בגולן אוכלים בריא

בגולן אוכלים בריא

במסגרת רפורמת "אפשרי בריא", של משרד הבריאות, המבקשת לקדם צריכה של מוצרים בריאים וטבעיים על פני מוצרים מעובדים, משרד הבריאות מאפשר לעסקים בתחום המזון להשתמש ב"סימון הירוק". ההשתתפות פתוחה לכל העסקים בתחום המזון בכל רחבי הארץ. יחידת הבריאות של המועצה שותפה לרצון לרתום כמה שיותר בעלי עסקים בגולן לפרויקט, ולשמחתנו בחודש האחרון הצטרפו למיזם כמה עסקים מקומיים.
גם הספורטאים המצטיינים של הגולן החלו "לאכול נכון". תכנית ליווי דיאטנית ייחודית לספורטאים מצטיינים החלה לפעול בשבוע שעבר במסגרת המרכז הקהילתי. התכנית מייצרת עבור הספורטאים שלנו מעטפת מקצועית בתחום התזונה. היוזמה נולדה בידי מנהל מחלקת הספורט של המרכז הקהילתי, רן אבן דנן יחד עם מאור זוהר מנהל יחידת הבריאות של המועצה האזורית גולן. בשבוע שעבר, התקיימה הרצאה ראשונה עם אורטל רובינוביץ', דיאטנית קלינית וספורט. תקצוב התכנית התאפשר בזכות פרויקט "אפשרי בריא" של משרד הבריאות המקדם תזונה נכונה באוכלוסייה.
אם בענייני תזונה עסקינן, לאחרונה, החלה לפעול גם סדנה למתבגרים העוסקת באכילה ודימוי גוף. התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה עם יחידת המתבגרים במרכז הקהילתי והתגובות על התכנית מעודדות ומעידות על נחיצותה. המועצה רואה חשיבות רבה בקידום הבריאות של תושבי הגולן וגאה בעשייה הענפה של מנהל יחידת הבריאות, מאור זוהר. פרטים נוספים על פעילויות בתחום הבריאות המתקיימות בידי יחידת הבריאות ניתן למצוא באתר המועצה.