים שומרי חוק והאכיפה הלא מותאמת פגעה דווקא בהם.
ראש המועצה חיים רוקח, פנה אל מנכ"ל האשכול יורם אזולאי, יזם עמו פגישה שבמסגרתה ביקש לאפשר לתושבים שקיבלו קנס לערער על קבלת הקנס ולחסן. חיים אף הסביר כי רבים מהתושבים דיווחו כי לא הגיעה אליהם הודעה בעניין, הם לא ידעו כי עבר מועד החיסון ואף לא ניתנה להם ההזדמנות להגיב על כך או לערער, והם מעוניינים לחסן ומחכים לימי החיסון המרוכזים המתקיימים ביישובים, אך שיטת האכיפה החדשה מקשה עליהם את הדבר. בנוסף, בבדיקה שנעשתה נמצא כי 186 תושבי הגולן בעלי כלבים וחתולים לא חיסנו כנגד כלבת את הכלבים והחתולים החיים איתם בבית. גובה הקנס עומד כיום על 1,500 ₪. בסיכומה של הפגישה הוחלט לקבל את גישתו של חיים ולאפשר  לתושבים לערער על הקנס. מנכ"ל האשכול, התחייב כי בשבועות הקרובים בעלי בע"ח אשר קיבלו הודעת קנס, יקבלו שיחה/מסרון סמס/הודעת וואטסאפ מהאשכול ויוכלו לערער ולחסן את בע"ח. עד סיום הטיפול בערעור יוקפא הקנס, לא יוכפל ולא יגררו בגינו הצמדות נוספות בזמן זה. מומלץ למי שלא קיבל פניה מהאשכול אך קיבל קנס לפנות בעצמו ל *8541 ולשוחח עם צוות האשכול על מנת לטפל בקנס. הדבר חשוב מאוד-קנסות לא יבוטלו ללא פנייה וכמובן ללא חיסון בע"ח! לאחר סיום תקופת הערעור, במידה לא הגיעו מקבלי הקנסות להסדרה יקבלו כפל קנס ואף עלולים להינקט נגדם צעדים משפטיים-חבל! פתרון היום-זול וקל מפתרון מחר!

מעט על האשכול-אשכול רשויות גליל מזרחי הוקם כדי לקדם תפישה אזורית ושיתופי פעולה אסטרטגיים בין הרשויות המקומיות בגליל המזרחי ובגולן וביניהן לבין השלטון המרכזי (משרדי ממשלה). האשכול הוא חלק ממיזם האשכולות הלאומי שמובילים משרדי הפנים והאוצר ובמסגרתו הוקמו בשנת 2013 חמישה אשכולות בפריפריה הישראלית. מועצה אזורית גולן, יחד עם 19 רשויות מהאזור, חברות באשכול גליל מזרחי. אחד השירותים אותם מעניק האשכול הוא שירות ווטרינרי. במסגרת השירות מציע האשכול מתן חיסונים כנגד כלבת לתושבי יישובי המועצה והאשכול, מעקב אחר לו"ז החיסונים ופעולות ווטרינריות נוספות. האשכול אינו גובה כל עלות על ביצוע החיסון. העלות היא על "החומר"=החיסון עצמו בלבד. זו אגרת מדינה אותה יכול לשלם בעל הכלב/חתול בעצמו דרך האשכול או בבנק הדואר. כלבים/חתולים שעברו סירוס או עיקור ישלמו אגרה מופחתת בסך של 52 ₪ ואילו האחרים ישלמו אגרה בסכום של 372 ₪.

זו גם הזדמנות מצוינת לברך את יורם אזולאי, מנכ"ל האשכול שנכנס לתפקידו לפני כארבעה חודשים. יורם תא"ל במיל', יליד קריית שמונה בעברו ותושב כפר תבור כיום, השתחרר לפני כארבע שנים מצה"ל. בתפקידו האחרון בצה"ל שימש כראש חטיבת הלוגיסטיקה. מאז פרישתו מצה"ל , שימש כמנכ"ל עיריית בית שאן ואף עבד תקופה במגזר הפרטי. יורם מספר כי הגיע לאשכול כי הנושא האזורי בוער בו. מדוע הגעת לאשכול? "זהו תחום התופס תאוצה ונמצא בצמיחה אדירה. עוד מימי הקורונה, קיבלו הרשויות סמכויות נרחבות וכעת הדבר רק גדל. אני מאמין גדול בשיתופי פעולה ורואה את החיבור "גליל גולן" כחיבור מעצים בין הרשויות השונות. שיתופי הפעולה בתחומים השונים ובהם תרבות, תיירות, וטרינריה ועוד שירותים אזוריים נדרשת. מדובר באזור גאוגרפי בו האוכלוסייה גדלה בקצב מהיר ואנו נדרשים לתת מענים הולכים וגדלים ורק יחד נצליח לתת מענה הולם". אנו מאחלים לך יורם, הצלחה גדולה וגם אנו מאמינים גדולים בעשייה משותפת למען התושבים! עלה והצלח